98 lat i energia 19-latki: babcia Ariany Grande podbija listę Billboardu

Charyzmatyczna babcia amerykańskiej wokalistki wspiera wnuczkę nie tylko w jej karierze muzycznej. W jakich wydarzeniach jej towarzyszy i co sprawia, że właśnie stała się rekordzistką w historii muzyki?

Publikacja: 01.04.2024 13:16

Ariana Grande zaprosiła swoją babcię do udziału w jednej z najnowszych piosenek.

Ariana Grande zaprosiła swoją babcię do udziału w jednej z najnowszych piosenek.

Foto: PAP/Avalon

Gdy brytyjska wokalistka Raye odbierała szóstą statuetkę Brit Awards jednego wieczoru, na scenę zaprosiła swoją babcię, aby celebrować ten ważny moment z najważniejszą osobą w życiu. – Ta kobieta wychowała mnie i moje rodzeństwo. Pochodzi z Ghany, kocha ten kraj, kocha upały, a jednak przeprowadziła się do deszczowego, chłodnego Londynu, by być ze swoimi wnukami. Tak bardzo poświęciła się dla nas. Każdego dnia po kilka godzin modli się za mnie i moje siostry – wyznała artystka w jednym z wywiadów po ceremonii.

Niesamowitą więź ze swoją babcią ma też inna popularna wokalistka, Ariana Grande, która zaprosiła „Nonnę” do udziału w jednej ze swoich najnowszych piosenek. To nagranie sprawiło, że panie wspólnie znalazły się na liście Billboardu.

Rekordzistka na liście Billboardu

Amerykańska wokalistka, autorka takich hitów jak między innymi „No Tears Left to Cry”, „7 Rings”, czy „thank u, next”, do współpracy przy swoim najnowszym albumie „Eternal Sunshine” zaprosiła 98-letnią babcię, Marjorie Grande. Udostępniając listę piosenek dziesięć dni przed oficjalną publikacją albumu, wyraźnie podkreśliła, że jeden z utworów wykonuje razem z seniorką rodu, dodając do tytułu „ordinary things” opis „feat. Nonna” (we współpracy z babcią – przyp. red.).

Gdy album ukazał się w publicznej sprzedaży, wspomniana piosenka znalazła się na 55. miejscu listy Billboard Hot 100. Tym samym 98-latka została najstarszą w historii osobą uwzględnioną w zestawieniu. – 98 lat, a energia 19-latki! – napisał na swoim profilu instagramowym brat Ariany, Frankie, składając babci życzenia urodzinowe w październiku minionego roku. – Jesteś naszą supergwiazdą – dodał w cytowanym wpisie, zamieszczając serię zdjęć, na których solenizantka prezentuje śnieżnobiały uśmiech, nienaganną fryzurę i makijaż, oraz formę godną pozazdroszczenia.

God is a Woman

Marjorie Grande, która wspiera wnuczkę w jej karierze zawodowej, już w przeszłości pojawiała się u jej boku w trakcie ważnych dla niej wydarzeń. W towarzystwie kilkudziesięciu kobiet wystąpiła na scenie podczas spektakularnego wykonania jednego z największych hitów Ariany „God is a Woman” na gali MTV Music Awards w 2018 roku. Na zakończenie ikonicznego utworu, gdy otaczające wokalistkę tancerki odśpiewały refren a capella, do artystki dołączyły cztery najbliższe jej sercu kobiety: babcia Marjorie, mama Joan oraz kuzynka Loni. Łapiąc je za ręce, wokalistka dokończyła utwór, wyraźnie wzruszona, a stojąca najbliżej babcia jako pierwsza uścisnęła ukochaną wnuczkę.

W 2014 roku, kilka miesięcy po śmierci Franka Grande – męża Marjorie i dziadka Ariany – wokalistka zaprosiła babcię na uroczystość rozdania Video Music Awards, a zdjęcia z tego wydarzenia obiegły cały świat. Przez kolejne lata seniorka regularnie pozowała do wspólnych fotografii z gwiazdą pop, towarzysząc jej podczas kolejnych gali: American Music Awards czy Time Gala.

Wspólnota przekonań i… tatuaży

W wieku 93 lat Marjorie Grande zdecydowała się na pierwszy w swoim życiu tatuaż, umieszczając na serdecznym palcu lewej dłoni słowo „Ciccio” dla upamiętnienia zmarłego męża. Ariana nie tylko relacjonowała ten przełomowy moment za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale i sama zaprezentowała nowy tatuaż na własnej dłoni, przedstawiający księżyc, słońce i kilka gwiazd.

Mająca energię 19-latki seniorka od lat pozostaje też aktywna w mediach społecznościowych. Każdy wpis poświęcony jest wnukom, a dołączane zdjęcia świadczą o tym, jak bardzo wspiera swoją rodzinę we wszystkich poczynaniach – nie tylko muzycznych. Na jednej z fotografii widać obie panie biorące udział w akcji społecznej mającej na celu wyrażenie wsparcia dla praw kobiet: „Prawa kobiet są prawami człowieka” – głosi transparent w rękach Ariany, siedzącej na kolanach Marjorie, która porusza się na wózku inwalidzkim.

Znalazła odpowiedź

Album „Eternal Sunshine”, w którym gościnnie wystąpiła Marjorie Grande, rozpoczyna się pytaniem, a kończy odpowiedzią. W pierwszym utworze na płycie 30-latka zastanawia się, skąd ma wiedzieć, czy znajduje się obecnie w związku z właściwą dla siebie osobą. Poszukując odpowiedzi, natknęła się na nagranie rozmowy, którą jej babcia przeprowadziła z przyjaciółką. W połowie konwersacji pojawił się fragment, który przykuł uwagę wokalistki. – To było właśnie to, czego poszukiwałam – wyznała w jednym z wywiadów. – Bardzo zależało mi na tym, aby ostatnia piosenka na płycie stanowiła klamrę i kończyła się w sposób emocjonalny, a jednocześnie dostarczyła tej najważniejszej odpowiedzi – dodaje.

Odpowiedź, o której mowa, dotyczy, jak określiła artystka, najbardziej ponadczasowych porad, jakie można otrzymać od bliskiej osoby. – Nie zapominaj o małych rzeczach. Gdy jesteś w związku, nie kładź się spać bez pocałunku na dobranoc. A jeśli nie masz ochoty tego zrobić i nie czujesz się komfortowo w relacji, to znaczy, że znajdujesz się w niewłaściwym miejscu. I po prostu odejdź – radzi „Nonna” w cytowanej rozmowie, która stała się ostatnim wersem finałowej, trzynastej piosenki na płycie, czyniąc utwór czymś znacznie ważniejszym niż tytułowe „zwykłe rzeczy”.

Źródła:
https://people.com/
https://www.instagram.com/grandemarjorie/?hl=en

Ludzie
Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą
Ludzie
Zła passa Chiary Ferragni. Straciła intratną posadę i ma problemy wizerunkowe
Ludzie
Shakira ma nowego partnera. To dużo młodszy od niej aktor
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
"Żyliśmy na marginesie". Sophie Marceau ponownie wspomina związek z Andrzejem Żuławskim