Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią

15-letnia córka Jennifer Garner i Bena Afflecka, znana dotychczas jako Seraphina Rose, przedstawia się obecnie imieniem Fin. W jakich okolicznościach o tym powiedziała i na czyje wsparcie w rodzinie może liczyć?

Publikacja: 12.04.2024 12:44

15-letnia córka Jennifer Garner i Bena Afflecka zakomunikowała światu, że chce być nazywana męskim i

15-letnia córka Jennifer Garner i Bena Afflecka zakomunikowała światu, że chce być nazywana męskim imieniem.

Foto: East News

Nazywam się Fin Affleck

15-latka już na początku tego roku widziana była ze zmienioną, krótko przystrzyżoną fryzurą oraz z plecakiem, na którym nadrukowane było słowo Fin. Jednak oficjalne przedstawienie się nowym imieniem nastąpiło podczas ceremonii pogrzebowej ojca Jennifer Garner. – Nazywam się Fin Affleck – powiedziała, rozpoczynając odczytanie wskazanego fragmentu Biblii w trakcie ceremonii.  Na tę okazję nastolatka wybrała elegancką stylizację, składającą się z czarnego garnituru i białej koszuli z krawatem.

O śmierci swojego ukochanego taty Jennifer Garner poinformowała za pośrednictwem Instagrama na początku kwietnia. – Tata odszedł spokojnie w otoczeniu najbliższej rodziny w sobotnie popołudnie – napisała. – Miał 85 lat i wspaniałe, zdrowe życie za sobą. Jesteśmy wdzięczni za jego łagodność, cierpliwość, dzielne sprawowanie roli taty trzech córek, jego poszanowanie dla pracy, umiejętności przywódcze, uśmiech i wiarę. Cała rodzina towarzyszyła mu do końca: jego córki, wnuki oraz żona, u której boku spędził 59 lat – dodała.

Ulubiona przyrodnia siostra

Fin ma dwoje rodzeństwa: 18-letnią siostrę Violet Annę oraz 12-letniego brata Samuela. Ich rodzice – Jennifer Garner i Ben Affleck – rozstali się w 2015 roku, a oficjalnie rozwiedli trzy lata później, nadal utrzymując jednak przyjazne relacje.

Obecną żoną aktora jest Jennifer Lopez, której 16-letnia córka Emme Maribel Muniz deklaruje chęć używania wobec niej zaimków neutralnych płciowo. Nastolatki mają ze sobą bardzo dobry kontakt i często widywane są razem na spacerach czy zakupach. Gdy wspólnie z Benem Affleckiem przechadzały się po ulicach Los Angeles w lutym tego roku, głowę Fin zdobiła zafarbowana na różowo, krótko obcięta fryzura.

Shiloh wolała być nazywana Peter lub John

Córka innej aktorskiej pary – Angeliny Jolie i Brada Pitta – 18-letnia obecnie Shiloh Jolie-Pitt, w pewnym okresie swojego życia wyraźnie podkreślała, że preferuje imiona Peter lub John, zamiast tego, które wybrali dla niej rodzice. Lubowała się też w garniturach i obciętych na krótko fryzurach. – Shiloh chce być chłopcem. Lubi chłopięce ubrania i ciągle powtarza, że jest taka jak jej bracia – mówiła Angelina Jolie w wywiadzie dla „Vanity Fair” w 2010 roku.

Czytaj więcej

Angelina Jolie pracuje z córką Vivienne. W Nowym Jorku przygotowują się do występu na Broadwayu

W ostatnim czasie jednak nastolatka coraz częściej pozuje u boku mamy ubrana w sukienki. Podczas londyńskiej premiery filmu „Eternals” z udziałem między innymi Angeliny Jolie i Salmy Hayek, nastolatka zaprezentowała się w czarno-białej sukni Dior, którą jej mama miała na sobie dwa lata wcześniej, promując film „Czarownica 2”. Widoczne przeróbki w fasonie dekoltu i długości kreacji pozwoliły dostosować tę elegancką wieczorową suknię do wieku Shiloh, która dopełniła stylizację okrągłymi kolczykami oraz gładko przyczesaną fryzurą z upięciem z tyłu głowy.

Jamie Lee Curtis: to moja córka Ruby

Na premierę filmu w Stanach Zjednoczonych 15-letnia wówczas córka gwiazdorskiej pary również wybrała suknię nawiązującą do ubrania mamy sprzed kilku miesięcy. – Moje dzieci lubią styl vintage, ale też chętnie przerabiają moje kreacje oscarowe, dostosowując je do własnych potrzeb – mówiła Angelina Jolie w wywiadach podczas imprezy. Nie inaczej było i tym razem, gdy Shiloh zaprezentowała beżową suknię marki Gabriela Hearst. Kreacja na cienkich ramiączkach, o nieregularnej długości, w twarzowym kolorze, z dobranymi do niej białymi balerinkami, dopełniona gładką fryzurą i naturalnym makijażem sprawiła, że dziewczynka wyglądała zjawiskowo w towarzystwie mamy i równie stylowo ubranych na tę okazję sióstr i braci.

Niezależnie od decyzji swoich dzieci w zakresie imion, wybieranych stylizacji czy tożsamości płciowej, sławni rodzice zdają się wspierać pociechy w ich działaniach. Angelina Jolie pieszczotliwie nazywała Shiloh wybranym przez nią imieniem, gdy ta miała taką potrzebę. Nie oponowała, gdy córka zakładała na czerwony dywan garnitury podobne do tych, które mieli na sobie jej bracia. Jamie Lee Curtis dumnie przedstawiła światu swoją córkę Ruby, która od 16 roku życia nie identyfikowała się z nadanym jej w dzieciństwie imieniem Thomas. Jennifer Garnier została sfotografowana u boku swojego dziecka, tuląc je, całując i pomagając nałożyć plecak z napisem Fin.

Źródła:
https://www.newsweek.com/
https://www.dailymail.co.uk/

Nazywam się Fin Affleck

15-latka już na początku tego roku widziana była ze zmienioną, krótko przystrzyżoną fryzurą oraz z plecakiem, na którym nadrukowane było słowo Fin. Jednak oficjalne przedstawienie się nowym imieniem nastąpiło podczas ceremonii pogrzebowej ojca Jennifer Garner. – Nazywam się Fin Affleck – powiedziała, rozpoczynając odczytanie wskazanego fragmentu Biblii w trakcie ceremonii.  Na tę okazję nastolatka wybrała elegancką stylizację, składającą się z czarnego garnituru i białej koszuli z krawatem.

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Ludzie
Magdalena Schejbal zadebiutowała w Pytaniu na Śniadanie. "Weszłam do TVP pierwszy raz po 8 latach"
Ludzie
Moc, bogactwo, prestiż? Ekspertka mówi, jak interpretować kontrowersyjny portret króla Karola III
Ludzie
77 Festiwal Filmowy w Cannes. Gwiazdy na ceremonii otwarcia
Ludzie
89-letnia Brigitte Bardot broni zwierząt. Wytoczyła ciężkie działa przeciwko politykom
Ludzie
Księżniczka Charlotte kończy 9 lat. Zdjęcie jubilatki zrobione przez Kate budzi emocje