Kolejne zdjęcie księżnej Kate budzi podejrzenia. Afera z fotomontażem nie wygasa

Rodzinna fotografia, zamiast wyciszyć spekulacje na temat stanu zdrowia księżnej Catherine, wywołała skutek odwrotny. Co na to sama zainteresowana i czy zdjęcie wykonane następnego dnia jest autentyczne?

Publikacja: 13.03.2024 18:05

Księżna Kate przeprosiła za zamieszanie wywołane publikacją rodzinnego zdjęcia.

Księżna Kate przeprosiła za zamieszanie wywołane publikacją rodzinnego zdjęcia.

Foto: PAP

Opublikowane z okazji Dnia Matki rodzinne zdjęcie księżnej Catherine najpierw wzbudziło spory entuzjazm, by następnego dnia wywołać falę kolejnych spekulacji i skłonić przyszłą królową do przeprosin za przerobienie fotografii. Jakich nieścisłości dopatrzono się na zdjęciu i dlaczego światowe agencje fotograficzne wycofały je z publikacji?

Analiza milimetr po milimetrze

Długo wyczekiwane zdjęcie rodzinne przedstawiające roześmianą księżną Kate w towarzystwie trojga swoich dzieci – księżniczki Charlotte, księcia George’a i księcia Louis’a – zostało opublikowane 10 marca. W umieszczonym pod zdjęciem poście księżna dziękowała za nieustanne wsparcie i życzyła wszystkim szczęśliwego Dnia Matki.

Choć bezpośrednio po pojawieniu się wpisu informację o pierwszej od grudnia 2023 roku oficjalnej fotografii księżnej przyjęto z ogromnym entuzjazmem i ulgą, że przyszła monarchini najprawdopodobniej dochodzi do zdrowia, prezentując nienaganną formę, to jednak już w kolejnych godzinach dopatrzono się licznych nieścisłości, które, oznaczone w bardzo widoczny sposób milimetr po milimetrze, obiegły cały świat, wywołując spore zamieszanie i falę kolejnych spekulacji co do stanu zdrowia księżnej Walii.

Przeprosiny i kolejne zdjęcie

W reakcji na te informacje głos zabrała sama księżna Catherine, która następnego dnia przeprosiła za wprowadzenie poprawek do zdjęcia. – Podobnie jak wielu fotografów amatorów, również i ja od czasu do czasu eksperymentuję z edycją zdjęć – przyznała w poście zamieszczonym na platformie X następnego dnia. – Chciałabym przeprosić za zamieszanie wywołane rodzinnym zdjęciem i mam nadzieję, że każdy, kto świętował wczoraj Dzień Matki miło spędził ten czas – dodała.

Księżna Walii była następnie sfotografowana w samochodzie, gdy w towarzystwie księcia Williama opuszczała Pałac w Windsorze: on wpatrzony w ekran telefonu, ona – z twarzą zwróconą w odwrotnym kierunku. Biorąc pod uwagę kontrowersje wywołane zdjęciem zamieszczonym dzień wcześniej, również i tym razem pod lupę wzięto wykonane ujęcie, zastanawiając się, czy siedząca tuż obok następcy tronu kobieta to rzeczywiście księżna Catherine.

Czytaj więcej

Koniec domysłów. Pałac opublikował aktualne zdjęcie księżnej Kate

Jednak mimo tych sugestii przedstawiciele agencji Goff Photos, która sfotografowała książęcą parę w samochodzie, zapewniają w rozmowie z E! News, że zdjęcie jedynie przycięto i rozjaśniono, natomiast żadne jego elementy nie zostały dodane ani poddane obróbce.

To stanowisko nadal obowiązuje

W odpowiedzi na pojawiające się regularnie spekulacje co do obecnej kondycji i miejsca przebywania przyszłej monarchini, która w styczniu bieżącego roku przeszła operację jamy brzusznej i od tego czasu wycofała się z życia publicznego, pałac Kensington wystosował oficjalne oświadczenie, podtrzymując wcześniejsze stanowisko w kwestii informacji o stanie zdrowia księżnej. – Pałac Kensington już w styczniu informował, kiedy księżna wróci do pełnionych przez siebie obowiązków, zapewniając jednocześnie, że przekazane zostaną istotne aktualizacje, gdy zajdzie taka potrzeba. To stanowisko nadal obowiązuje – brzmiał komunikat ze strony rzecznika Pałacu 29 lutego.

Przerwa do Wielkanocy

Dla przypomnienia, po przebytej w styczniu operacji i niemal dwutygodniowym pobycie w szpitalu, księżna Walii wycofała się z życia publicznego, zawieszając pełnione przez siebie obowiązki co najmniej do tegorocznej Wielkanocy, czyli do końca marca. Mając na uwadze, że do tego czasu pozostało jeszcze kilka tygodni, pozostaje wierzyć, że przyszła monarchini powróci w planowanym terminie, rozwiewając wszelkie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia.

Źródła:
https://time.com/
https://www.eonline.com/
https://www.dailymail.co.uk/

Opublikowane z okazji Dnia Matki rodzinne zdjęcie księżnej Catherine najpierw wzbudziło spory entuzjazm, by następnego dnia wywołać falę kolejnych spekulacji i skłonić przyszłą królową do przeprosin za przerobienie fotografii. Jakich nieścisłości dopatrzono się na zdjęciu i dlaczego światowe agencje fotograficzne wycofały je z publikacji?

Analiza milimetr po milimetrze

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Jej historia
Katarzyna Kuczyńska-Budka – prezydentka Gliwic. Dla miasta poświęciłaby karierę męża
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Jej historia
Jane Fonda: mogę być aresztowana co tydzień
Jej historia
Agata Wojda, pierwsza w historii prezydentka Kielc: Ja nie zapraszam ludzi do siebie, tylko idę tam, gdzie oni są
Jej historia
Irena Gut-Opdyke. Historia kobiety, która brawurowo ratowała ludzkie życie
Jej historia
Victoria Beckham: W piątą dekadę życia wkraczam na wysokich obcasach