Kate Hudson prawdziwą gwiazdą rocka? Jej pierwszy album "Glorious" jest już dostępny

– Muzyka była moją pierwszą miłością – wyznaje Kate Hudson, która po latach kariery aktorskiej wydaje swój pierwszy album. O czym śpiewa i skąd czerpała inspiracje do stworzenia utworów dostępnych na płycie „Glorious”?

Publikacja: 20.05.2024 16:22

Kate Hudson

Kate Hudson

Foto: PAP/Abaca

Album trafił do sprzedaży 17 maja, a dzień później w Los Angeles odbyło się przyjęcie, podczas którego gwiazda „Odrobiny nieba”, „Pożyczonego narzeczonego” czy „Ślubnych wojen” miała możliwość zaprezentowania swojego dzieła najbliższym przyjaciołom i rodzinie. Na imprezie pojawiła się między innymi jej mama, Goldie Hawn, w towarzystwie Kurta Russela, a także zaprzyjaźnieni aktorzy Octavia Spencer, Mindy Kaling, Justin Theroux oraz była wokalistka Black Eyed Peas, Fergie. – Moje życie jest wypełnione miłością – wyznała artystka, wykonując wybrane utwory na scenie.

To wspaniałe uczucie

12 piosenek nagranych w ramach debiutanckiego albumu powstało w wyniku doświadczeń nabytych w trakcie kariery aktorskiej, a także przeżyć osobistych wynikających z samotnego wychowania trojga dzieci: synów Rydera i Binghama, mających odpowiednio 20 i 12 lat, oraz 5-letniej córki Rani. – Opowiadam o wzlotach i upadkach, a także miłości, której mam w życiu pod dostatkiem: miłość do partnera, przyjaciół, dzieci. To wspaniałe uczucie – podkreśla w wywiadzie dla magazynu „People”.

O karierze muzycznej marzyła wprawdzie od dawna, jednak, paradoksalnie, na drodze do realizacji planów w tej dziedzinie stanęły sukcesy w świecie filmowym. – W młodym wieku byłam wręcz rozchwytywana jako aktorka. Podjęcie jakichkolwiek działań w świecie muzycznym musiało zejść na dalszy plan. Jednak nigdy nie zapomniałam, że to właśnie muzyka jest moją pierwszą miłością – wyznaje w cytowanym wywiadzie.

Aktorstwo z domieszką muzyki

Choć czas na karierę solo nadszedł teraz, to już dzięki rolom w popularnych filmach i serialach aktorka miała szansę zaprezentować swoje możliwości wokalne: u boku Matthew McConaughey’a wykonała „You’re So Vain” w filmie „Jak stracić chłopaka w 10 dni?”, wprawdzie traktując piosenkę jako formę sprzeczki z byłym partnerem, jednak prezentując przy tym niebanalną barwę głosu.

Spektakularne „Cinema Italiano” przeplatane scenami Hudson w roli filmowej Stephanie nonszalancko flirtującej z włoskim producentem muzycznym Guido Contini odegranym przez Daniela Day Lewisa w musicalu „Nine” pozwoliło widzom przekonać się, że poza umiejętnościami wokalnymi aktorka świetnie radzi sobie również w charakterze tancerki. W serialu „Glee”, w towarzyskie zawodowych tancerzy wykonała kombinację utworów „Americano” Lady Gagi oraz „Dance Again” Jennifer Lopez, prezentując pełne spektrum możliwości akrobatycznych i tańca na wysokich obcasach.

Najtrudniejsza decyzja

Gdy pandemia Covid-19 wymusiła przerwę w produkcjach filmowych, 18-krotna zdobywczyni nagród w dziedzinie kinematografii postanowiła wykorzystać sprzyjający moment do rozpoczęcia prac nad swoimi pierwszymi autorskimi utworami muzycznymi. – Pomyślałam, że jeśli nie zrobię tego teraz, z pewnością będę żałować – wyznaje. – Utrzymywanie status quo nie leży w mojej naturze. Zawsze miałam odwagę w podejmowaniu niełatwych decyzji, zarówno w kwestii kariery, jak i w życiu osobistym. Jednak to była jedyna najtrudniejsza decyzja z jaką dotychczas musiałam się zmierzyć. Pomyślałam jednak: zrobię to – dodaje, okraszając swoje przemyślenia niecenzuralnym popularnym słowem w języku angielskim.

Pierwsze utwory postały w 2021 roku, jednak troska o jak najwyższą jakość debiutanckiego albumu sprawiła, że autorka potrzebowała czasu na staranne dopracowanie każdej piosenki zanim jej dzieło ujrzało światło dzienne trzy lata później. – Chciałam, aby płyta była idealna – deklaruje.

Czytaj więcej

Kim Gordon ma 70 lat, ale jeszcze długo nie zamierza mówić Bye Bye

Prawdziwa gwiazda rocka

Do współpracy przy tworzeniu albumu, zdobywczyni między innymi Złotego Globu za rolę w filmie „Almost Famous” w 2001 roku, zaprosiła narzeczonego – muzyka Danny’ego Fujikawę – oraz legendarną wokalistkę i autorkę tekstów Lindę Perry. – Kate powinna była już dawno temu skupić się na muzyce, jest prawdziwą gwiazdą rocka – wyznaje ta ostania.

Sama zainteresowana podchodzi do nowej roli z nieskrywanym entuzjazmem i nie zamierza poprzestawać na jednej płycie, pragnąc realizować swoją muzyczną pasję na wielu kolejnych poziomach. – Marzę o występie na Broadway’u – wyznaje podczas rozmowy z „Vulture”. – Ale też kocham tworzyć nowe teksty, więc mam nadzieję, że w przyszłości będę miała okazję pisać utwory dla innych artystów i że nasze wspólne dzieła pojawią się na wielkim ekranie, a także w telewizji czy w musicalach. Chciałabym też stworzyć musical i nawet mam już w głowie konkretny pomysł – wyznaje artystka.

Zapytana o chęć nakręcenia nowej wersji słynnej sceny z Danielem Day Lewisem, odpowiada, że raczej nie ma szans zachęcić go do takiego zadania, zwłaszcza, że aktor przebywa obecnie na emeryturze. – Nie wiem, czy nawet przy pomocy muzyki udałoby się dokonać takiego przełomu w jego życiu – wyznaje. Tymczasem muzyka na dobre zagościła w życiu Kate Hudson i kolejne plany artystyczne wokalistki wskazują na to, że pozostanie w nim na dłużej.

Źródła:
https://people.com/
https://www.vulture.com/

Album trafił do sprzedaży 17 maja, a dzień później w Los Angeles odbyło się przyjęcie, podczas którego gwiazda „Odrobiny nieba”, „Pożyczonego narzeczonego” czy „Ślubnych wojen” miała możliwość zaprezentowania swojego dzieła najbliższym przyjaciołom i rodzinie. Na imprezie pojawiła się między innymi jej mama, Goldie Hawn, w towarzystwie Kurta Russela, a także zaprzyjaźnieni aktorzy Octavia Spencer, Mindy Kaling, Justin Theroux oraz była wokalistka Black Eyed Peas, Fergie. – Moje życie jest wypełnione miłością – wyznała artystka, wykonując wybrane utwory na scenie.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Jej historia
20-letnia córka znanej polskiej pary wystawiła w Mediolanie sztukę swojego autorstwa
Jej historia
Charlotte Casiraghi nie nosi szlacheckich tytułów. Podkreśla, że nie jest księżniczką
Jej historia
Córka Angeliny Jolie odebrała z nią ważną nagrodę. Trema mocno dała jej się w znaki
Jej historia
Księżna Kate pojawiła się na paradzie Trooping the Colour. Kulisy uroczystości
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Jej historia
Ukończyła liceum w wieku 99 lat. Ma zamiar kontynuować naukę?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży