Aktualizacja: 22.11.2024 01:00 Publikacja: 15.09.2023 09:39
W brytyjskich szpitalach przypadki molestowania chirurżek zdarzają się nawet przy stole operacyjnym
Foto: Adobe Stock
Wszystko wskazuje na to, że służba zdrowia w Wielkiej Brytanii doczekać się może swojego własnego ruchu #MeToo. Badanie przeprowadzone niedawno w brytyjskich placówkach ochrony zdrowia ujawniło bowiem, że molestowanie i mobbing – przede wszystkim stosowane wobec kobiet w środowisku chirurgów – są nagminną praktyką.
Eksperci przewidują, że do 2025 roku aż 90 procent treści w internecie będzie wygenerowane przy pomocy sztucznej inteligencji. Ogromną część z nich będą stanowić — a właściwie już stanowią — obrazy, w tym wizerunki kobiet powielające utarte stereotypy na temat tego, jak powinno wyglądać kobiece ciało. Czy inna przyszłość tego, co widzimy w sieci, jest możliwa? Zdaniem marki Dove jeszcze nie jest za późno na pozytywną zmianę w tej kwestii.
Była supermodelka Elle Macpherson po ponad dekadzie przerwy wraca na wybieg. Czym zajmowała się w trakcie odpoczynku od modelingu i z jakich ikonicznych ról na małym i wielkim ekranie zasłynęła u szczytu swojej kariery?
Declan Lopez z New Jersey, której sukcesy opisuje CNN, ma IQ na poziomie geniuszki. Jakie działania powinni podejmować rodzice wybitnie uzdolnionych maluchów?
Jaki wpływ na kondycję mózgu mają drzemki? Są nowe wyniki badań.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Sukces, który udało się osiągnąć podczas szczytu COP28 zbiegł się z pogrążeniem nadziei na ograniczenie wzrostu temperatur. Pojawiają się głosy, że zmiana celów klimatycznych może okazać się bardziej motywująca.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Średnio co 16. dziecko, które rodzi się obecnie w Polsce, jest cudzoziemcem. Ale są województwa, gdzie już jedna dziesiąta noworodków nie ma polskiego obywatelstwa.
Przemyt ponad 180 migrantów do Niemiec zorganizował gang, w którym działała mieszkająca tam Polka i jej syn. Organizatorzy procederu zostali sprowadzeni do Polski i już usłyszeli zarzuty.
„Opiekunami” 17-latków za kierownicą mają być ich niewiele starsi, bo już 24-letni, koledzy. Nikogo nie przypilnują, bo sami często uprawiają piracką jazdę i chwalą się tym w internecie – ostrzegają eksperci.
– Potrzebujemy planu, skutecznego działania, współpracy. Nasze środowisko wcale nie jest podzielone – mówi prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański.
Siedem lat temu interwencje ratujące życie były sporadyczne, może jedna na miesiąc. W październiku tego roku przeprowadziliśmy 147 interwencji, w których zagrożone było życie lub zdrowie dziecka – mówi Anna Turzyniecka, główna specjalistka Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka, interwentka kryzysowa i seksuolog.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas