Aktualizacja: 06.11.2024 06:11 Publikacja: 16.03.2024 09:52
Dominika Kluźniak: Trzeba mieć wielką odwagę, by żyć po swojemu i niekoniecznie być lubianym przez wszystkich.
Foto: PAP
Pani najnowsza rola to Kordelia w „Królu Learze” w Narodowym w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Zazwyczaj w tej roli demonstruje się gwałtowny bunt wobec Leara, który w scenie podziału królestwa żąda od córek hołdów. Pani bohaterka prezentuje naturalną godność: kocha ojca, ale nie będzie odgrywać patriarchalnych rytuałów. Proszę powiedzieć jak pani i reżyser myśleliście o Kordelii na tle innych córek Leara i jego samego?
Przyzwyczaiłam się do polskiego narzekania. W końcu mieszkam pod jednym dachem z Polakiem, który lubi sobie ponarzekać. Chińczycy inaczej. Jest problem? Szukają rozwiązania – mówi He Qingzhen, która od 18 lat mieszka w Polsce. Z sukcesem od lat prowadzi własną szkołę językową.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Nie demonizujmy Halloween. Gdy do mnie zapukają dziś przebrane dzieci, chętnie dam im cukierki - mówi dr hab. Barbara Strzałkowska, prof. UKSW, od października br. pierwsza w historii kobieta na stanowisku prodziekana Wydziału Teologicznego UKSW.
Nie udaję miłej, tylko jestem miła. Nie ,,uprawiam" prawdy, tylko mówię prawdę. Nie staram się być, tylko jestem - wyjaśnia Joanna Radziwiłł, psycholog kliniczny, mama trójki dorosłych już dzieci, która od 34 lat działa na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej.
Żyjemy w czasach obsesji na punkcie piękna. Trzeba zrozumieć, że nadmierna uwaga, którą poświęca się wyglądowi, to czysty biznes - mówi dietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr, współautorka książki „Znikam. Zaburzenia odżywiania dzieci i młodzieży”.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Nie mam do kogo wracać. Nikt w Syrii na mnie nie czeka. Wprawdzie teraz nie ma tam wojny, ale nie oznacza to, że jest bezpiecznie – mówi Mariam Al-Hasan, Syryjka, która w Polsce mieszka od 11 lat. Kilka tygodni temu otrzymała polskie obywatelstwo.
Władze Lwowa poprosiły o pomoc w odnowieniu jednego zabytkowego budynku, który został uszkodzony w czasie rosyjskiego ataku rakietowego na to miasto.
Nawet najlepsze wyniki i wybitny dorobek nie dają prawa do mobbowania pracowników. Szkoda, że zapomina o tym środowisko twórców.
Artyści boją się AI, a koncerny już eksperymentują. Ukazała się hiszpańska wersja christmasowego hitu Brendy Lee.
„Cisza nocna” Bartosza M. Kowalskiego to przejmujący film o odchodzeniu. Z wielką, ostatnią rolą Macieja Damięckiego.
Mikołaj Fidziński, dziennikarz redakcji gospodarczo-biznesowej „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej.
Po raz dziesiąty wręczono w Muzeum POLIN w Warszawie Nagrodę POLIN. Wśród laureatów są Ewa Teleżyńska-Sawicka i Paweł Sawicki, ksiądz Adam Boniecki, Fundacja Borussia z Olsztyna.
Jest kilka sposobów, aby państwo mogło wesprzeć Muzeum Polskie w Rapperswilu, ale potrzebna jest wola polityczna.
Ruszamy z nowym podcastem na weekendy – „Komisja Kultury”. Co tydzień omawiamy nowe filmy, książki i seriale. Obserwujemy trendy, weryfikujemy hity i przyglądamy się rzeczom pomijanym, o których dopiero za moment będzie głośno. W pierwszym odcinku rozmawiamy o „Wybrańcu”, filmowej biografii Donalda Trumpa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas