Aktualizacja: 21.11.2024 17:14 Publikacja: 09.09.2024 21:57
Alex Morgan pożegnała się za zawodowym sportem. Jej kariera to pasmo sukcesów. Od debiutu w NWSL w 2013 roku, przez liczne trofea i indywidualne nagrody, aż po międzynarodowe triumfy.
Foto: PAP/ABACA
Alex Morgan, dwukrotna mistrzyni świata i zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego, 5 września bieżącego roku ogłosiła w mediach społecznościowych, że nadszedł czas na zakończenie zawodowej kariery piłkarskiej. Decyzja, choć bolesna dla wielu fanów, przyszła naturalnie – 35-letnia Morgan, będąc w drugiej ciąży, poinformowała, że podjęła ten krok w zgodzie ze sobą. Mecz, w którym zagrała w niedzielne popołudnie, był pożegnaniem nie tylko z boiskami, ale i z erą, w której była symbolem determinacji, odwagi i sukcesów amerykańskiej piłki nożnej.
Pochodząca z Kenii Ruth Chepngetich pobiła ustanowiony w ubiegłym roku rekord świata w kobiecym maratonie. Komu dedykowała swoje zwycięstwo i jakie czynniki przyczyniły się do jej sukcesu?
Amerykanka Lael Wilcox przechodzi do historii jako kobieta, która najszybciej okrążyła świat na rowerze. Ile czasu zajęło jej pobicie dotychczasowego rekordu i jaki dystans pokonała?
Nowe badanie pokazuje, że aktywność fizyczna, którą podejmuje się na przykład tylko w weekendy, również przynosi korzyści. To dobra wiadomość dla tak zwanych weekendowych wojowników, czyli osób, które nie ćwiczą regularnie w ciągu całego tygodnia, ale wtedy, kiedy mają na to czas.
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – to motto Róży Kozakowskiej, która reprezentuje Polskę na paraolimpiadzie w Paryżu. Jej historia to przykład niezwykłej woli walki - podobnie jak kilku innych paraolimpijek.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W tegorocznych zmaganiach olimpijskich polska reprezentacja zdobyła 10 medali. 8 z nich wywalczyły kobiety. Prezes PKOl Radosław Piesiewicz mówi, że można było się tego spodziewać. - Nasze panie same pokazują, że ich rola w sporcie jest dominująca - stwierdza.
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS przeprowadzili analizy, w których przyjrzeli się codziennej życzliwości w Polsce. W raporcie z badania napisano m.in. o tym, od czego zależy jej poziom.
Malala Yousafzai i Jennifer Lawrence promują film dokumentalny „Bread & Roses”, który ukazuje życie afgańskich kobiet pod rządami talibów. Przejmujące historie bohaterek, które stawiając opór reżimowi, ryzykowały własne życie, można będzie obejrzeć od jutra na jednej z platform streamingowych.
Z okazji święta narodowego Monako księżna Charlene zaprezentowała na serdecznym palcu pierścionek zaręczynowy.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Kate Bush, 66-letnia brytyjska wokalistka i autorka tekstów, ma szansę na pierwszą w karierze nagrodę Grammy. Czekała na ten moment 30 lat. W jakich kategoriach została nominowana?
– Potrzebujemy planu, skutecznego działania, współpracy. Nasze środowisko wcale nie jest podzielone – mówi prezes Polskiego Związku Koszykówki Grzegorz Bachański.
Znamy wyniki konkursu World’s Best Vineyards 2024. W tym roku tytuł najpiękniejszej winiarni na świecie trafił do Bodegas de los Herederos del Marqués de Riscal w Hiszpanii.
Spowolnienie na rynku dóbr luksusowych sprawia, że czołowe marki poszukują dla siebie nowych, lukratywnych nisz. Czy okażą się tak atrakcyjne jak chcieliby tego potentaci branży luksusowej?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas