Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.07.2025 03:46 Publikacja: 25.02.2025 13:14
Ariana Grande, zdobywczyni blisko 300 nagród muzycznych i filmowych, już w przeszłości kilkakrotnie wypowiadała się na temat konieczności zadbania do zdrowie psychiczne młodych artystów, nieustannie konfrontujących się z oceną ze strony odbiorców, czy też narażonych na szereg nadużyć w branży rozrywkowej.
Foto: PAP/EPA
W powstałej w 2018 roku piosence „No tears left to cry” Ariana Grande daje upust swoim emocjom związanym z traumatycznym doświadczeniem sprzed kilku miesięcy. Kilka minut po zakończeniu koncertu artystki 22 maja 2017 roku w Manchesterze doszło do samobójczego ataku bombowego. 22-letni terrorysta pochodzący z Libii wysadził ładunki wybuchowe przed halą, w której odbywał się koncert. W wyniku zdarzenia 22 osoby zostały zabite, a 800 uczestników widowiska poniosło poważne obrażenia. Zdruzgotana artystka na wiele kolejnych miesięcy zrezygnowała z występów na żywo, a pierwsza piosenka, która powstała po tragicznych wydarzeniach w Wielkiej Brytanii, miała nawiązywać do tamtych przeżyć. – Pragnę skupiać się jedynie na nadziei i wszystkim, co w życiu jest pozytywne. Nie mam już więcej łez. Wypłakałam je wszystkie – tak wyznanie wokalistki wspomina autor tekstu wspomnianego utworu, Savan Kotecha. Słowa artystki stały się inspiracją do tytułu piosenki, która została nominowana do kilkunastu nagród muzycznych.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Z niemal każdej strony słyszymy, że aktywność fizyczna jest dobrym sposobem na poprawę zdrowia psychicznego. Oka...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
W jaki sposób dysproporcje w poziomie ambicji partnerów wpływają na relację? I czy istnieje możliwość poradzenia...
Tylko 4,5 proc. kobiet w Polsce deklaruje bardzo wysoki dobrostan, a aż 90 proc. przyznaje, że codziennie odczuw...
Nieznane przed laty zjawiska takie jak syndrom fantomowych wibracji, nomofobia, czy cyfrowy szum, stają się cora...
– Jeśli bieganie nie jest twoim ulubionym zajęciem, nikt nie zabrania ci uprawiać joggingu. Do śpiewania warto p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas