Bohaterskie bliźniaczki nagrodzone przez króla. Poradziły sobie z atakiem krokodyla

Gdy z ataku krokodyla ratuje kaskader w filmie akcji, można liczyć na Oscara za efekty specjalne. Gdy dzieje się to w prawdziwym życiu, o wyróżnieniu za odwagę decyduje sam król Wielkiej Brytanii. Kto dostąpi tego zaszczytu?

Publikacja: 17.05.2024 11:50

Pochodzące z Wielkiej Brytanii bliźniaczki Melissa i Georgia Laurie zostały zaatakowane przez krokod

Pochodzące z Wielkiej Brytanii bliźniaczki Melissa i Georgia Laurie zostały zaatakowane przez krokodyla w Meksyku.

Foto: Adobe Stock

Pochodzące z Wielkiej Brytanii bliźniaczki Melissa i Georgia Laurie wspólnie spędzały wakacje w Meksyku w czerwcu trzy lata temu. Podczas kąpieli w rzece w Puerto Escondido zauważyły zbliżającego się w ich kierunku krokodyla. Choć błyskawicznie rzuciły się do ucieczki, tylko jednej siostrze udało się bezpiecznie dotrzeć do brzegu: podczas gdy Georgia zdołała wydostać się z rzeki, Melissa została wciągnięta pod wodę przez gigantycznego gada.

Wielkie zaskoczenie

Siostra ruszyła jej na ratunek, własnoręcznie uderzając krokodyla w pysk. Zaatakowana Melissa doznała poważnych obrażeń brzucha, nogi oraz otwartego złamania nadgarstka. Stająca w jej obronie Georgia została ugryziona w rękę. Po zakończonej akcji bliźniaczki zostały odwiezione do pobliskiego szpitala, gdzie poddano je natychmiastowemu leczeniu. Pływaczka, która odniosła więcej obrażeń w wyniku ataku, została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. W trakcie pobytu w szpitalu przeszła sepsę.

Mimo przebytych trudności żadna z sióstr nie doświadczyła stałego uszczerbku na zdrowiu. Obecnie, w pełni sprawne, mogą wspólnie docenić wyróżnienie, którym król Karol III postanowił uhonorować odwagę walecznej siostry. – To dla mnie ogromny przywilej i wielkie zaskoczenie, ponieważ nie spodziewałam się otrzymania tego listu – wyznaje cytowana przez BBC Georgia Laurie, na wieść o przyznanym jej wyróżnieniu i umieszczeniu jej nazwiska na skompletowanej przez króla Wielkiej Brytanii po raz pierwszy liście Civilian Gallantry List.

Czytaj więcej

Nastoletnie bohaterki z Montrealu. Zignorowały ostrzeżenie i uratowały ludzi

Stand By Me

Mimo że to Georgia dokonała bohaterskiego czynu, ratując z opresji bliźniaczkę, to jednak podkreśla, że to właśnie Melissa motywowała ją do działania w trakcie akcji ratunkowej. – To jej postawa sprawiła, że miałam siłę do walki. Melissa wykazała się ogromną odwagą i siłą przetrwania. Z pewnością nie poradziłabym sobie tak dobrze, gdyby nie jej wytrwałość – opisuje.

Siostra, która doznała poważnych obrażeń podczas ataku krokodyla, miała przeświadczenie, że nie wyjdzie cało ze zdarzenia. – To wszystko działo się bardzo szybko – wspomina. – Obrażenia były tak rozległe, że byłam przekonana, że to mój koniec. Mocno ściskałam siostrę, a wręcz wgryzałam się w jej ramię, żeby przetrwać ten trudny moment transportu do szpitala. Ona ani na chwilę nie pozwoliła mi stracić nadziei, śpiewając „Stand By Me” i „Don’t Worry About A Thing”. Była bardzo dzielna i wytrwała – podkreśla.

Obawa o utratę więzi

Siostry zgodnie twierdzą, że dramatyczne zdarzenie umocniło – i tak już bardzo silną – więź między nimi. Choć od wypadku minęły niemal trzy lata, trudno im uwierzyć, że zdarzenie przypominające scenariusz kina akcji, stało się ich udziałem. – Tymczasem otrzymujemy informację o nagrodzie i uświadamiamy sobie, że tamten dzień zdarzył się naprawdę – konstatuje Georgia. – Mimo że brzmi to nierealnie, już na zawsze pozostanie to częścią naszej historii. W obawie o życie Melissy byłam przerażona, że utracimy naszą więź na zawsze. Gdy wyszła z tego cało, jesteśmy sobie bliższe niż kiedykolwiek – zauważa.

W najbliższym czasie siostry zamierzają wziąć udział w charytatywnym maratonie pływackim mającym na celu zgromadzenie środków dla stowarzyszenia Compañeros En Salud organizującego pomoc i szkolenia medyczne dla meksykańskich społeczności żyjących w ubóstwie. 13-kilometrowy dystans na Tamizie pokonają 11 sierpnia.

Jak widać, mimo trudnych doświadczeń pływackich i wydarzeń rodem z filmów grozy, 31-letnie siostry nie tracą nadziei na powodzenie kolejnej akcji, podczas której planują zgromadzić £4,000 na wskazany cel. Oby i tym razem ich wspólne działanie okazało się równie skuteczne, jak trzy lata temu.

Źródła:
https://www.bbc.com/
https://edition.cnn.com/

Pochodzące z Wielkiej Brytanii bliźniaczki Melissa i Georgia Laurie wspólnie spędzały wakacje w Meksyku w czerwcu trzy lata temu. Podczas kąpieli w rzece w Puerto Escondido zauważyły zbliżającego się w ich kierunku krokodyla. Choć błyskawicznie rzuciły się do ucieczki, tylko jednej siostrze udało się bezpiecznie dotrzeć do brzegu: podczas gdy Georgia zdołała wydostać się z rzeki, Melissa została wciągnięta pod wodę przez gigantycznego gada.

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Jej historia
20-letnia córka znanej polskiej pary wystawiła w Mediolanie sztukę swojego autorstwa
Jej historia
Charlotte Casiraghi nie nosi szlacheckich tytułów. Podkreśla, że nie jest księżniczką
Jej historia
Córka Angeliny Jolie odebrała z nią ważną nagrodę. Trema mocno dała jej się w znaki
Jej historia
Księżna Kate pojawiła się na paradzie Trooping the Colour. Kulisy uroczystości
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Jej historia
Ukończyła liceum w wieku 99 lat. Ma zamiar kontynuować naukę?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży