Rodzina królewska reaguje na chorobę księżnej Kate. Przekazano ważne komunikaty

W ubiegły piątek świat obiegła informacja, że u księżnej Walii Kate, żony brytyjskiego następcy tronu księcia Williama, zdiagnozowano raka. Dla rodziny królewskiej to kolejny cios, z którym musi się zmierzyć, będąc nieustannie w centrum uwagi mediów i internautów z całego świata.

Publikacja: 28.03.2024 20:35

Brytyjska rodzina królewska wspiera Kate w trudnych chwilach.

Brytyjska rodzina królewska wspiera Kate w trudnych chwilach.

Foto: PAP/PA

Od prawie tygodnia uwaga wszystkich w Wielkiej Brytanii, a także poza nią, skupia się na księżnej Kate, najbardziej lubianej członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. 42-letnia żona księcia Williama ujawniła, że po operacji jamy brzusznej, którą przeszła w lutym, zdiagnozowano u niej raka.

Brytyjska rodzina królewska reaguje na wiadomość o nowotworze księżnej Kate

To kolejna przykra informacja z brytyjskiego dworu, która dotyczy stanu zdrowia członków rodziny królewskiej. W lutym Pałac Buckingham podał do wiadomości publicznej, że u króla Karola III zdiagnozowano raka, choć nie sprecyzowano, jakiego rodzaju to nowotwór.

Rodzina królewska błyskawicznie ustosunkowała się do publicznej wiadomości, którą w formie krótkiego nagrania na Instagramie przekazała światu sama księżna Kate. Pierwszy wypowiedział się Karol III, który przeszedł zimą zabieg w tym samym szpitalu, co jego synowa (a także mniej więcej w tym samym czasie).

Król wyraził dumę z Kate za jej „odwagę powiedzenia tego w taki sposób, w jaki to zrobiła”. Zapewnił też, że pozostaje „w najbliższym kontakcie” ze swoją „ukochaną synową”, a także że on i królowa Camilla „będą w dalszym ciągu wspierać całą rodzinę w tym trudnym czasie” — napisał król w oficjalnym komunikacie Pałacu Buckingham.

Do choroby Kate odniósł się w piątek również brat Williama, książę Harry wraz z żoną Meghan Markle. „Życzymy Kate i całej rodzinie zdrowia oraz pomyślnego leczenia, mając nadzieje, że będą mieli oni szansę przejść przez nie w prywatnej atmosferze i w spokoju” — powiedzieli w oficjalnym oświadczeniu.

Czytaj więcej

Jak rozmawiać z dziećmi o raku? Psychoonkolog o sytuacji księżnej Kate

Królowa Camilla i Sarah Ferguson odniosły się do choroby księżnej Kate

Jedną osób, które wskutek choroby króla Karola i księżnej Kate przejęły na siebie sporą część oficjalnych królewskich obowiązków, jest królowa Camilla. W ubiegłą środę żona króla Karola pojawiła się publicznie na spotkaniu z mieszkańcami miejscowości Shrewsbury w hrabstwie Shropshire.

Królowa odebrała między innymi plakaty, które zrobiły dla Kate dwie dziewczynki. W reakcji na nie królowa odpowiedziała: „Wiem, że Catherine jest bardzo poruszona wszelkimi życzeniami i wsparciem”.

Na wiadomość o diagnozie Kate zareagowała również księżna Yorku, Sarah Ferguson, którą Brytyjczycy przezywają pieszczotliwie „Fergie”. U Ferguson zdiagnozowano niedawno czerniaka, wcześniej arystokratka przechodziła terapię raka piersi.

„Wszystkie moje myśli i modlitwy są z księżną Walii, która rozpoczyna terapię” — napisała na swoim koncie na Instagramie Ferguson. „Jako ktoś, kto stoczył własną walkę z rakiem w ostatnich miesiącach, jestem pełna podziwu dla tego, w jaki sposób przekazała ona informację o swojej diagnozie, wiedząc, jak przyczyni się to do zwiększenia świadomości tej choroby. Mam nadzieję, że będzie miała teraz czas przestrzeń i prywatność, aby wyzdrowieć”.

Źródła:

Ludzie
Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą
Ludzie
Zła passa Chiary Ferragni. Straciła intratną posadę i ma problemy wizerunkowe
Ludzie
Shakira ma nowego partnera. To dużo młodszy od niej aktor
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
"Żyliśmy na marginesie". Sophie Marceau ponownie wspomina związek z Andrzejem Żuławskim