Aktualizacja: 18.01.2025 18:35 Publikacja: 07.08.2024 15:28
Marta Kolarz: Neurografika nazywana jest metodą zarządzania marzeniami.
Foto: Adobe Stock
Neurografika opisywana jest jako jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z ludzką psychiką. Jak działa i skąd bierze się jej skuteczność?
Marta Kolarz: Twórca Neurografiki, Paweł Piscariew, określa ją jako „operację na mózgu bez skalpela, za pomocą markera”. Jej skuteczność wynika z połączenia w jednej metodzie wiedzy z wielu dziedzin: psychologii, neurobiologii, teorii sztuki, filozofii, dlatego dość trudno jest opisać zasadę jej działania w jednym zdaniu. Ogólnie to metoda samopoznania i samorozwoju podczas której poprzez głębokie przeżycia w czasie twórczego aktu rysowania, powstaje wzór neurograficzny. Rezonując z ludzkim mózgiem, umożliwia on tworzenie nowych połączeń neuronowych. Motywem przewodnim jest tu linia neurograficzna, która charakteryzuje się bionicznością – czyli podobieństwem do natury. Wyglądem przypomina ona nurt rzeki lub kontur chmury, przez co odbierana jest przez ludzki umysł jako „żywa”. Ludzki mózg myśli bowiem obrazami, a nie słowami. Przez taki właśnie przekaz graficzny możemy kontaktować się bezpośrednio z podświadomością - bez użycia słów.
W dzisiejszych czasach dzielimy się swoimi sukcesami w internecie. To takie niefińskie. Kiedy dostałam pracę, poinformowałam o tym tylko najbliższych – mówi Laura Santoo, lektorka języka fińskiego na Uniwersytecie Gdańskim, która od ośmiu lat mieszka w Polsce.
W Szwecji żyje 10 milionów ludzi, w Polsce – 40. Jest nas więc cztery razy mniej, w wielkim kraju. Mieszkamy dalej od siebie, przyzwyczailiśmy się więc do rzadszych kontaktów międzyludzkich – mówi Katja Sadziak, mieszkająca w Polsce od 1999 roku.
Ponad 180 000 osób zostało ewakuowanych w wyniku pożarów w Los Angeles. Weronika Rosati relacjonuje, z jakimi innymi zagrożeniami – poza niszczycielskim żywiołem – muszą mierzyć się mieszkańcy Kalifornii. Czy sama jest bezpieczna?
Bardzo ważne jest, żebyśmy znali swoje granice i rozumieli konsekwencje ich przekraczania. Mam wrażenie, że wiele osób uważa za normę mocno przekroczony próg zmęczenia - mówi Zofia Szawernowska, psycholog sportu, mistrzyni świata i Europy w grapplingu.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Terapia jest formą dbania o siebie, o swoją psychikę, podobnie jak sport jest dbaniem o ciało. Chciałabym, żeby więcej osób myślało o tym w ten sposób. Świadomość pewnych rzeczy pozwala człowiekowi mieć dla siebie więcej wyrozumiałości - mówi Magdalena Boczarska.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W dzisiejszych czasach dzielimy się swoimi sukcesami w internecie. To takie niefińskie. Kiedy dostałam pracę, poinformowałam o tym tylko najbliższych – mówi Laura Santoo, lektorka języka fińskiego na Uniwersytecie Gdańskim, która od ośmiu lat mieszka w Polsce.
Zdaniem ekspertów rok 2025 minie nam pod znakiem zjawiska, które nazwano „terapeutycznym lenistwem”. Na czym polega ten zyskujący popularność trend, który łączy generacje – od pokolenia Z przez milenialsów po pokolenie X?
Adres Perry Street nr 66 na Manhattanie zna z pewnością każda fanka „Seksu w wielkim mieście”. Wiele z nich pokonało wiele kilometrów, aby odwiedzić schody słynnej kamienicy i zrobić sobie zdjęcie na ich tle. Właścicielka nieruchomości ma jednak dosyć tłumów turystów, które codziennie oblegają wejście do kamienicy – i chce je ogrodzić.
Na sukces w budowaniu i rozwijaniu biznesu składa się wiele elementów. Ważna jest wytrwałość, determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu. Firmie trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, często trzeba dla niej z czegoś zrezygnować. Nie każdy jest na to gotowy – mówi Magdalena Mousson-Lestang, twórczyni biżuteryjnej marki Lilou, która zdobyła serca Polek.
Popularne dotychczas zjawisko work-life balance powoli ustępuje miejsca work-life blending. Jakie korzyści niesie ze sobą ta idea, dlaczego warto ją wcielać w życie i czy docenią ją zarówno pracownicy, jak i ich przełożeni? Trenerka biznesu odpowiada.
Redakcja cenionego portalu podróżniczego Timeout opublikowała ranking najlepszych miast na świecie. Znalazło się w nim jedno z polskich miast. „To obecnie jedna z najbardziej ekscytujących metropolii w Europie” – zachwalają autorzy zestawiania.
Dzięki niej zaczęto czytać wiersze Krzysztofa Baczyńskiego. Była pierwszą Polką odznaczoną francuską Legią Honorową, ale nie chciała robić kariery nad Sekwaną. Nigdy nie zmieniła wizerunku i repertuaru, a po każdym koncercie dostawała owacje. 16 stycznia mija 84 rocznica urodzin Ewy Demarczyk.
Znany francuski szef kuchni Marc Veyrat ogłosił zakaz wstępu dla inspektorów Michelin w swojej nowej restauracji. Trwający wiele lat konflikt Veyrata z wydawcą prestiżowego przewodnika kulinarnego, wszedł w nową fazę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas