Aktualizacja: 16.02.2025 14:51 Publikacja: 16.03.2024 08:44
Kristen Stewart
Choć gwiazda legendarnej sagi “Zmierzch” może poszczycić się nienaganną sylwetką, to jednak jej śmiała stylizacja budzi kontrowersje.
Foto: East News
34-letnia aktorka, która we współpracy ze swoją stylistką Tarą Swennen, uczyniła trend “underwear-as-outerwear” swoim znakiem rozpoznawczym, po raz kolejny udowodniła, że nie brak jej odwagi w kreowaniu wizerunku publicznego. Na ulicach Nowego Jorku sfotografowano ją w stylizacji, na którą składały się obszyte brązową lamówką beżowe majtki z wysokim stanem. Do wykonanego z miękkiej dzianiny o warkoczowym splocie dołu, aktorka dobrała zapiętą na jeden guzik koszulę z nonszalancko wywiniętymi mankietami. Oba elementy garderoby pochodzą z wiosennej kolekcji Brunello Cucinelli. Całości dopełnił widoczny spod koszuli cielisty biustonosz Victoria’s Secret, cienkie rajstopy, wiśniowe szpilki i czarna torebka Chanel. Mimo ciemnych okularów na twarzy aktorki można było dostrzec delikatny makijaż w stylu „nude”.
W czasie pandemii Covid-19 Nell Diamond zaprojektowała ubranie, które miało zapewnić jej wygodę w domowym biurze. Lekką sukienkę na cienkich ramiączkach pokochały rzesze jej klientek, przyczyniając się do ogromnego sukcesu firmy Hill House Home.
5 lat po tym, jak jeden z wiodących producentów dóbr luksusowych, LVMH, nabył mniejszościowy pakiet akcji marki Stelli McCartney, projektantka odkupiła udziały, zyskując pełną kontrolę nad własną firmą. Czy będzie kontynuować współpracę z gigantem?
Kreacja Ivanki Trump na balu inaugurującym prezydenturę jej ojca to ukłon w stronę Audrey Hepburn. W stylizacji wybranej na ceremonię zaprzysiężenia prezydenta dopatrzono się z kolei analogii do pewnej fikcyjnej postaci. Czy podobieństwo jest widoczne?
Niebieski u Jackie Kennedy, czerwony u Nancy Reagan – kapelusze nakładane przez pierwsze damy z okazji inauguracji prezydentów USA nie są nowością w historii mody. Na nakrycie głowy zdecydowała się też Melania Trump. Jak krytycy oceniają jej wybór?
Legendarna projektantka, która zmarła w ubiegłym roku, pozostawiła po sobie pokaźną kolekcję dzieł sztuki i przedmiotów osobistych – w tym charakterystycznych, ogromnych okularów. Będzie można je wylicytować w domu aukcyjnym Christie’s.
W Azji byłoby nie do pomyślenia, żeby sprzeciwić się mamie czy tacie, pyskować, trzasnąć drzwiami. Rodzicom należy się największy szacunek. A mnie, mieszkając tutaj, nie raz zdarzyło się zachować nie po tajsku – mówi Lattiya Kaczmarczyk, która od 14 lat mieszka w Polsce.
Zdaniem ekspertów miłośnicy perfum szukają w zapachach strefy komfortu. „Zapachy skóry” to nowa – i coraz modniejsza – kategoria. Czym się wyróżniają?
Projekt nadbrzeża nad Jeziorem Słupeckim zdobył kolejną nagrodę. Jego autorem jest Paweł Grobelny, polski architekt od lat specjalizujący się w projektowaniu przestrzeni publicznych.
Myślenie, że miarą szczęścia albo spójności relacji jest to, że partner spełnia określone potrzeby związane z kwestiami finansowymi i "pasuje" do wyznawanych w tym zakresie wartości, jest złudne – mówi seksuolog i psychoterapeuta Robert Kowalczyk.
Badania wskazują, że podejście do walentynek zmienia się na całym świecie. Królują: ekologiczne trendy w Europie, luksusowe wydatki w USA, i pragmatyzm w Polsce. Jaki udział w kreowaniu tych nowych zwyczajów mają przedstawiciele pokolenia Z?
„Sala koncertowa jest instrumentem, a brzmienie to bardzo skomplikowane zjawisko – blisko 200 źródeł dźwięku na estradzie i prawie 2 tysiące osób na widowni” – mówi Tomasz Konior, autor projektu katowickiego NOSPR-u, sali koncertowej, która stała się jednym z nowoczesnych symboli Katowic.
Badanie wykazało, że w popularnych serwisach randkowych osoby deklarujące, że są na diecie wegetariańskiej postrzega się mniej pozytywnie niż te, których dieta nie została określona. Jakie mogą być tego powody? Współautorka badania komentuje.
Dom aukcyjny Christie’s zamierza wystawić na aukcję prace, które powstały przy użyciu sztucznej inteligencji. Wywołało to protest tysięcy artystów, którzy podpisali list otwarty. „Ta technologia, i firmy, które za nią stoją, żerują na artystach, wykorzystując ich dorobek bez zgody i zapłaty” – twierdzą sygnatariusze listu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas