Demi Moore poinformowała o stanie Bruce'a Willisa i udzieliła ważnej rady bliskim osób cierpiących na demencję

Demi Moore była żoną Bruce’a Willisa przez 13 lat. Doczekała się z nim w tym czasie trzech córek. W kontekście postępującej demencji swojego byłego męża aktorka w emocjonalnej wypowiedzi podzieliła się niedawno pewnymi radami dla wszystkich osób, których bliscy zmagają się z tą chorobą.

Publikacja: 02.02.2024 12:31

Demi Moore mimo że od lat nie jest żoną Bruce'a Willisa, pozostaje z  nim w bardzo dobrych relacjach

Demi Moore mimo że od lat nie jest żoną Bruce'a Willisa, pozostaje z nim w bardzo dobrych relacjach.

Foto: East News

Demi Moore o demencji Bruce’a Willisa: „Nie skupiać się na tym, co nie istnieje”

Mimo że Demi Moore nie jest w związku z Brucem Willisem już od 24 lat, pozostaje z nim w stałym kontakcie. To między innymi ona była jedną z pierwszych osób, które potwierdziły publicznie diagnozę Willisa.

Na początku 2022 roku do mediów trafiła wiadomość o zdiagnozowano u Bruce’a Willisa otępienia czołowo-skroniowe (FTD). To rzadki rodzaj demencji, która objawia się stopniowym zanikiem mowy i niekiedy również zmianami w zachowaniu chorej osoby.

Wsparcie, jakie Demi Moore okazuje zarówno byłemu mężowi, jak i ich wspólnym trzem córkom, aktorka dała wyraz w trakcie swojego niedawnego występu w porannym programie „Good Morning America” w amerykańskiej telewizji ABC. Udzieliła w nim krótkiej rady dla tych, którzy mają wśród bliskich osobę cierpiącą na demencję.

„Podzielę się tym, co sama mówię swoim dzieciom: ważne jest, aby spotykać się z tymi osobami, a także aby nie skupiać się na tym, co nie istnieje, ale na tym, co realne. Jest w tym wielkie piękno, miłość i radość” — powiedziała aktorka.

Demi Moore krótko poinformowała również o kondycji swojego byłego męża. „Myślę, że biorąc pod uwagę okoliczności, radzi sobie bardzo dobrze” — powiedziała aktorka.

W podobnym tonie Moore wypowiedziała się dzień wcześniej w audycji „Radio Andy” na kanale SiriusXM, której gospodarzem jest Andy Cohen. „Jeżeli zostawisz za sobą to, kim te osoby były, kim były w twojej opinii, a nawet to, kim chciałbyś, żeby były, możesz być prawdziwie tu i teraz, czerpać z tego radość i miłość wobec tego, kim te osoby są tu i teraz”.

Czytaj więcej

Żona Bruce’a Willisa opowiada o jego walce z chorobą i szerzy wiedzę na temat demencji

Demi Moore i Bruce Willis — rodzina patchworkowa

Wszystkie trzy córki 61-letniej Demi Moore i 68-letniego Bruce’a Willisa są już dorosłe. Najstarsza, Rumer, ma 35 lat, Scout LaRue — 32, zaś najmłodsza, Tallulah, 3 lutego 2024 roku będzie świętowała 30. urodziny. Każda z nich próbowała również swoich sił w aktorstwie i ma w dorobku kilka ról.

Po rozwodzie z Willisem w 2000 roku Demi Moore powtórnie wyszła za mąż — wzięła ślub z aktorem Ashtonem Kutcherem. Ich małżeństwo przetrwało osiem lat, nie doczekali się potomków.

Pomimo rozwodu Moore i Willis pozostają w bardzo dobrych stosunkach. Aktorka stara się tworzyć z byłym mężem możliwie udaną rodzinę patchworkową. Bruce Willis ma ze swoją obecną żoną Emmą Heming Willis jeszcze dwie córki: dziewięcioletnią Evelyn i 11-letnią Mabel.

O pozytywnej relacji byłych małżonków świadczą posty, które aktorka regularnie publikuje na swoim oficjalnym instagramowym profilu. Co roku składa Willisowi życzenia urodzinowe oraz z okazji Dnia Ojca, zdaje też relacje ze świąt Bożego Narodzenia, które spędzają wspólnie ze wszystkimi ich córkami.

Demi Moore o demencji Bruce’a Willisa: „Nie skupiać się na tym, co nie istnieje”

Mimo że Demi Moore nie jest w związku z Brucem Willisem już od 24 lat, pozostaje z nim w stałym kontakcie. To między innymi ona była jedną z pierwszych osób, które potwierdziły publicznie diagnozę Willisa.

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Styl życia
Jolie kontra Pitt: sporu o winnicę ciąg dalszy
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Styl życia
W kapciach do pracy: nowy trend wśród młodych Chińczyków
Styl życia
Żółte żonkile w kolejną rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim
Styl życia
Samotne kobiety mają większy apetyt na słodycze. Ważne odkrycie
Styl życia
Dzień Kostki Rubika. Kobiety powinny się nią bawić ze względów zdrowotnych