Sukienka Igi Świątek hitem aukcji WOŚP. Licytacja trwa, a cena już robi piorunujące wrażenie

Sukienka Igi Świątek zaprojektowana przez Magdę Butrym trafiła na aukcję WOŚP. Już wiadomo, że jej zwycięzca zapłaci za strój niebagatelną kwotę.

Publikacja: 31.01.2024 18:55

Sukienka Igi Świątek zaprojektowana przez Magdę Butrym trafiła na aukcję WOŚP

Sukienka Igi Świątek zaprojektowana przez Magdę Butrym trafiła na aukcję WOŚP

Foto: Marcin Cholewiński

Jak co roku świat sportu mocno angażuje się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największe gwiazdy z różnych dziedzin przeznaczają na aukcję cenne dla siebie przedmioty, by wesprzeć inicjatywę Jerzego Owsiaka.

Iga Świątek jako jedyna zawodniczka w czerwonej sukience na WTA Finals

W tym roku ogromne zainteresowanie budzi sukienka, którą przekazała Iga Świątek. To w niej tenisistka zadała szyku podczas wystąpienia poprzedzającego WTA Finals, który odbywał się w meksykańskim Cancun w październiku 2023 roku.

Czerwona kreacja jest projektem polskiej projektantki Magdy Butrym. Elementami charakterystycznymi są odkryte plecy, długie rękawy oraz fantazyjne zdobienia w kształcie kwiatów. Jest wykonana z dżerseju. Kiedy Iga Świątek pojawiła się sukni na wydarzeniu przed WTA Finals, wzbudziła ogromne emocje. Wszystkie rywalki 22-latki zdecydowały się na stylizacje w jasnych kolorach. Możliwe, że Polce przyniosło to szczęście, bo wygrała turniej.

Później Iga Świątek w rozmowie z różnymi mediami wyjaśniła, dlaczego jako jedyna tenisistka na tę okazję wybrała czerwoną sukienką. Okazuje się, że już kilka tygodni wcześniej zdecydowała się na ten kolor. Wówczas organizatorzy poprosili, by wszystkie sportowczynie ubrały się na biało. Kiedy kilka z nich zapytało, czy nie mogą włożyć czegoś w innym kolorze, przedstawiciele WTA zgodzili się na zmiany. Wyglądało na to, że konkurentki Polki mimo to postanowiły dopasować się do pierwszej prośby. Świątek natomiast jako jedyna nie wystąpiła w bieli. Później wielokrotnie podkreślała jednak, że chociaż nie planowała, by wszystkie oczy były zwrócone na nią, to nie żałuje, że wybrała sukienkę polskiej projektantki.

Czerwona sukienka Igi Świątek wystawiona na aukcję WOŚP

Obecnie sukienka jest wystawiona na aukcji WOŚP. Jej aktualna cena (31 stycznia 2024 r.) to 68 300 zł. W licytacji bierze udział 37 osób. Kto ją wygrał, będzie wiadomo 7 lutego — na ten dzień przewidziane jest zakończenie aukcji. 

Iga Świątek do sukienki dołączy autograf oraz wyjątkową dedykację. PR managerka tenisistki przyznała, że sukienka budzi w Świątek wyjątkowe uczucia. To nie tylko wygrany WTA Finals, ale także wielki triumf sportowczyni.

- Iga wraz z projektantką Magdą Butrym zdecydowały się przekazać sukienkę na aukcję dla WOŚP, chcąc dołożyć swoją cegiełkę do pomocy w tym roku. Dla Igi jest to wyjątkowa kreacja, bo kojarzy jej się z galą poprzedzającą WTA Finals – turniej, który rozgrywa 8 najlepszych tenisistek na świecie w danym sezonie. Iga wygrała go w minionym roku i tym samym wróciła na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Ta czerwona sukienka stała się więc w pewien sposób symbolem jej determinacji i ciężkiej pracy. Mamy nadzieję, że docenią to licytujący, przyczyniając się do zgromadzenia jak największej kwoty na tegoroczny cel WOŚP – mówi Paula Wolecka.

Czytaj więcej

Iga Świątek ambasadorką LEGO Polska

32. finał WOŚP

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 28 stycznia. W tym roku Orkiestra zagrała „dla płuc po pandemii”. Zebrane środki będą przekazane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Sport
Laviai i Lina Nielsen - bliźniaczki lekkoatletki chore na stwardnienie rozsiane biegną po zwycięstwo
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sport
Mistrzyni olimpijska nagłaśnia zaburzenia odżywania u zawodniczek wspinaczki. Skala problemu jest ogromna
Sport
Karolina Pisarczyk o kobiecych biegach z przeszkodami: Dużo siły nie wystarczy
Sport
Pierwsza kobieca liga softball w Meksyku. Wydarzenie wyjątkowej rangi
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Sport
Dayo - połączenie tańca i jogi. Na czym polega nowy rodzaj treningu?