Aktualizacja: 16.02.2025 14:40 Publikacja: 20.09.2024 17:27
Sade
Sade dorastała w latach 70. XX wieku, słuchając amerykańskiej muzyki soul.
Foto: PAP/LFI
„Zawsze wiedziałem, że jestem chłopcem” – oświadczył Izaak Theo w filmie na YouTube opublikowanym 29 lipca 2021 r. „Kiedy byłem dzieckiem, moja mama zawsze pozwalała mi być tym, kim jestem”. W jednej z piosenek urodzona w Nigerii Sade, autorka takich przebojów jak „No Ordinary Love” czy „Soldier of Love” śpiewa swojemu synowi: „Świeć jak słońce. Masz wszystko, czego potrzebujesz”. Jej dziecko przyznaje, że cała rodzina była dla niego ogromnym wsparciem już od najmłodszych lat.
Scarlett Johansson wystosowała komunikat, w którym od władz USA ograniczenia stosowania narzędzi AI. Po raz kolejny jej wizerunek został użyty bez jej zgody. W jakim celu posłużono się nim tym razem i jak w przeszłości reagowała na podobne zajścia?
Taylor Swift, która przyjechała do Nowego Orleanu, by kibicować w meczu Super Bowl swojemu partnerowi, Travisowi Kelce'emu, została wybuczana przez część widowni. Co się właściwie wydarzyło i co te reakcje mówią o współczesnej Ameryce?
Sandra Bullock obawia się o bezpieczeństwo rodziny po tym, jak dotarły do niej informacje o nieuczciwych praktykach stosowanych przez oszustów internetowych. Co się wydarzyło i jak aktorka reaguje w obliczu zagrożenia nagłośnionego przez jej siostrę?
Marianne Faithfull zaczynała jako eteryczna blondynka o anielskim głosie, a skończyła jako jedna z najciekawszych rockowych artystek XX i XXI wieku. Była kobietą, której życie stało się synonimem upadku i odrodzenia, a jej twórczość – głosem, który nigdy nie pozwolił o niej zapomnieć.
W trakcie występu w programie „The Drew Barrymore Show” Andie MacDowell wyznała, że zmaga się rzadkim schorzeniem. Jakie objawy towarzyszą chorobie i czy stosowane leczenie przyniosło pożądane rezultaty?
W Azji byłoby nie do pomyślenia, żeby sprzeciwić się mamie czy tacie, pyskować, trzasnąć drzwiami. Rodzicom należy się największy szacunek. A mnie, mieszkając tutaj, nie raz zdarzyło się zachować nie po tajsku – mówi Lattiya Kaczmarczyk, która od 14 lat mieszka w Polsce.
Zdaniem ekspertów miłośnicy perfum szukają w zapachach strefy komfortu. „Zapachy skóry” to nowa – i coraz modniejsza – kategoria. Czym się wyróżniają?
Projekt nadbrzeża nad Jeziorem Słupeckim zdobył kolejną nagrodę. Jego autorem jest Paweł Grobelny, polski architekt od lat specjalizujący się w projektowaniu przestrzeni publicznych.
W „Anatomii upadku” Justine Triet doceniam to, jak reżyserka „nakłuwa” fabułę środkami filmowymi, bierze w cudzysłów i demaskuje wyłącznie obrazem i montażem.
Myślenie, że miarą szczęścia albo spójności relacji jest to, że partner spełnia określone potrzeby związane z kwestiami finansowymi i "pasuje" do wyznawanych w tym zakresie wartości, jest złudne – mówi seksuolog i psychoterapeuta Robert Kowalczyk.
Badania wskazują, że podejście do walentynek zmienia się na całym świecie. Królują: ekologiczne trendy w Europie, luksusowe wydatki w USA, i pragmatyzm w Polsce. Jaki udział w kreowaniu tych nowych zwyczajów mają przedstawiciele pokolenia Z?
„Sala koncertowa jest instrumentem, a brzmienie to bardzo skomplikowane zjawisko – blisko 200 źródeł dźwięku na estradzie i prawie 2 tysiące osób na widowni” – mówi Tomasz Konior, autor projektu katowickiego NOSPR-u, sali koncertowej, która stała się jednym z nowoczesnych symboli Katowic.
Badanie wykazało, że w popularnych serwisach randkowych osoby deklarujące, że są na diecie wegetariańskiej postrzega się mniej pozytywnie niż te, których dieta nie została określona. Jakie mogą być tego powody? Współautorka badania komentuje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas