Aktualizacja: 06.11.2024 05:32 Publikacja: 07.03.2024 17:20
Mary-Kate i Ashley Olsen w pracy są profesjonalistkami.
Foto: East News
Miały trzy miesiące, kiedy pojawiły się w reklamach telewizyjnych. Pół roku później Mary-Kate i Ashley Olsen zauroczyły widzów serialu „Pełna chata”, grając na zmianę małą Michelle. W sumie wzięły udział w ponad 50 produkcjach, między innymi w filmie "Czy to ty, czy to ja". W 1993 roku, w celu dbania o ich interesy, założono holding Dualstar kontrolujący wpływy z filmów, seriali telewizyjnych, czasopism, licencji na ubrania, zabawek i gier wideo, w których wykorzystywano ich wizerunek. Zostały milionerkami, mając 10 lat. Przejęły kontrolę nad firmą w swoje 18 urodziny. Jak podaje „Financial Times”, Dualstar wygenerował do wtedy sprzedaż detaliczną wysokości około 1,2 miliarda dolarów. Więcej w grupie młodych odbiorców zarabiał jedynie Disney. Forbes umieścił wówczas Ashley i Mary-Kate na 11. miejscu wśród najbogatszych kobiet w branży rozrywkowej. Były także ikonami stylu, cenionymi ze względu na stylizacje, które łączyły w sobie styl grunge-girl i szyk vintage z początku lat 90.
Małe amerykańskie miasteczka bywają świadkami niezwykłych historii. Jedna z nich miała miejsce 16 października w Covington w stanie Georgia. 81-letnia mieszkanka Newton County Betty Cartledge biorąca udział w tzw. wczesnym głosowaniu w wyborach prezydenckich spełniła swoje marzenie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Carol Douglas jako nastolatka chciała zostać malarką, jednak rodzice odwiedli ją od tego pomysłu. Do realizacji młodzieńczego marzenia przystąpiła po sześćdziesiątce. Z jakim skutkiem?
Modelka, filantropka, reżyserka i aktywistka. Choć dla wielu nadal pozostaje jedną z najważniejszych postaci świata mody, jej życie wykracza daleko poza wybieg. Christy Turlington udowodniła, że piękny człowiek to nie ten, który zachwyca wyłącznie urodą.
Jest profesorem filozofii i pisarką. Prawie 20 lat żyła w ukryciu, by nie zaszkodzić reputacji swojego ojca, prezydenta Francji. W nowej książce pisze o traumach z tamtego czasu, z którymi do dziś się nie uporała: „Zostałam wygumkowana, więc wciąż zbieram dowody na swoje istnienie”.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Sportsmenka Marzieh Hamidi uciekła z Afganistanu do Paryża po tym, jak talibowie przejęli władzę w jej kraju. Niedawno zamieściła ważny apel w obronie praw Afganek na Instagramie. Teraz jej życie jest zagrożone - do tego stopnia, że ma ochronę policji. Głośno mówi jednak: „Nikt nie zdoła mnie uciszyć”.
Jaki zegarek wybrać? To trudne pytanie stawia niemal każdy, kto chce mieć na nadgarstku coś zarazem stylowego, wytrzymałego, wykonanego z troską o detale i przede wszystkim – precyzyjnie mierzącego czas. Od czego zacząć? Najlepiej zaufać ekspertom.
Jak podaje Pałac Buckingham, królowa Kamila jest zmuszona odwołać spotkania zaplanowane na najbliższe dni. Powodem ma być obecny stan zdrowia monarchini. Jaką infekcję zdiagnozowano u żony króla Wielkiej Brytanii?
Kosmetyki konwencjonalne mnie nie interesują. Zajmuję się zwalczaniem greenwashingu, więc nie lubię kosmetyków, które udają produkty naturalne – mówi Dominika Chirek, prawniczka, prowadząca blog Naturalnie Proste dla miłośników ekologii.
Słynna francuska marka, od lat współpracująca z najważniejszymi związkami sportowymi w tym kraju, od pewnego czasu zmaga się z problemami, które pogłębiły się dodatkowo po tegorocznych igrzyskach w Paryżu. Właściciele marki zapewniają jednak, że długoterminowe perspektywy rysują się korzystnie.
Anna Kendrick przekazała honorarium za film ze swoim udziałem, „Woman of the Hour”, dwóm organizacjom wspierającym ofiary przemocy domowej. Jak uargumentowała swoją decyzję?
Z książki Roberta Hardmana "Charles III: New King. New Court", cytowanej w brytyjskich mediach, wynika, że choroba wzbudziła u księżnej Kate zainteresowanie religią. Wiara stała się dla niej źródłem nadziei i siły w obliczu życiowych wyzwań.
Małe amerykańskie miasteczka bywają świadkami niezwykłych historii. Jedna z nich miała miejsce 16 października w Covington w stanie Georgia. 81-letnia mieszkanka Newton County Betty Cartledge biorąca udział w tzw. wczesnym głosowaniu w wyborach prezydenckich spełniła swoje marzenie.
Na podstawie szeroko zakrojonych badań ustalono związek między zmianami klimatycznymi a wzrostem poronień. Publikacja trafiła do najbardziej wpływowych uczestników zbliżającej się konferencji COP29 w Baku — informuje „The Guardian”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas