Feud: Capote vs. the Swans. Calista Flockhart wraca na ekrany w nowym serialu

Znana widzom na całym na świecie jako ekscentryczna prawniczka Ally McBeal, Calista Flockhart powraca na ekrany. W jakiej produkcji można ją zobaczyć, kto jej towarzyszy i czy marzy o życiu zagranej przez siebie bohaterki?

Publikacja: 08.02.2024 11:40

Calista Flockhart przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Calista Flockhart przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Foto: PAP/AdMedia

W towarzystwie gwiazd

Serial Ally McBeal, emitowany w Polsce w latach 1998-2003, przyniósł Flockhart gigantyczną popularność. Gdy prace nad nim zakończono, odgrywająca rolę głównej bohaterki aktorka przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Aż do teraz. U boku takich gwiazd jak Demi Moore, Naomi Watts, Diane Lane, Chloë Sevigny czy Molly Ringwald, występuje obecnie w serialu Feud: Capote vs. the Swans, gdzie wciela się w rolę Lee Radziwill, młodszej siostry Jackie Kennedy Onassis.

IQ 215

Serial bazuje na powieści „Capote's Women: A True Story of Love, Betrayal, and a Swan Song for an Era” autorstwa Laurence’a Leamer’a, opowiadającej historię pisarza Trumana Capote’a oraz jego koneksji towarzyskich. Obdarzony ponadprzeciętną inteligencją (podczas nauki w Trinity School w Nowym Jorku Capote w teście inteligencji uzyskał wynik 215 punktów) i zdolnością zapamiętywania dosłownej treści zasłyszanych rozmów, autor wykorzystywał informacje zdobyte podczas spotkań z przedstawicielami nowojorskich elit do tworzenia swoich książek.

Jedna z nich, „Answered Prayers”, powstawała latami i nigdy nie została dokończona. Capote oddawał do publikacji pojedyncze rozdziały, które pojawiały się na łamach magazynu Esquire. Opublikowany tym sposobem fragment „La Côte Basque 1965” wywołał kontrowersje, ponieważ sportretowane w nim zamożne przyjaciółki pisarza, określone przez niego mianem Swans – Łabędzi – zarzuciły autorowi wyjawienie na kartkach powieści ich najskrytszych tajemnic i zbyt wierne opisanie historii, które poznał podczas prywatnych spotkań z paniami.

Czytaj więcej

Pierwszy zwiastun filmu o Amy Winehouse. Kim jest aktorka, która gra wokalistkę?

Łabędzie

W role tytułowych Swans wcielają się właśnie wyżej wspomniane znane aktorki, a sama Calista Flockhart jako siostra byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, Jackie Kennedy Onassis, pojawia się na ekranie w niezwykle eleganckich stylizacjach i starannie wykonanych fryzurach daleko odbiegających od tych, które widzowie zapamiętali z kreacji szalonej, roztargnionej i prowadzącej bogate życie wewnętrzne Ally McBeal.

Zapytana o to, czy zechciałaby wieść życie podobne do przedstawionego na ekranie, przyznaje, że może jednorazowo byłoby to dla niej atrakcyjne, jednak tak naprawdę bardzo współczuje tytułowym Łabędziom. – Są zamożne, mają piękne jachty, biżuterię, apartamenty, domy za miastem i domy w Europie – wymienia. – Podróżują wyłącznie prywatnymi samolotami. Decydują o tym, co jest modne, a co już nie. Jednak pod tą fasadą kryją się bardzo smutne, samotne i nieszczęśliwe kobiety – konstatuje.

Wyreżyserowany m.in. przez Gusa van Santa serial dostępny jest na platformie FX od 31 stycznia. Warto przekonać się, jak Flockhart wypada w roli wyrafinowanej kobiety, zdradzonej przez człowieka, któremu ufała i gotowej na pomszczenie doznanych krzywd we współpracy z zamożnymi przyjaciółkami.

Źródła:

https://www.instagram.com/p/C2tJAFnpt8d/?igsh=MTIzOTJvamxhYjNoNw%3D%3D

https://time.com/

W towarzystwie gwiazd

Serial Ally McBeal, emitowany w Polsce w latach 1998-2003, przyniósł Flockhart gigantyczną popularność. Gdy prace nad nim zakończono, odgrywająca rolę głównej bohaterki aktorka przez prawie dwie dekady nie pojawiała się w żadnych produkcjach.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Kultura
Wyjątkowa wystawa zdjęć w Łodzi. Ich autorka Wiktoria Bosc: Intryguje mnie przemijanie
Kultura
Czas na zdominowane przez mężczyzn "amatorki". Unikatowa wystawa w Wielkiej Brytanii
Kultura
Noc Muzeów 2024. Wiceprezydentka Warszawy poleca miejsca związane z niezwykłymi kobietami
Kultura
Sasha Waltz. Choreografka, która rozbiera tancerzy, debiutuje w Polsce
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Kultura
Artystki na schodach do sławy: czy rzeczywiście Cannes nie kocha kobiet?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży