Feud: Capote vs. the Swans. Calista Flockhart wraca na ekrany w nowym serialu

Znana widzom na całym na świecie jako ekscentryczna prawniczka Ally McBeal, Calista Flockhart powraca na ekrany. W jakiej produkcji można ją zobaczyć, kto jej towarzyszy i czy marzy o życiu zagranej przez siebie bohaterki?

Publikacja: 08.02.2024 11:40

Calista Flockhart przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Calista Flockhart przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Foto: PAP/AdMedia

W towarzystwie gwiazd

Serial Ally McBeal, emitowany w Polsce w latach 1998-2003, przyniósł Flockhart gigantyczną popularność. Gdy prace nad nim zakończono, odgrywająca rolę głównej bohaterki aktorka przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Aż do teraz. U boku takich gwiazd jak Demi Moore, Naomi Watts, Diane Lane, Chloë Sevigny czy Molly Ringwald, występuje obecnie w serialu Feud: Capote vs. the Swans, gdzie wciela się w rolę Lee Radziwill, młodszej siostry Jackie Kennedy Onassis.

IQ 215

Serial bazuje na powieści „Capote's Women: A True Story of Love, Betrayal, and a Swan Song for an Era” autorstwa Laurence’a Leamer’a, opowiadającej historię pisarza Trumana Capote’a oraz jego koneksji towarzyskich. Obdarzony ponadprzeciętną inteligencją (podczas nauki w Trinity School w Nowym Jorku Capote w teście inteligencji uzyskał wynik 215 punktów) i zdolnością zapamiętywania dosłownej treści zasłyszanych rozmów, autor wykorzystywał informacje zdobyte podczas spotkań z przedstawicielami nowojorskich elit do tworzenia swoich książek.

Jedna z nich, „Answered Prayers”, powstawała latami i nigdy nie została dokończona. Capote oddawał do publikacji pojedyncze rozdziały, które pojawiały się na łamach magazynu Esquire. Opublikowany tym sposobem fragment „La Côte Basque 1965” wywołał kontrowersje, ponieważ sportretowane w nim zamożne przyjaciółki pisarza, określone przez niego mianem Swans – Łabędzi – zarzuciły autorowi wyjawienie na kartkach powieści ich najskrytszych tajemnic i zbyt wierne opisanie historii, które poznał podczas prywatnych spotkań z paniami.

Czytaj więcej

Pierwszy zwiastun filmu o Amy Winehouse. Kim jest aktorka, która gra wokalistkę?

Łabędzie

W role tytułowych Swans wcielają się właśnie wyżej wspomniane znane aktorki, a sama Calista Flockhart jako siostra byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, Jackie Kennedy Onassis, pojawia się na ekranie w niezwykle eleganckich stylizacjach i starannie wykonanych fryzurach daleko odbiegających od tych, które widzowie zapamiętali z kreacji szalonej, roztargnionej i prowadzącej bogate życie wewnętrzne Ally McBeal.

Zapytana o to, czy zechciałaby wieść życie podobne do przedstawionego na ekranie, przyznaje, że może jednorazowo byłoby to dla niej atrakcyjne, jednak tak naprawdę bardzo współczuje tytułowym Łabędziom. – Są zamożne, mają piękne jachty, biżuterię, apartamenty, domy za miastem i domy w Europie – wymienia. – Podróżują wyłącznie prywatnymi samolotami. Decydują o tym, co jest modne, a co już nie. Jednak pod tą fasadą kryją się bardzo smutne, samotne i nieszczęśliwe kobiety – konstatuje.

Wyreżyserowany m.in. przez Gusa van Santa serial dostępny jest na platformie FX od 31 stycznia. Warto przekonać się, jak Flockhart wypada w roli wyrafinowanej kobiety, zdradzonej przez człowieka, któremu ufała i gotowej na pomszczenie doznanych krzywd we współpracy z zamożnymi przyjaciółkami.

Źródła:

https://www.instagram.com/p/C2tJAFnpt8d/?igsh=MTIzOTJvamxhYjNoNw%3D%3D

https://time.com/

W towarzystwie gwiazd

Serial Ally McBeal, emitowany w Polsce w latach 1998-2003, przyniósł Flockhart gigantyczną popularność. Gdy prace nad nim zakończono, odgrywająca rolę głównej bohaterki aktorka przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Kultura
Adele odwołuje wszystkie marcowe koncerty. Ma problemy ze zdrowiem
Kultura
Oscary 2024. Czy obowiązywanie progów różnorodności zwiększy szanse kobiet na wygrane?
Kultura
Stylistyka Hello Kitty oddziałuje na mózg. Ciekawe ustalenia badaczy i wyjątkowa wystawa
Kultura
Live2Tell – wysłuchać ostatnich świadków historii. Oryginalny projekt artystyczny Gillian Laub
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Kultura
Dzieło "Images of a Woman" autorstwa The Beatles sprzedane za gigantyczną kwotę
Kultura
"Frida Kahlo. Życie ikony". W biografii malarki było wiele ciemnych punktów