19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 11:44 Publikacja: 18.09.2023 18:38
Linda Evangelista z synem Jamesem Augustinem Evangelistą
Foto: PAP/ABACA
"Dobrze, że żyję. Reszta to tylko nagroda dodatkowa” – mówi Linda Evangelista w rozmowie z amerykańskim dziennikiem „Wall Street Journal”. Słynna supermodelka wydała właśnie w książkę. Opowiada w niej o swojej walce z nowotworem, który zmusił ją do wykonania podwójnej mastektomii. O chorobie opowiedziała też w rozmowie z „WSJ”.
Choć naukowcy są zgodni co do tego, że duża nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, nowotwory czy choroby serca, to dążenie za wszelką cenę do osiągnięcia szczupłej sylwetki niekoniecznie może wyjść na zdrowie. Na podstawie obszernej analizy danych medycznych grupa naukowców ustaliła, że wystarczy być „w dobrej formie”. Co to oznacza?
Liczne badania naukowe łączą picie kawy z dłuższym życiem i lepszym zdrowiem serca oraz niższym ryzykiem cukrzycy typu 2 i chorób układu krążenia. Okazuje się jednak, że te i inne korzyści mogą zależeć od tego, o której godzinie sięga się po napój.
W odróżnieniu od wielu innych krajów (w tym Polski), w Japonii znieczulenie zewnątrzoponowe kobiety w trakcie porodu nie jest objęte refundacją ze strony państwa i pacjentka musi je opłacić z własnej kieszeni. Taki stan rzeczy chce zmienić gubernatorka Tokio, Yuriko Koike — informuje „The Japan Times”.
Wyniki najnowszego badania wśród Amerykanek przynoszą zaskakujące wnioski. Okazuje się, że kobiety mieszkające na prowincji doświadczają bardziej uciążliwych objawów menopauzy w porównaniu z mieszkankami miast.
Nowa klasa leków na odchudzanie opracowana przez Novo Nordisk i Eli Lilly może zakończyć problem otyłości - potwierdzają naukowcy WHO w artykule opublikowanym w "Journal of the American Medical Association". Eksperci mają jednak pewne obawy.
Wraz z początkiem nowego roku wśród młodych ludzi na świecie zyskuje popularność postanowienie nazywane „No-buy 2025”. Na czym polega nowy trend, który stał się bardzo widoczny w mediach społecznościowych?
Minimalizm, lekkość i precyzja – to cechy, dzięki którym Longines Ultra-Chron Carbon, przyciąga uwagę. To pierwsza tegoroczna premiera znanej szwajcarskiej marki.
W Chinach słabnie wprawdzie popyt na produkty luksusowe, ale nie spada za to zainteresowanie chińskich firm europejskimi markami luksusowymi. Początek roku przyniósł nową transakcję tego typu.
Oliviero Toscani, włoski fotograf, autor kampanii reklamowych, które zyskały rozgłos i pomogły odnieść włoskiej marce Benetton globalny sukces, nie żyje. Miał 82 lata.
Wkrótce Polska może stracić wysoką, piątą pozycję wśród największych eksporterów kosmetyków w Unii Europejskiej. Taki będzie efekt ogłoszonego teraz planu zamknięcia fabryki Oriflame w Ursusie.
W swoim fachu należy do ścisłej światowej czołówki. Jako fotografka mody od lat zatrudniana jest przez czołowe domy mody. „Nie chciałabym niczego zmieniać w swojej drodze zawodowej. Nie mam marzeń, jestem zadowolona z tego, co robię” – mówi Asia Typek, jedna z czołowych specjalistek od „streetu” czyli fotografowania mody ulicznej.
Ostatnie lata to dynamiczny rozwój kategorii perfum niszowych – zapachów kontrowersyjnych, budzących skrajne opinie, produkowanych z myślą o wymagających odbiorcach i odbiorczyniach. Coraz większą popularność zyskuje też nowa kategoria perfum, które eksperci nazywają „magicznymi”, „mistycznymi” czy „ezoterycznymi”. Z czego wynika ten fenomen?
„Dry January”, czyli „suchy styczeń” to jeden z noworocznych trendów i coraz chętniej podejmowane postanowienie. Okazuje się jednak, że jest pewna grupa, która już dawno ograniczyła spożycie alkoholu. Chodzi o przedstawicieli pokolenia Z.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas