Aktualizacja: 19.03.2025 10:22 Publikacja: 10.01.2024 12:41
Noworoczne refleksje i wynikające z nich postanowienia dotyczą nie tylko kwestii dietetyczno-fitnessowych.
Foto: Adobe Stock
Zdaniem BBC trzy główne obszary zainteresowań klientów na początku roku to: zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne oraz chęć rozwoju, z naciskiem na naukę języków obcych. Wielu analityków wskazuje na to, że początek roku do dobry czas na zwrócenie uwagi na zdrowie. Dzieje się tak między innymi dlatego, że mijający miesiąc obfitował w przygotowania świąteczne i spotkania towarzyskie, które nie tylko absorbowały sporo czasu, ale też skutecznie utrudniały wszelkie przyjęte wcześniej założenia wynikające ze stosowanej diety czy planu treningowego. Po zakończonym świętowaniu nadchodzi moment refleksji oraz stopniowego powrotu do wcześniejszych lub wdrażania nowych nawyków żywieniowych i wprowadzania aktywności fizycznej.
Jak kobieta powinna zarządzać swoją karierą, aby osiągnąć sukces zawodowy? Z artykułu, który opublikowała niedawno firma McKinsey, płynie kilka uniwersalnych wniosków. Zdaniem ekspertów kluczowy jest przemyślany wybór branży i stanowiska, a także odpowiednie podejście do własnego rozwoju zawodowego.
Od dłuższego czasu mówi się o tym, że pokolenie Z zmienia zasady na rynku pracy. Młodzi nie boją się wyznaczać trendów i odważnie planują swoją przyszłość. Firmy, chcąc pozyskiwać pracowników w tej grupie wiekowej, muszą podejmować nowe działania.
Wspólny raport Unii Międzyparlamentarnej i organizacji UN Women ujawnia bardzo powolne tempo postępu w kwestii większego udziału kobiet w polityce – dziedzinie, w której przez stulecia dominowali mężczyźni. Jak na tym tle wygląda sytuacja w Polsce? Jest lepiej niż w wielu innych krajach, jednak dane nie napawają optymizmem.
W ciągu ostatniej dekady warunki pracy aktywnych zawodowo Polek uległy pogorszeniu. Ich sytuacja jest jednak lepsza w porównaniu z mieszkankami Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA i wielu innych krajów. Tak wynika z kolejnej edycji „indeksu szklanego sufitu” – raportu „The Economist”, który podsumowuje sytuację kobiet pracujących w krajach OECD, również w Polsce.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Z wielu badań wynika, że kobiety rzadziej niż mężczyźni prowadzą własne biznesy, ale jednocześnie wiele z nich o tym marzy. Możliwe jednak, że dzięki przedstawicielkom pokolenia Z, wkrótce liczba firm prowadzonych przez kobiety wzrośnie.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Donald Trump i Władimir Putin uzgodnili częściowe zawieszenie broni na Ukrainie, ale Rosja stawia warunki. W Polsce rośnie poparcie dla deregulacji gospodarki, a na GPW spółki wypłacą rekordowe dywidendy. Tymczasem Chiny starają się przyciągnąć zagranicznych inwestorów.
Grunt poparcia dla deregulacji w Polsce jest solidny. Kluczowe pytanie brzmi jednak: jak przeprowadzić ten proces, aby uniknąć powtarzania błędów z przeszłości.
Za deregulacją opowiada się większość wyborców najważniejszych kandydatów w wyborach prezydenckich. Dobrze oceniają oni w związku z tym inicjatywę Donalda Tuska w tym zakresie.
Czy deregulacja przyniesie realne korzyści? Jaką rolę w tym procesie odegra Rafał Brzoska? Prof. Elżbieta Chojna-Duch ocenia plany rządu i wskazuje kluczowe wyzwania związane z eliminacją barier prawnych.
Nowe amerykańskie cła mogą osłabić wzrost gospodarczy w Europie i uderzyć w sojuszników USA. Tymczasem ceny energii elektrycznej na świecie kontynuują spadki, a polskie banki stają w obliczu rosnącej liczby roszczeń o darmowy kredyt. Czy sektor finansowy ma powody do obaw?
Liderzy 25 państw europejskich debatowali nad zawieszeniem broni na Ukrainie. Wielka Brytania zapowiada możliwość wysłania wojsk do tego kraju. Tymczasem Donald Trump planuje rozmowę z Władimirem Putinem, licząc na zakończenie wojny w ciągu kilku tygodni. Unia Europejska pracuje nad przekazaniem 40 miliardów euro na pomoc militarną dla Kijowa.
Późna Wielkanoc powoduje, że w tym roku nadarza się wyjątkowa okazja połączenia świąt i majówki. Oba terminy oddziela raptem 4 dni. Jeśli połączymy oba święta, wyjazd może okazać się wyjątkowo tani.
Rosyjski regulator rynku lotniczego Rosawiacja domaga się zniesienia przepisów ograniczających działalność przewoźników z tego kraju. Uważa, że „czerwona flaga”, jaką jest oznaczony ten kraj nie ma uzasadnienia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas