Akcja: mobilizacja! Gwiazdy w kampanii „Kobiety na wybory” zachęcają do głosowania

6 września ruszyła edukacyjna kampania „Kobiety na wybory”. Jej celem jest zachęcenie kobiet do udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października.

Publikacja: 20.09.2023 14:54

"Kobiety na wybory" to apolityczna akcja mająca na celu zachęcanie kobiet do czynnego udziału w wybo

"Kobiety na wybory" to apolityczna akcja mająca na celu zachęcanie kobiet do czynnego udziału w wyborach parlamentarnych.

Foto: materiały prasowe

Kampania „Kobiety na wybory” jest akcją apolityczną, a wszystkie osoby biorące w niej udział, robią to pro bono. - Córki, matki, żony, przyjaciółki – kobiety! – mamy prawo wpływać na kraj, w którym żyjemy i skorzystajmy z tego! Niezależnie czy mamy 18, 38 czy 78 lat, jesteśmy częścią społeczeństwa i ponosimy za nie odpowiedzialność. Chodźmy na wybory! Nie odbierajmy sobie prawa do budowania naszej przyszłości – czytamy w informacji prasowej.

"Kobiety na wybory": skorzystajmy z prawa do głosu

Polska to jeden z pierwszych krajów na świecie, w którym kobiety wywalczyły czynne i bierne prawo do głosowania. Możemy z niego korzystać od 1918 roku. Kampania „Kobiety na wybory” zrzesza osoby o różnym światopoglądzie i przekonaniach polityczno-społecznych, jednak cel jest wspólny: skorzystać z prawa do głosu i walczyć o swoje zdanie.

Do udziału w akcji zaproszono wiele znanych osób, m.in.: Magdalenę Boczarską, Agnieszkę Woźniak-Starak, Larę Gessler, Annę Jurksztowicz czy Beatę Sadowską.

- Badania pokazują, że tylko 55 procent kobiet w wieku od 18-55 lat deklaruje chęć i wolę wzięcia udziału w wyborach. Mój głos jest skierowany do was, do niezdecydowanych 45 procent. Uwierzcie, że wasz głos ma ogromną moc. Możecie zmienić rzeczywistość – mówi w kampanii „Kobiety na wybory” aktorka Magdalena Boczarska.

#glosuje23challenge

Kampania zrzesza kilkadziesiąt organizacji pozarządowych, wspierających kobiety. Do działania może przyłączyć się każdy. Wystarczy, że publikując posty w mediach społecznościowych, użyje #glosuje23challenge.

Poniżej krótka instrukcja przygotowana przez biuro apolitycznej kampanii „Kobiety na wybory”:

1. Nagraj i udostępnij filmik (rolkę), w którym odpowiesz na pytanie „Dlaczego idę na wybory?” i zachęcisz do tego kolejne trzy osoby

2. Dodaj w opisie @kobietynawybory

3. Dodaj w opisie #glosuje23challenge

4. Oznacz kolejne 3 osoby z zachętą / wyzwaniem do stworzenia filmiku i oznaczenia @kobietynawybory oraz #glosuje23challenge.

Czytaj więcej

Teraz nie wolno nam zamknąć się w prywatności. Agnieszka Holland o tym, co ważne w życiu i sztuce
Kobieta
60-letnia Elle Macpherson wraca na wybieg. "Dobrze być znów w domu"
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nauka
Objawienie geniuszu. Sześciolatka trafia do Mensy z wynikiem IQ 137
Zdrowie
Drzemki zapobiegają kurczeniu się mózgu. Ważne ustalenia naukowców
Styl życia
Bardziej realne cele klimatyczne posłużą ochronie środowiska? Ekspert komentuje
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Prawo
Kandydatka na Rzecznika Praw Dziecka: Chcę zmienić myślenie o tym urzędzie