Ma 75 lat i gra w Fortnite: To była miłość od pierwszego wejrzenia - mówi Cath Bowie

Cath Bowie ma 75 lat i 24-letniego wnuka. Pod pseudonimem Grumpygran1948 podbija świat popularnej gry Fortnite. Gra dla zabawy, ale jak zaznacza, tylko z osobami, które nie są toksyczne.

Publikacja: 26.03.2024 16:03

Każdego wieczora poczynania Grumpygran1948 w Fortnite śledzi ponad 9000 obserwatorów.

Każdego wieczora poczynania Grumpygran1948 w Fortnite śledzi ponad 9000 obserwatorów.

Foto: Adobe Stock

Pochodząca ze Szkocji 75-latka obserwowała swojego wnuka, który spędzał czas na grach video. – Wielokrotnie zapraszał mnie do gry, ale bardzo mnie to nudziło – przyznaje w rozmowie z BBC. – Wszystko się zmieniło w pierwszym tygodniu, gdy tylko pojawiła się gra Fortnite, czyli w 2017 roku. Trudno mi to opisać, ale było to jak miłość od pierwszego wejrzenia – relacjonuje.

Przez trzy kolejne lata regularnie szlifowała swoje umiejętności samodzielnie, a następnie stopniowo przyłączała się do grup młodych użytkowników grających online i relacjonujących swoje poczynania na żywo, w ramach tzw. streamingów internetowych.

Grumpygran1948: nie „zabijać”, tylko „eliminować”

Grumpygran1948 nie była jednak zachwycona słownictwem, jakim posługiwali się inni gracze, uznając je za wulgarne i toksyczne. W rozmowie z BBC zaznacza, że dodatkowo nie byli zachwyceni, gdy orientowali się, że mają do czynienia z dużo starszą od siebie osobą. Stworzyła więc własną drużynę złożoną ze starszych amatorów Fortnite’a. – Nie używamy słowa „zabijać”, tylko „eliminować” – zaznacza w cytowanej rozmowie.

Relacjonowane przez seniorkę przygody w grze na żywo zaczęły niespodziewanie cieszyć się sporym zainteresowaniem, osiągając szczyt popularności w momencie, gdy do 75-latki zgłosił się popularny w środowisku graczy YouTuber SypherPK. Ich pierwsza wspólna rozgrywka przyciągnęła przed ekrany komputerów 500,000 widzów. – To prawdziwy profesjonalista. Po prostu napisał do mnie na chacie. Już samo to było dla mnie dużym wydarzeniem, a gdy zaprosił mnie do gry, zgodziłam się natychmiast. Kto by się nie zgodził? – pyta retorycznie.

Nikt nie będzie cię oglądał

Gdy kilka lat temu Cath Bowie wyznała swojemu wnukowi, że chciałaby rozpocząć transmisje gry na żywo, nie był przekonany do tego pomysłu. – Babciu, przecież nie umiesz tego robić. Nikt nie będzie cię oglądał – zareagował.

– Teraz nie wie, co powiedzieć – przyznaje graczka.

Zastrzega jednocześnie, że choć bardzo lubi grać, to nie zamierza poświęcać na to całego swojego czasu wolnego, ani zaniedbywać życia osobistego. – Niektórzy lubią godzinami oglądać telewizję, a ja w tym czasie gram w Fortnite – tłumaczy.

Oglądają z ciekawości jak gram w Fortnite

W rozmowach podkreśla, że nie trzeba być młodym, by stać się częścią społeczności graczy. Wprawdzie dotarcie do końca rozgrywki bywa dla niej sporym wyzwaniem, ale nie poddaje się. – Jestem realistką. Wiem, że ludzie wcale nie przychodzą obejrzeć dobrej gry, tylko ciekawi ich fakt, że osoba w moim wieku może się tym zajmować – przyznaje ze śmiechem.

Każdego wieczora poczynania Grumpygran1948 śledzi ponad 9000 obserwatorów. Ona sama cieszy się z tej popularności, podkreślając, że najbardziej docenia tych obserwatorów, którzy pojawiają się na jej kanale ponownie. – Nie znam ich osobiście, ale mamy miłą relację online – przyznaje.

Wsłuchanie się w głos seniorki, zabawnie komentującej swoje poczynania w grze i zaśmiewającej się z nich do łez stanowi rzeczywiście miłą odmianę od obserwowania tych internautów, którzy swoją obecność w sieci traktują z nadmierną powagą, dając upust negatywnym emocjom w pełnych złośliwości komentarzach na forach. Warto zamiast tego posłuchać 75-latki, która z pięknym szkockim akcentem opowiada o pogodzie w przerwach między kolejnymi etapami gry.

Źródła:
https://www.instagram.com/p/C43GsL2NUEC/?img_index=3
https://www.pressandjournal.co.uk/

Styl życia
Raport: samotne matki bardziej narażone na ubóstwo. Wskazano powody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl życia
"Zrobione przez kobiety? Powinno być tańsze”. Badanie ujawniło seksizm wśród miłośników win
Styl życia
Przerywanie lektury książki to nie grzech. Wiadomo, jakie woluminy warto odkładać bez wahania
Styl życia
Prezenty na komunię psują dzieci? Psycholog Maria Rotkiel: Winne są zaniedbania dorosłych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Styl życia
Starożytna kobieta uratowana spod kół buldożerów. Cenne znalezisko na placu budowy