Outback i jezioro Mungo - obowiązkowe punkty (nie tylko) kobiecej podróży po Australii

Będąc miesiąc temu w Australii, wybrałam się w podróż w głąb stanu Nowej Południowej Walii, na tzw. Outback. Wielu moich przyjaciół i znajomych z Polski pyta, co to właściwie jest.

Niezwykłe zjawisko atmosferyczne na promenadzie w Ustce. Spacerowicze osłupieli

Spacerowicze, którzy w Wielką Sobotę po godzinie 16.00 odwiedzili Ustkę, nie tylko skorzystali ze sprzyjającej aury, ale także doświadczyli niecodziennego zjawiska atmosferycznego.

89-latka nagrodzona za podróżowanie solo. Robi to od 70 lat i nie zamierza przestać

Joy Fox udowadnia, że na podróże nigdy nie jest za późno, a zwiedzanie świata w pojedynkę może być równie atrakcyjne jak wycieczki z wieloosobową rodziną. Które kraje już odwiedziła i dokąd wybierze się z okazji okrągłych urodzin?

Władze Kioto zakazały fotografowania gejsz

Zjawisko overtourismu dotyka coraz więcej popularnych destynacji na świecie. Jak z plagą turystów – zwłaszcza tak zwanych „geisha paparazzi” – radzą sobie władze Kioto?

Oto kraj, który uznano za najbezpieczniejszy dla podróżników w 2024 roku

Jakie miejsca są najbezpieczniejszymi kierunkami podróżniczymi w 2024 roku? W porównaniu do zeszłorocznego zestawienia kraj, który znajduje się na szczycie listy, awansował o sześć miejsc.

Luksusowy hotel w pociągu - pod patronatem afrykańskiej królowej. Atrakcja tylko dla dorosłych

Shalati – pierwsza kobieca przywódczyni wojowników w Afryce, okrzyknięta ich królową – to patronka wyjątkowego miejsca. Jej imieniem nazwano luksusowy hotel znajdujący się na terenie Parku Narodowego Kruger w Południowej Afryce.

Latanie będzie jeszcze bezpieczniejsze? Ważna zmiana przepisów coraz bliżej

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) proponuje ogólnounijne rozporządzenie w sprawie obsługi naziemnej lotnisk. Czy planowane zmiany będą miały wpływ na bezpieczeństwo podniebnych podróży?

Love Bank zamknięty w Walentynki. Za co zwiedzający uwielbiają to miejsce?

Słowackie muzeum Love Bank nie będzie dostępne dla zwiedzających podczas tegorocznych Walentynek. Częściowo zniszczone w wyniku pożaru w marcu 2023 roku, znajduje się w trakcie remontu. Co takiego ma w sobie to miejsce i dlaczego zakochani zjawiają się tutaj tłumnie w połowie lutego?

Dlaczego nie należy ignorować wskazówek stewardessy?

Większość pasażerów nie zwraca uwagi na personel pokładowy, który tuż przed odlotem wykonuje prezentację dotyczącą procedur bezpieczeństwa. - Te informacje, w sytuacji awaryjnej mogą uratować nam życie - mówi Marta Bil, założycielka Fly High Cabin Crew Academy.

W Amazonii, w okolicach Ekwadoru odkryto kompleks starożytnych miast

-Mamy eurocentryczny pogląd na cywilizację, ale to odkrycie pokazuje, że musimy zmienić nasze wyobrażenie o tym, czym kultura i cywilizacja tak naprawdę są – mówi kierujący badaniami prof. Stéphen Rostain, dyrektor ds. śledczych w Narodowym Centrum Badań Naukowych (CNRS) we Francji.

Pociąg, do którego nie można wsiąść w dżinsach, w 2024 roku wyruszy w nową trasę

Latem 2024 roku będzie można odbyć podróż luksusowym pociągiem z Paryża do Włoch. Cena takiej przyjemności wyniesie $8,500 za osobę. Jakie atrakcje zaplanowano dla gości na pokładzie pociągu i jak długo potrwa taka ekskluzywna wycieczka?

Samotne podróżowanie. Kto i dlaczego powinien skorzystać z tego trendu?

Jakie korzyści niesie ze sobą urlop w pojedynkę i czy w Polsce to zjawisko jest popularne?

Rusza jarmark świąteczny w Krakowie. CNN uznało go za jeden z najpiękniejszych na świecie

Amerykańska stacja zachwyciła się nie tylko estetyką aranżacji wystaw oraz jakością prezentowanych wyrobów, ale także niezwykle urokliwym umiejscowieniem jarmarku na rynku Starego Miasta. Jarmark świąteczny w Krakowie rusza dziś.

Tak celebruje się pamięć o zmarłych na świecie. Zwyczaje z różnych krajów

Pamięć o bliskich, którzy odeszli, w różnych krajach na świecie celebruje się w inny sposób. W Polsce 1 listopada odwiedzamy groby zmarłych, zapalając znicze. Jak wygląda to za granicą?

Raport najbardziej artystycznych miejsc w Europie. Warszawa na liście

Firma PosterXXL produkująca plakaty, albumy i różnego rodzaju odbitki sprawdziła, które europejskie miasta są największymi mekkami dla artystów, miłośników sztuki i studentów kierunków artystycznych. W raporcie nie zabrakło Warszawy.