Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc najlepiej wykształconą Polką. Ukończyła 28 kierunków studiów i dalej się uczy

Jeśli career cushioning oznacza zapewnienie sobie zawodowej poduszki bezpieczeństwa na wypadek konieczności zmiany zawodu, to dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc zgromadziła takich poduszek pokaźną kolekcję.

Publikacja: 06.02.2024 11:06

Ukończona w wieku 24 lat filologia polska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie była jedy

Ukończona w wieku 24 lat filologia polska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie była jedynie początkiem dalszej edukacji ambitnej studentki.

Foto: Adobe Stock

Ukończywszy 28 kierunków studiów i zdobywszy 10 tytułów magistra, ustanowiła dwa rekordy Polski. Pierwszy ukończony fakultet to filologia polska. Jaki będzie ostatni?

22 lata studiów

Jako oficjalna rekordzistka Polski, dr Zwierzyńska-Symonajc studiowała w sumie 22 lata, zdobywając dyplom ukończenia studiów licencjackich, 10 dyplomów z tytułem magistra i 17 dyplomów ukończenia studiów podyplomowych. Może się również pochwalić stopniem naukowym doktora oraz ukończeniem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Olsztynie.

Strona Biurorekordow.pl zarejestrowała nazwisko dr Zwierzyńskiej-Symonajc w dwóch kategoriach: najwięcej ukończonych kierunków studiów (28) oraz najwięcej posiadanych tytułów magistra (10).

Ukończona w wieku 24 lat filologia polska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie była jedynie początkiem dalszej edukacji ambitnej studentki. Następne w kolejności były takie kierunki jak: psychologia, socjologia, pedagogika, prawo, kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja oraz filologie: angielska i rosyjska. Równolegle dr Zwierzyńska-Symonajc podejmowała studia podyplomowe, wybierając następujące kierunki: seksuologia kliniczna, psychologia transportu, negocjacje i mediacje, dietetyka, socjoterapia, terapia pedagogiczna, doradztwo zawodowe, kryminalistyka w procesie karnym, bezpieczeństwo antyterrorystyczne, dziennikarstwo, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, nauczanie filozofii i etyki, zarządzanie zasobami ludzkimi z elementami coachingu menedżerskiego, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie i administracja, kadry i płace w praktyce organizacji, rachunkowość i controlling finansowy.

Czytaj więcej

Zawodowa poduszka bezpieczeństwa. Na czym polega trend career cushioning?

Nie tylko Olsztyn

Swoje tytuły naukowe 10-krotna pani magister zdobywała między innymi na takich uczelniach jak: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet w Białymstoku czy Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Choć rekord w kategorii „Najwięcej ukończonych kierunków studiów” został ustanowiony 30 grudnia 2022 roku, to jednak trudno mówić tutaj o zamkniętej liście. Żądna wiedzy wielokrotna absolwentka studiów magisterskich i podyplomowych kontynuuje naukę, szukając kolejnych pasjonujących kierunków, których dotychczas jeszcze nie podjęła. – Moją pasją jest uczyć się, rozwijać w wielu kierunkach, co w połączeniu z drugą pasją, jaką jest psychologia, daje mi dużo większe możliwości pomagania drugiej istocie, czy to człowiekowi, czy zwierzęciu – wyjaśnia rekordzistka w rozmowie z portalem Biurorekordow.pl.

– Trudno wyjaśnić pasję, a nauka, studiowanie, to po prostu moja pasja. I to taka, która nie pozwala mi się zatrzymać. Cały czas zdobywam nową wiedzę i daje mi to bardzo dużo satysfakcji – dodaje, zapytana przez redaktorów Telewizji TVP3 Olsztyn, skąd czepie zapał do nieustannego pogłębiania wiedzy.

Mimo że zdobyte umiejętności wielokrotnie przewyższają wyniki statystycznych absolwentów uczelni wyższych, to ambitna olsztynianka pobiera obecnie dalsze nauki, kształcąc się na trzech kolejnych kierunkach studiów podyplomowych. Jak sama przyznaje, pasja nie pozwala jej się zatrzymać.

Źródła:

https://biurorekordow.pl/

Ukończywszy 28 kierunków studiów i zdobywszy 10 tytułów magistra, ustanowiła dwa rekordy Polski. Pierwszy ukończony fakultet to filologia polska. Jaki będzie ostatni?

22 lata studiów

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Jej historia
39-letnia Miss Niemiec 2024 i organizatorzy konkursu mierzą się z falą hejtu. "Nie zasługuje na tytuł"
Jej historia
Najmłodsza parlamentarzystka Estonii pozbawia się przywilejów i podbija serca rodaków
Jej historia
Fani emocjonują się informacjami o stanie zdrowia Celine Dion. Światełko w tunelu?
Jej historia
Była gwiazda Disneya Bridgit Mendler założyła firmę, której celem jest podbicie kosmosu
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Jej historia
Gwiazda "Emily w Paryżu" o swoim sukcesie i postaci, którą gra: Jak zwierzę w klatce
Jej historia
Bobbi Brown - kobieta, która wie wszystko o makijażu. Jaki jest jej przepis na bycie piękną?