Aktualizacja: 18.01.2025 19:00 Publikacja: 17.12.2024 15:30
Orina Krajewska: Trudno jest puścić coś, co się kończy, co kochaliśmy. Ale bez tego nie pójdziemy dalej.
Foto: PAP
Jest pani aktorką, ale i propagatorką holistycznego, integralnego podejścia do zdrowia. W pani książce: „Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia” zatrzymałam się na oddechu. Czy musimy na nowo nauczyć się oddychać?
Swoje życie zaczynamy od oddechu. Nim też to życie kończymy. James Nestor, autor książki „Oddech”, z którym miałam przyjemność rozmawiać podkreśla, że prawidłowy oddech jest fundamentalnym elementem utrzymania się w zdrowiu, a najbardziej go zaniedbujemy. W swojej podróży w głąb medycyny integralnej odkryłam, że faktycznie tak jest. Z jakiegoś powodu oduczyliśmy się prawidłowo oddychać, tak jak zapomnieliśmy o tym, jak wielki wpływ mają na nas najbardziej elementarne składowe życia – odpowiednia dieta, regularny ruch, regenerujący sen, przebywanie w naturze. Ale pocieszające jest, że jeśli czujemy, że je zaniedbaliśmy – możemy wszystko zmienić, a cały organizm odczuje to prawie natychmiast. Zdrowe, odżywcze, spokojne oddychanie to nasza baza. Powtarzając za Jamesem Nestorem i lek.med. Elżbietą Dudzińską, z którą od lat współpracujemy w naszej fundacji – oddech powinien być spokojny i zawsze przez nos. Tymczasem oddychamy szybko, często przez usta. Zapominamy, że zmiana nawyków w tak podstawowej czynności jak oddech może mieć na nas transformujący wpływ.
W dzisiejszych czasach dzielimy się swoimi sukcesami w internecie. To takie niefińskie. Kiedy dostałam pracę, poinformowałam o tym tylko najbliższych – mówi Laura Santoo, lektorka języka fińskiego na Uniwersytecie Gdańskim, która od ośmiu lat mieszka w Polsce.
W Szwecji żyje 10 milionów ludzi, w Polsce – 40. Jest nas więc cztery razy mniej, w wielkim kraju. Mieszkamy dalej od siebie, przyzwyczailiśmy się więc do rzadszych kontaktów międzyludzkich – mówi Katja Sadziak, mieszkająca w Polsce od 1999 roku.
Ponad 180 000 osób zostało ewakuowanych w wyniku pożarów w Los Angeles. Weronika Rosati relacjonuje, z jakimi innymi zagrożeniami – poza niszczycielskim żywiołem – muszą mierzyć się mieszkańcy Kalifornii. Czy sama jest bezpieczna?
Bardzo ważne jest, żebyśmy znali swoje granice i rozumieli konsekwencje ich przekraczania. Mam wrażenie, że wiele osób uważa za normę mocno przekroczony próg zmęczenia - mówi Zofia Szawernowska, psycholog sportu, mistrzyni świata i Europy w grapplingu.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Terapia jest formą dbania o siebie, o swoją psychikę, podobnie jak sport jest dbaniem o ciało. Chciałabym, żeby więcej osób myślało o tym w ten sposób. Świadomość pewnych rzeczy pozwala człowiekowi mieć dla siebie więcej wyrozumiałości - mówi Magdalena Boczarska.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
W dzisiejszych czasach dzielimy się swoimi sukcesami w internecie. To takie niefińskie. Kiedy dostałam pracę, poinformowałam o tym tylko najbliższych – mówi Laura Santoo, lektorka języka fińskiego na Uniwersytecie Gdańskim, która od ośmiu lat mieszka w Polsce.
Zdaniem ekspertów rok 2025 minie nam pod znakiem zjawiska, które nazwano „terapeutycznym lenistwem”. Na czym polega ten zyskujący popularność trend, który łączy generacje – od pokolenia Z przez milenialsów po pokolenie X?
Adres Perry Street nr 66 na Manhattanie zna z pewnością każda fanka „Seksu w wielkim mieście”. Wiele z nich pokonało wiele kilometrów, aby odwiedzić schody słynnej kamienicy i zrobić sobie zdjęcie na ich tle. Właścicielka nieruchomości ma jednak dosyć tłumów turystów, które codziennie oblegają wejście do kamienicy – i chce je ogrodzić.
Na sukces w budowaniu i rozwijaniu biznesu składa się wiele elementów. Ważna jest wytrwałość, determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu. Firmie trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, często trzeba dla niej z czegoś zrezygnować. Nie każdy jest na to gotowy – mówi Magdalena Mousson-Lestang, twórczyni biżuteryjnej marki Lilou, która zdobyła serca Polek.
Popularne dotychczas zjawisko work-life balance powoli ustępuje miejsca work-life blending. Jakie korzyści niesie ze sobą ta idea, dlaczego warto ją wcielać w życie i czy docenią ją zarówno pracownicy, jak i ich przełożeni? Trenerka biznesu odpowiada.
Redakcja cenionego portalu podróżniczego Timeout opublikowała ranking najlepszych miast na świecie. Znalazło się w nim jedno z polskich miast. „To obecnie jedna z najbardziej ekscytujących metropolii w Europie” – zachwalają autorzy zestawiania.
Dzięki niej zaczęto czytać wiersze Krzysztofa Baczyńskiego. Była pierwszą Polką odznaczoną francuską Legią Honorową, ale nie chciała robić kariery nad Sekwaną. Nigdy nie zmieniła wizerunku i repertuaru, a po każdym koncercie dostawała owacje. 16 stycznia mija 84 rocznica urodzin Ewy Demarczyk.
Znany francuski szef kuchni Marc Veyrat ogłosił zakaz wstępu dla inspektorów Michelin w swojej nowej restauracji. Trwający wiele lat konflikt Veyrata z wydawcą prestiżowego przewodnika kulinarnego, wszedł w nową fazę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas