Tłumy turystów gromadzą się codziennie pod budynkiem przy Avenue Montaigne 30, aby podziwiać kunszt projektantów celebrujących magię Bożego Narodzenia.
Imponująca świąteczna witryna butiku Dior w Paryżu
Na fasadzie paryskiego butiku Diora znalazły się między innymi miniaturowe wieże Eiffla, łuki triumfalne, a nawet sam budynek, w którym działa sklep tego domu mody. Towarzyszą im błyszczące zegary z kukułką, inspirowane symbolami szczęścia Diora, torby Lady Dior i Saddle oraz legendarny garnitur Bar. W witrynach pojawiły się sceny ukazujące ważne momenty w historii tego domu mody: dzieciństwo Christiana Diora w Granville, rewolucję new look, kulisy pokazów kolekcji i narodziny La Galerie Dior. Najpiękniej wyglądają po zmroku, kiedy fasada butiku zamienia się w prawdziwy spektakl świateł, brokatu i złotych refleksów.
Ciekawie jest również wewnątrz. Królują tam fantastyczne stworzenia: jednorożce, koniki morskie i lwy, inspirowane motywami z kolekcji Cruise 2025 Marii Grazii Chiuri. W czarującym ogrodzie zimowym pojawiła się również tymczasowa kawiarnia dla tych, którzy chcą dłużej nacieszyć się świątecznym klimatem w najdroższym wydaniu. „To subtelny hołd dla dialogu między dziedzictwem a nowoczesnością. Dior po raz kolejny udowadnia, że luksus nie zna granic, jeśli chodzi o wyobraźnię” – oceniają dziennikarze „Vogue France”.
Świąteczne dekoracje sklepowe w Paryżu – atrakcja od lat
Tradycja imponujących dekoracji świątecznych w galeriach handlowych Paryża sięga początków XX wieku, kiedy zaczęto przygotowywać specjalne scenografie na wystawach. W 1920 roku podczas bożonarodzeniowego spotkania dla pracowników Galeries Lafayette Haussmann pod kopułą majestatycznego budynku stanęła choinka, która wszystkich tak zachwyciła, że od tamtej pory pojawia się każdego roku. Od 1976 roku jest podwieszana pod kopułą. Zawsze jest gigantycznych rozmiarów i imponuje designem. Tym razem ma ponad 15 metrów, dominuje nad wszystkimi piętrami i można ją podziwiać z bliska ze szklanej kładki. Aby uczcić 130 rocznicę powstania sklepu, w tym roku rozmieszczono w nim 20 tysięcy punktów świetlnych oraz pokazy światła i dźwięku. Za dekoracje odpowiedzialny jest szwajcarski projektant Kevin Germanier, twórca kostiumu Złotego Podróżnika na ceremonię zamknięcia igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jest on specjalistą w dziedzinie mody upcyklingowej, więc wszystkie fantastyczne postacie pojawiające się w świątecznej scenografii wykonane są z materiałów pochodzących z recyklingu. „Wystawy Galeries Lafayette, które są już integralną częścią dziedzictwa stolicy, zapowiadają magiczne zakończenie roku, pełne blasku i światła” – podsumowują twórcy serwisu SortirAParis.