Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 06:39 Publikacja: 05.03.2024 13:03
Office look
Według znawców mody styl "office sirene" to coś więcej niż biznesowa elegancja: to podkreślenie kobiecej urody i sensulaności.
Foto: Adobe Stock
Kiedy do osamotnionej Meryl Streep wręczającej nagrodę dla najlepszego aktora komediowego podczas gali rozdania SAG Awards, podchodzą Emily Blunt i Anne Hathaway, by przynieść jej zagubione okulary i kopertę, aktorki wspólnie odgrywają scenkę nawiązując do ich ról w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Wyszło zabawnie i z klasą. Choć to właśnie to trio nieodzownie kojarzy się z komediowym hitem, na ekranie pojawia się jeszcze między innymi Gisele Bündchen. W roli redakcyjnej koleżanki Emily Charlton (granej przez Emily Blunt) najpierw podśmiewa się ze stylizacji głównej bohaterki, by po metamorfozie oddać jej sprawiedliwość i podsumować: Wyglądasz dobrze. Ona sama – w eleganckich okularach, subtelnej biżuterii, świetnie skrojonej marynarce i z gładko zaczesanymi włosami, prezentowała się niezwykle okazale jako ekranowa Serena. 18 lat po premierze filmu i po 15-sekundowym epizodzie na ekranie, właśnie ten wysmakowany wizerunek dziewczyny z biura rodem powraca jako TikTokowy trend pod nazwą Office Sirene.
Pełny garnitur, z klasyczną koszulą i krawatem wrócił na wybiegi i czerwone dywany. W takich zestawach wystąpiło w ostatnim czasie wiele znanych kobiet, trudno też o markę odzieżową, która nie miałaby w swojej najnowszej kolekcji typowo garniturowych ubrań i dodatków. Z czego wynika powrót tego zapomnianego nieco trendu?
Po latach królowania minimalistycznych stylizacji fryzur swój wielki powrót będą świętować wyraziste, przykuwające wzrok ozdoby włosów – tak przynajmniej uważa wielu ekspertów z branży mody. Obserwując wybiegi czołowych marek, spodziewają się oni, że wiosną 2025 roku kobiety będą śmiało wpinać we włosy najrozmaitsze błyskotki.
Pokolenie Z dyktuje nowe warunki działania w wielu obszarach życia społecznego i biznesowego. Młodzi wyznaczają trendy, które po prostu trzeba uwzględniać, aby zyskać ich uwagę jako klientów. Właśnie okazało się, że zetki nie rozpoznają działających od lat polskich marek z branży mody.
W ostatnim czasie w mediach zaczęło być głośno o Lee So-yeon. Jeszcze nie tak dawno pochodząca z Korei Południowej kobieta nałogowo kupowała nowe ubrania w tanich sieciówkach. Teraz jest aktywistką i promuje całkowicie odmienny styl życia. Swoją historią podzieliła się z redakcją AFP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
W czasie pandemii Covid-19 Nell Diamond zaprojektowała ubranie, które miało zapewnić jej wygodę w domowym biurze. Lekką sukienkę na cienkich ramiączkach pokochały rzesze jej klientek, przyczyniając się do ogromnego sukcesu firmy Hill House Home.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
W Muzeach Watykańskich można oglądać wyjątkowe arcydzieło włoskiego renesansu. Zapomniano o nim na 500 lat.
Wbrew potocznym opiniom najmłodsze na rynku pracy pokolenie Z ma podobne oczekiwania wobec pracodawców i szefów jak przedstawiciele starszych generacji. I dużo wyżej ceni dobre zarobki i stabilność zatrudnienia niż dużą swobodę.
Czy gdybyśmy raz na kilka lat mogli pójść na kilkumiesięczny, płatny urlop regeneracyjny, to przez całe życie moglibyśmy pracować dłużej? Ekonomiści nie są zgodni co do tej zależności.
Publikowanie w ofertach zatrudnienia wysokości proponowanej pensji może prowadzić do rozpowszechniania informacji o polityce płacowej w firmie, a także utrudniać pozyskiwanie nowych pracowników.
Wraz z wdrożeniem pracy zdalnej na pracodawcach spoczywa szereg obowiązków. Przygotowanie odpowiednich dokumentów i regulaminów, monitorowanie czasu pracy pracowników, rozliczanie kosztów.
W centrum Warszawy może niebawem zrobić się jeszcze gęściej, bo wiele wskazuje na to, że stolicy przybędzie kolejny wieżowiec. Będzie bardzo oryginalny – wyróżnia go charakterystyczne „wcięcie” na niższych kondygnacjach.
Jedzenie oprócz tego, że jest nośnikiem wspomnień, pozwala także poczuć przynależność do kultury, w której zostało się wychowanym. Dlatego, gdy przeprowadzamy się za granicę, tęsknimy za tradycyjnymi, prostymi potrawami z naszego kraju. Ale działa to także w drugą stronę – raczej nie jemy rzeczy, z którymi mamy złe skojarzenia.
Apple planuje rewolucję w smartwatchach - wynika z informacji, które wyciekły z firmy. Inteligentne zegarki miałyby zostać wyposażone w kamery wspierane przez AI.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas