Bella i Gigi Hadid wspierają Palestyńczyków. Przekazały milionową darowiznę

Siostry Bella i Gigi Hadid przekazały 1 mln dolarów na wsparcie działań pomocowych dla Palestyny. Supermodelki już wcześniej otwarcie wyrażały publicznie swoje poparcie dla narodu palestyńskiego, z którego pochodzi ich ojciec.

Publikacja: 04.06.2024 15:07

Cztery organizacje, pomiędzy które zostaną podzielone środki przekazane przez siostry Hadid to HEAL

Cztery organizacje, pomiędzy które zostaną podzielone środki przekazane przez siostry Hadid to HEAL Palestine, Palestine Children’s Relief Fund (PCRF), World Central Kitchen (WCK) oraz United Nations Relief and Works Agency (UNRWA).

Foto: PAP

Jak poinformował media przedstawiciel Belli Hadid, pieniądze mają być podzielone równo pomiędzy cztery organizacje humanitarne, których misją jest pomoc dzieciom i rodzinom dotkniętym konfliktem zbrojnym w Strefie Gazy.

Gigi Hadid: Mam złamane serce

Z dwóch sióstr Hadid zdecydowanie bardziej znana jest najstarsza z rodzeństwa (mają jeszcze brata Anwara), Gigi. Światowej sławy modelka przyszła na świat 23 kwietnia 1995 r. w Los Angeles, jako Jelena Noura Hadid, a jej rodzicami są potentat na rynku nieruchomości Mohamed Anwar Hadid oraz była modelka Yolanda Hadid (z domu van den Herik). Matka jest z pochodzenia Holenderką, a ojciec Palestyńczykiem.

Supermodelka, która gościła na okładkach prestiżowych magazynów modowych całego świata, a na wybiegach chodziła m.in. dla takich marek, jak Versace, Chanel, Fendi czy Marc Jacobs, przez rodzinę ojca spokrewniona jest z Daherem Al Omerem, księciem Nazaretu oraz szejkiem Galilei.

Po ataku Hamasu na Izrael 7 października 2024 r., a następnie eskalacji konfliktu, wielokrotnie podkreślała w mediach społecznościowych, że wyjątkowo przeżywa losy ofiar tej wojny.

"Moje myśli są ze wszystkimi, których dotknęła ta nieuzasadniona tragedia, każdego dnia, kiedy ten konflikt odbiera niewinnym ludziom życie. Zbyt wiele z nich stanowią dzieci" – napisała Gigi na swoim profilu na Instagramie. "Odczuwam głęboką empatię i mam złamane serce na myśl o walce Palestyny i życiu pod okupacją."

Podkreśliła przy tym, że nie żywi żadnych wrogich uczuć do narodu Izraela: "Chociaż mam swoje nadzieje i swoje marzenia związane z Palestyńczykami, żadne z nich nie obejmuje krzywdy Żydów".

Bella Hadid w symbolicznym stroju

W podobnym tonie wypowiadała się w mediach społecznościowych jej siostra Bella. Modelka przyznała w maju, że jest "zdruzgotana stratą narodu palestyńskiego i brakiem empatii ze strony rządów na całym świecie".

Tuż przed informacją o przekazaniu przez siostry darowizny światowe media obiegły wymowne zdjęcia Belli Hadid. Modelka pojawiła się na zakończonym w ub. miesiącu Festiwalu Filmowym w Cannes w sukience przypominającej kefiję, czyli tradycyjne arabskie nakrycie głowy.

Czerwono-biała kreacja została wykonana z tradycyjnego arabskiego materiału, a jak napisała Bella pod zdjęciem na Instagramie, był to "piękny sposób na przedstawienie historii, wytrwałości i, co najważniejsze, sztuki haftu palestyńskiego".

Czytaj więcej

Manifest polityczny Cate Blanchett w Cannes. Strojem wyraziła poparcie dla Palestyny

Zachęciła przy tym swoich obserwatorów, by "edukowali się na temat trwającej okupacji i ludobójstwa, które ma miejsce teraz w Gazie".

"Nie bądźcie nieczuli na horror, jakiego doświadcza naród palestyński" – zaapelowała Bella.

Bella i Gigi Hadid przekazały milion dolarów na pomoc Palestynie

Teraz siostry Hadid postanowiły przejść od słów do czynów i przekazały darowiznę w wysokości 1 mln dolarów na wsparcie działań pomocowych w Palestynie.

Cztery organizacje, pomiędzy które zostaną podzielone środki, to HEAL Palestine, Palestine Children’s Relief Fund (PCRF), World Central Kitchen (WCK) oraz United Nations Relief and Works Agency (UNRWA).

Organizacje te wspierają pomoc humanitarną, w tym programy żywnościowe i medyczne, pomagają przesiedlonym rodzinom i świadczą usługi psychologiczne w czasie trwającej wojny.

HEAL Palestine jest apolityczną organizacją humanitarną non-profit, która działa na rzecz "zapewnienia każdemu młodemu Palestyńczykowi w Gazie szansy na lepszą przyszłość".

PCRF, założona w 1991 r., zapewnia bezpłatną opiekę medyczną tysiącom rannych i chorych dzieci. Kampania organizacji "Gaza Relief and Recovery" ma na celu zebranie funduszy, które zostaną przeznaczone na "natychmiastową pomoc, w tym zapewnienie podstawowych środków medycznych, żywności, leczenia, czystej wody i innych niezbędnych rzeczy dla rodzin dotkniętych konfliktem".

World Central Kitchen José Andrésa to organizacja działająca na pierwszej linii frontu, która dostarcza posiłki społecznościom dotkniętym klęskami żywiołowymi i kryzysami, takimi jak wojny, konflikty i inne tragedie. WCK założyło m.in. kuchnie polowe oraz sieć prowadzonych przez Palestyńczyków kuchni społecznych w całej Gazie.

UNRWA to niezależna organizacja non-profit, która zapewnia pomoc humanitarną dla uchodźców palestyńskich.

Źródło: BBC, Hollywood Reporter

Jak poinformował media przedstawiciel Belli Hadid, pieniądze mają być podzielone równo pomiędzy cztery organizacje humanitarne, których misją jest pomoc dzieciom i rodzinom dotkniętym konfliktem zbrojnym w Strefie Gazy.

Gigi Hadid: Mam złamane serce

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Ludzie
Wystawa poświęcona Naomi Campbell. "Jedna z najbardziej wpływowych postaci we współczesnej kulturze"
Ludzie
Zmarła Anouk Aimée - wielka aktorka całe życie uparcie szukała miłości
Ludzie
Emilia Clarke przeszła dwa poważne urazy mózgu w trakcie „Gry o tron”. Co dziś robi?
Ludzie
Oprah Winfrey trafiła do szpitala. Zawiniły leki odchudzające?
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Ludzie
Billie Eilish doświadczyła ghostingu: jaką cenę zapłaciła za popularność?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży