Aktualizacja: 05.12.2024 18:10 Publikacja: 02.08.2024 12:10
Natalia Warzyńska: Najlepszym rozwiązaniem byłoby utworzenie dodatkowych kategorii dla osób transpłciowych.
Foto: Archiwum prywatne
Jak ocenia pani dyskusję, która toczy się obecnie wokół udziału zawodniczek transpłciowych w igrzyskach w Paryżu?
Dobrze, że taka dyskusja w ogóle się toczy. To znak, że temat zaczyna być dostrzegany. Niemniej jednak, uważam, że dopuszczenie zawodniczek transpłciowych do rywalizacji w tej samej kategorii co pozostałe kobiety nie jest właściwe. Pomimo że jestem osobą akceptującą, tolerancyjną i wspierającą społeczność LGBT, uważam, że takie decyzje mogą być niesprawiedliwe. Co więcej, mogą one okazać się niekorzystne również dla samych zawodniczek transpłciowych. Wynika to z prostego faktu, że fizyczne możliwości kobiet transpłciowych w wielu dyscyplinach sportowych są znacznie większe niż możliwości kobiet cispłciowych.
Polki zostały mistrzyniami świata w rozgrywkach Counter-Strike 2 podczas IESF Female World Esports Championship w Rijadzie. Złoty medal zdobyty po dramatycznym finale przeciwko Francji to nie tylko kolejny triumf sportowy, ale także ważny krok na drodze do równouprawnienia kobiet w e-sporcie.
Pochodząca z Kenii Ruth Chepngetich pobiła ustanowiony w ubiegłym roku rekord świata w kobiecym maratonie. Komu dedykowała swoje zwycięstwo i jakie czynniki przyczyniły się do jej sukcesu?
Amerykanka Lael Wilcox przechodzi do historii jako kobieta, która najszybciej okrążyła świat na rowerze. Ile czasu zajęło jej pobicie dotychczasowego rekordu i jaki dystans pokonała?
Ponad 26 tysięcy ludzi przyszło wczoraj, 9 września 2024 r. na Snapdragon Stadium w San Diego, by oddać hołd legendzie kobiecej piłki nożnej – Alex Morgan. Gwiazda boiska zagrała tam swój ostatni mecz.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Nowe badanie pokazuje, że aktywność fizyczna, którą podejmuje się na przykład tylko w weekendy, również przynosi korzyści. To dobra wiadomość dla tak zwanych weekendowych wojowników, czyli osób, które nie ćwiczą regularnie w ciągu całego tygodnia, ale wtedy, kiedy mają na to czas.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”. To ponad 40 projektów artystycznych.
Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2025. To jedna z najważniejszych prognoz w świecie designu, mody czy projektowania.
Rynek dóbr luksusowych przeżywa trudny okres – spowolnienie gospodarcze w Chinach boleśnie odczuły czołowe koncerny tej branży. Wygląda na to, że niebawem będą też musiały zmierzyć się z trendem, który może zmienić postrzeganie dóbr luksusowych przez zamożnych klientów.
Święta to czas radości, blasku i dzielenia się miłością. Jeśli w tym roku szukasz pomysłów na prezenty, które zachwycą miłośniczki pielęgnacji, technologii i stylu, marka Foreo podsuwa idealne propozycje. Oto trzy wyjątkowe produkty, które znajdą swoje miejsce w sercu (i pod choinką!) każdej obdarowanej osoby.
Wolontariat to esencja bezinteresownej pomocy i współczucia. W czasach dynamicznych zmian społecznych i kryzysów, które wstrząsają światem, to właśnie wolontariusze stają się mocnymi filarami wsparcia dla potrzebujących. Kto i dlaczego chce dziś pomagać innym?
Urodziła się w Londynie, jest córką amerykańskiego multimilionera. Maria-Chantal Miller jest żoną księcia Pawła II z Grecji, matką pięciorga dzieci, właścicielką marki odzieżowej oraz autorką poradnika na temat nowoczesnej etykiety dla dzieci i nastolatków.
Z najnowszych opracowań Eurostatu wynika, że z roku na rok w Unii Europejskiej rodzi się coraz mniej dzieci. Dane, które cytuje „Financial Times”, odnoszą się do sytuacji w 2023 roku – i są jeszcze bardziej niepojące niż statystyki dotyczące roku poprzedniego. Z publikacji wynika też, że Polska należy do krajów o najbardziej drastycznym spadku liczby urodzeń.
Klaasohm to nazwa tradycyjnego festiwalu, który wieków praktykuje się na jednej z wysp u wybrzeży Niemiec. Po fali krytyki dotyczącej przemocy wobec kobiet, z którą wiąże się jeden z festiwalowych obrzędów, podjęto decyzję o zaprzestaniu jego praktykowania – informuje „The Telegraph”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas