Najsłynniejsze hotele domów mody. Luksus, przepych i blichtr

Na razie przypomina wielki kufer podróżny, ale w budynku położonym przy Polach Elizejskich 103-111 w Paryżu w 2026 roku powstanie luksusowy hotel Louis Vuitton. Swoje hotele mają też Dior, Armani czy Fendi. W ubiegłym roku gości przyjęła dawna willa Yves’a Saint Laurenta w Maroku.

Publikacja: 30.08.2024 16:00

Luksusowe hotele, choć dla wielu niedostępne ze względów finansowych, nie narzekają na brak gości.

Luksusowe hotele, choć dla wielu niedostępne ze względów finansowych, nie narzekają na brak gości.

Foto: Adobe Stock

Hotel Louisa Vuittona będzie miał 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się obok największego sklepu marki przy Avenue des Champs-Élysées, słynnym na całym świecie bulwarze skupiającym luksusowe butiki i perfumerie. Secesyjny budynek został zbudowany w 1896 roku jako hotel Pałacu Elizejskiego. Ostatnio był siedzibą banku. "To najbardziej spektakularny widok na świecie" - powiedział dyrektor generalny i prezes marki Pietro, opisując to, co widzi przez okna swojego biura. Ze swojego fotela może zobaczyć zarówno Łuk Triumfalny, jak i wieżę Eiffla.

Hotel w dawnej willi Yves Saint Laurenta w Maroku

„Zanurzona w jednym z największych i najbardziej urokliwych ogrodów w Tangerze, kameralna 12-pokojowa Villa Mabrouka to oaza ciszy i spokoju, mieszcząca się w pięknym modernistycznym domu z 1940 roku, oferującym rozległe widoki na zieleń, błękitne niebo i błyszczące morze” – tak opisuje ją współczesny właściciel. Brytyjski projektant Jasper Conran urządził na nowo dawną nieruchomość należącą do Yves Saint Laurenta i jego partnera Pierre'a Bergé. Oprócz pokoi są tutaj dwa baseny, trzy restauracje, bar kawowo-koktajlowy na dachu i trzy pięknie urządzone pawilony ogrodowe. Ceny noclegów zaczynają się od 450 euro za osobę.

Dior – od Paryża po dżunglę

Pod szyldem Dior SPA działa kilka hoteli z najwyższą jakością usług pielęgnacyjnych i wystrojem wartym miliony euro. Dwa działają w Paryżu, po jednym na Lazurowym Wybrzeżu, w Szkocji i w Emiratach Arabskich: Katarze i Dubaju, gdzie zajmuje 29 piętro najwyższego budynku świata – Burj Khalifa. Dior obsługuje również Orient Ekspres do Wenecji oraz, od lipca tego roku, pociąg kursujący w Malezji. Nowo wyremontowane, złoto-zielone wagony Eastern & Oriental Express zostały udekorowane sztandarowym motywem domu mody Toile de Jouy z tygrysem w kolorach pasujących do pociągu. Podczas podróży można skorzystać z masażu z użyciem profesjonalnych kosmetyków marki.

Czytaj więcej

Louis Vuitton współpracuje z polską artystką. Oto torebka Ewy Juszkiewicz

Bulgari w światowej stolicy przepychu

Tam wszystko jest największe, najbardziej efektowne i oczywiście najdroższe, nic więc dziwnego, że słynne domy mody chcą mieć swoje hotele w Dubaju. Bulgari Resort Dubai na Palmie Dżamira szczyci się nie tylko pokojami i apartamentami o wielkości od 55 metrów kwadratowych z widokiem na morze i plażę, 20 willami, klubem plażowym, mariną dla jachtów, ale też dwiema restauracjami odznaczonymi prestiżowymi gwiazdkami przewodnika Michelin. Inne hotele tej marki znajdują się między innymi na Bali, w Mediolanie, Rzymie, Szanghaju, Pekinie czy Tokio. Na przyszły rok planowane jest otwarcie 13 Resortu, tym razem na Malediwach. Otoczony krystalicznie czystą wodą i bujnymi ogrodami, będzie składał się z 54 obiektów, w tym ekskluzywnej willi Bulgari na własnej wyspie, 33 willi plażowych z indywidualnymi basenami i 20 położonych nad wodą.

Palazzo Fendi w sercu Rzymu

Trzecie piętro Palazzo Fendi, w którym wcześniej znajdował się flagowy sklep włoskiego domu mody, zostało przekształcone w pierwszy na świecie hotel tej marki. Fendi Private Suites jest położony w samym sercu Rzymu, nieopodal Schodów Hiszpańskich i Fontanny di Trevi. To siedem apartamentów, w których „Fendi na nowo definiuje luksus dla wyrafinowanych klientów, którzy szukają prywatności, a także wyjątkowego doświadczenia w samym sercu Rzymu”. Zgodnie z filozofią Fendi zostały one zaprojektowane tak, by zaskakiwać zestawieniami i kontrastami, ale kierując się również historią i wyobraźnią, artyzmem i sztuką. Wnętrza zdobią przedmioty z bogatej kolekcji designu, meble z limitowanych kolekcji, włoskie marmury i tkaniny najwyższej jakości oraz fotografie autorstwa Karla Lagerfelda. Do każdej oferty noclegowej dołączona jest możliwość odbycia prywatnej wycieczki po flagowym sklepie Fendi. Ceny w apartamentach zaczynają się od 1100 euro za dobę.

Czytaj więcej

"Efekt Prady" - kolejne dzieło niezawodnej Miuccii

Florencki duch rodziny Ferragamo

„Kiedy zdecydowaliśmy się stworzyć tę wspaniałą kolekcję hoteli, zaprojektowaną przez florenckiego architekta Michela Bönana, najpierw zadaliśmy sobie pytanie, jaki byłby nasz idealny hotel. Odpowiedź była prosta: chcieliśmy hotelu, który pasowałby do naszej osobowości, naszych marzeń i emocji, jednocześnie otwierając przed nami nowe horyzonty. Hotel w sercu Włoch, w którym moglibyśmy się odnaleźć i naładować baterie” – mówią członkowie rodziny Ferragamo, pod której skrzydłami rozwija się grupa Lungarno Collection. Obiekty z serii Portraits, najbardziej luksusowe, usytuowane zostały w centrach włoskich dzielnic mody: przy Via Condotti w Rzymie; obok Ponte Vecchio we Florencji i wewnątrz dawnego seminarium arcybiskupiego przy Corso Venezia 11 przy Złotym Placu w Mediolanie. Tam ceny zaczynają się od 1100 euro za osobę. Ale są też tańsze opcje, na przykład Gallery Art Hotel, w którym można zamówić nocleg już za 212 euro.

Wyrafinowany i ekskluzywny Armani w Mediolanie

Armani Hotel Milano polecany jest nie tylko na wakacje, ale i luksusowe uroczystości, prywatne przyjęcia lub imprezy firmowe w Mediolanie. To drugi hotel w ramach projektu Armani Hotels & Resorts stworzony we współpracy z firmą deweloperską Emaar Properties PJSC. Pierwszy działa w dubajskim drapaczu chmur Burj Khalifa. Miejsca te mają ucieleśniać filozofię projektowania i stylu życia Giorgio Armaniego, obiecując doświadczenie "domu z dala od domu", zapewniając luksusowy komfort i wyjątkowe wrażenia. Na ósmym piętrze mediolańskiego hotelu działa Armani/SPA, które oferuje szereg spersonalizowanych zabiegów opartych na naturalnych produktach. Ich ceny zaczynają się od 100 euro. Piętro niżej działa restauracja z panoramicznym widokiem na miasto, w której menu degustacyjnym znalazły się między innymi kremowy wędzony bakłażan z arbuzem i kaparami, czerwone krewetki, makrela smażona, makaron z jeżowcami, wołowina angus grillowana na węglu drzewnym, czy tiramisu z białej czekolady i serka mascarpone. „Gotuję to, co lubię jeść: tradycyjne przepisy, równowaga tekstur, aromaty i smaki inspirowane kuchnią międzynarodową, ale czerpiąc z włoskiego dziedzictwa gastronomicznego” – tłumaczy chef Francesco Mascheroni. Za menu degustacyjne trzeba tu zapłacić 140 euro, a za selekcję win kolejne 110 euro.

Lacroix w duchu paryskiej bohemy

To 33 pokoje pełne charakteru, w których motywy, obrazy, kolory i materiały są umiejętnie zaaranżowane, aby powrócić zarówno do neoklasycyzmu, jak i ducha bohemy – tak reklamuje się butikowy hotel zaprojektowany przez kreatora mody Christiana Lacroix w paryskiej dzielnicy Faubourg Saint Germain. Zaprasza on gości do przeżycia "podróży w podróży". Le Bellechasse Saint-Germain położony jest w cichej bocznej uliczce, zaledwie kilka kroków od Musée d'Orsay, na eleganckim lewym brzegu Sekwany. W pobliżu znajdują się ogrody Tuileries, Luwr, Les Invalides, liczne butiki, galerie sztuki oraz tętniące życiem bary i restauracje. Apartamenty urządzone są bardzo wyraziście. Dominują w nich wysycone kolory, w tym czerwień, bordo i pomarańcz, wielkie grafiki na ścianach i sufitach oraz masywne kotary. Śniadanie (hotel nie oferuje innych posiłków) można jeść tu na tarasie. Stawka za nocleg dla dwóch osób zaczyna się od 260 euro, ze śniadaniem i prezentem w postaci kieliszka szampana jest o około 90 euro drożej.

Czytaj więcej

5 ubrań, które zdaniem Giorgia Armaniego powinna mieć w szafie kobieta

Suite Coco Chanel w Ritzu

Dom mody Chanel co prawda nie ma własnego hotelu, ale ducha jej założycielki można poczuć w słynnym paryskim Ritzu. "Ritz to mój dom" – mówiła mademoiselle Gabrielle Chanel, która mieszkała przy 15 Place Vendôme ponad dwadzieścia lat. Hotelarze przekonują, że jej dawny apartament, składający się z salonu, dwóch sypialni, dwóch łazienek i hamamu jest doskonałym wyrazem osobowości, gustu i odwagi projektantki. Zaczęła odwiedzać hotel w młodości, w latach 20. XX wieku. Jej butik, warsztaty krawieckie, salon i mieszkanie znajdowały się niedaleko, przy rue Cambon 31. Od 1935 roku przez pewien czas mieszkała w Ritzu, a w 1954 roku przeniosła się tam na resztę swojego życia. Przywiozła własne meble i przedmioty osobiste, aby urządzić się na swój sposób. Każdego wieczoru przechadzała się rue Cambon, aby wrócić do swojego pokoju. Są tu: zamszowa sofa, kryształowe lampy, lustra weneckie, marmury i rzeźbione panele z chińskiej laki. Zostały talizmany, szkice projektów i inne przedmioty należące do kreatorki, która na zawsze zmieniła oblicze mody. Ona sama spogląda na gości z licznych zdjęć zdobiących ściany apartamentu. „Intymna ucieczka do jej świata, pasji i tajemnic” kosztuje od 36 tysięcy euro za dobę hotelową.

Źródła:

https://villamabrouka.com/

https://www.vogue.fr/article/la-maison-dyves-saint-laurent-transformee-en-hotel-a-tanger

https://www.dior.com/en_pl/beauty/skincare/diorspa-eastern-and-oriental-express.html

https://www.fendiprivatesuites.com

https://www.lungarnocollection.com

https://www.armanihotels.com

https://www.ritzparis.com/fr/hotel/paris/suite-coco-chanel

Hotel Louisa Vuittona będzie miał 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się obok największego sklepu marki przy Avenue des Champs-Élysées, słynnym na całym świecie bulwarze skupiającym luksusowe butiki i perfumerie. Secesyjny budynek został zbudowany w 1896 roku jako hotel Pałacu Elizejskiego. Ostatnio był siedzibą banku. "To najbardziej spektakularny widok na świecie" - powiedział dyrektor generalny i prezes marki Pietro, opisując to, co widzi przez okna swojego biura. Ze swojego fotela może zobaczyć zarówno Łuk Triumfalny, jak i wieżę Eiffla.

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Design
Chrom i spółka. Zjawiska i trendy, o których będzie głośno w 2024 roku
Design
Warszawski bar wśród najpiękniejszych w Europie. Zachwyca nie tylko wnętrzem