Carolina Adriana Herrera. Jak córka znanej matki stała się ważnym filarem rodzinnego biznesu?

Córka projektantki mody Caroliny Herrery angażuje się w rozwój rodzinnej firmy, tworząc niezwykłe perfumy. Jak rozpoczęła pracę, nie mając wcześniejszego doświadczenia w branży i czego nauczyła się od matki?

Publikacja: 10.07.2024 17:47

Jedną z najcenniejszych lekcji, jakie Carolina Adriana otrzymała od matki, jest ta dotycząca pokory

Jedną z najcenniejszych lekcji, jakie Carolina Adriana otrzymała od matki, jest ta dotycząca pokory i dyscypliny.

Foto: East News

Carolina Adriana Herrera, córka słynnej wenezuelskiej projektantki mody, o tym samym imieniu – Caroliny Herrery, kontynuuje dziedzictwo matki. Uznawana jest za osobę o dużych pokładach kreatywności. Choć Carolina Adriana nie planowała kariery w świecie mody, jej wkład w rodzinny biznes okazał się nieoceniony.

Carolina Adrianna Herrera — córka sławnej matki

Carolina Herrera to marka dostępna w 105 krajach, nieodłącznie kojarzona z wyrafinowaniem i odważną elegancją. Za globalny sukces odpowiedzialna jest matka Caroliny Adriany, założycielka renomowanego domu mody, która stworzyła niezapomniane stylizacje dla licznych Pierwszych Dam Stanów Zjednoczonych, w tym: Jacqueline Kennedy Onassis, Laury Bush, Michelle Obamy oraz Melanie Trump. Jej kreacje były również chętnie wybierane przez znane osobistości świata rozrywki, w tym Lady Gagę oraz Taylor Swift. Ponadto Carolina Herrera zaprojektowała słynną “obsypaną kwiatami” suknię ślubną Caroline Kennedy — córki Jackie Kennedy and Johna F. Kennedy’ego. Obecnie jej pozycja w firmie uległa przekształceniu — pełni już „tylko” rolę globalnego ambasadora marki. Natomiast jej córka, Carolina Adriana Herrera, aktywnie angażuje się w rozwój rodzinnej firmy, kreując zachwycające perfumy.

Carolina Adriana Herrera podobnie jak jej matka, inspiruje kobiety na całym świecie, pokazując, że można łączyć karierę z życiem rodzinnym. Carolina Adriana razem ze swoimi trzema siostrami, dorastała w nietuzinkowym domu. Do tej pory wspomina zapachy ziemi po deszczu oraz jaśminu, towarzyszące jej w dzieciństwie. Dzisiaj stanowią one źródło inspiracji do tworzenia perfum. Jako nastolatka przeprowadziła się z rodzinnej Wenezueli do tętniącego życiem Nowego Jorku. Choć początkowo planowała robić karierę w medycynie i studiowała nauki ścisłe na Vassar College, los wskazał jej zupełnie inną ścieżkę. Kilka lat pracowała w przemyśle filmowym, gdzie miała okazję rozwijać swoją kreatywność. Otworzyła także butik prezentujący ubrania młodych projektantów i stworzyła własną linię biżuterii, którą wykonywała ręcznie. W trakcie tworzenia reportażu o matadorach spotkała Miguela Báeza, którego poślubiła w 2004 roku. W późniejszych latach na świat przyszła trójka ich dzieci.

Czytaj więcej

Maria de la Orden - hiszpańska Jackie Kennedy. Dlaczego warto ją znać?

Wakacyjny staż, który zmienił się w wieloletnią pracę

Carolina Adriana twierdzi, że nie planowała pracy w firmie matki. W latach 90. Carolina Herrera pragnęła stworzyć innowacyjny zapach, który byłby symbolem nowoczesności oraz esencją Nowego Jorku. W późniejszych wywiadach wielokrotnie podkreślała, że sztuka, a zwłaszcza moda opiera się na ciągłym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co jest teraz nowe? W rezultacie projektantka uznała, że w celu stworzenia tego zapachu musi zasięgnąć rady młodszego pokolenia.

Zatem kariera Caroliny Adriany zaczęła się od wakacyjnego stażu. Jak sama podkreśla, praca przy produkcji perfum była dla niej zupełną nowością, a źródłem wiedzy- ludzie, z którymi pracuje, a przede wszystkim z własne porażki i sukcesy. Jej talent do tworzenia niezwykłych kompozycji zapachowych szybko się ujawnił, a owocem pracy stał się zapach 212, wprowadzony na rynek w 1997 roku. Od samego początku zdobył uznanie na całym świecie, co zapoczątkowało serię kolejnych edycji. Wszystkie zyskały ogromną popularność.

Proces twórczy Caroliny

Tworzenie każdego z zapachów trwa około dwóch lat i jak twierdzi Carolina, jest dużo bardziej skomplikowane niż mogłoby się z pozoru wydawać. - Uczucia i instynkt mogą okazać się pomocne, jednak podczas kreacji nowego zapachu należy pamiętać o szerszym spojrzeniu na produkt – podkreśla. Nie można skupić się na samym zapachu i zapomnieć o równie istotnych, aspektach takich jak: nazwa, kształt flakonu, czy nawet reklama produktu. Swoje kompozycje określa jako próbę odtworzenia aromatów występujących w przyrodzie.

Czytaj więcej

Na czym polega paryski styl ubierania się? TOP 10 Inès de La Fressange

Carolina twierdzi, że inspiracje czerpie ze wszystkiego, co ją otacza. Rzeczy, które nie są oczywiste, takie jak miejsca, uczucia lub dźwięki mogą znacząco wpłynąć na proces tworzenia. Ponadto zdradza, że nowe pomysły często przychodzą do niej nawet we śnie.

Czego matka nauczyła córkę?

 Jedną z najcenniejszych lekcji, jakie otrzymała od matki, jest ta dotycząca pokory i dyscypliny. „Mama nauczyła mnie ciężko pracować, ale także pielęgnować życie wewnętrzne oraz nie pozwalać, żeby sukces marki odciągał mnie od tego, co jest naprawdę ważne, czyli rodziny," podkreśla Carolina Adriana, która sama jest matką trójki dzieci. Dzięki matce Carolina może określić siebie jako kobietę silną z niezawodnym poczuciem estetyki.

Czytaj więcej

Carolina Herrera: Elegancja jest lepszym sposobem na radzenie sobie z czasem niż chirurgia plastyczna

Rady dla innych kobiet

Carolina Adriana podkreśla, że kluczem do harmonijnego łączenia sukcesów zawodowych z posiadaniem szczęśliwej rodziny jest umiejętność zachowania wewnętrznej równowagi oraz rozsądnego podejścia do życia.

Jej wskazówki dotyczące mody nie mogłyby być bardziej klarowne: nigdy nie wychodź z domu bez spojrzenia w lustro, w którym możesz widzieć całą siebie. Jako ekspertka od perfum, Carolina podkreśla, że kluczowe jest dobranie odpowiedniego zapachu. Te same perfumy mogą cudownie pachnieć na jednej osobie, ale nie oznacza to, że sprawdzą się na każdej skórze. Dobór zapachu jest kwestią bardzo indywidualną, powinien podkreślać osobowość człowieka i współgrać z jego stylem.

Carolina Adriana Herrera kontynuuje dzieło swojej matki, jednocześnie wprowadzając własne, unikalne podejście do świata mody i perfum. Herrera, seniorka rodu, stwierdziła w jednym z wywiadów, że moda ma na celu zadowolenie naszych oczu, dlatego tak ważne jest, aby mieć oczy szeroko otwarte. Świat mody z oczami szeroko otwartymi śledzić będzie więc poczynania córki znanej projektantki oraz obserwować, w jakim kierunku poprowadzi rodzinną markę.

Źródła:

https://www.youtube.com

https://mojeh.com

https://www.harpersbazaar.com

https://perfumesociety.org

https://www.harpersbazaararabia.com

Carolina Adriana Herrera, córka słynnej wenezuelskiej projektantki mody, o tym samym imieniu – Caroliny Herrery, kontynuuje dziedzictwo matki. Uznawana jest za osobę o dużych pokładach kreatywności. Choć Carolina Adriana nie planowała kariery w świecie mody, jej wkład w rodzinny biznes okazał się nieoceniony.

Carolina Adrianna Herrera — córka sławnej matki

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Jej historia
Bolesne wspomnienia Sharon Stone. Została okradziona w czasie rekonwalescencji po udarze
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Jej historia
Legenda muzyki Dame Shirley Bassey odznaczona przez króla Karola III. Nie zawsze ją doceniano
Jej historia
Nie żyje słynna edukatorka seksualna dr Ruth Westheimer. Skąd wziął się jej fenomen?
Jej historia
Liga NHL ma pierwszą w historii kobietę na stanowisku trenerskim. „Nie chcę być jedyna”
Jej historia
Legenda narciarstwa Lindsey Vonn o sekretach umysłu zwycięzcy. "To wielka sprzeczność"