Superfani Taylor Swift pilnie poszukiwani. Czeka na nich praca marzeń

Jedno z najbardziej znanych na świecie muzeów w Londynie oferuje pracę marzeń dla fanki lub fana Taylor Swift. Kogo poszukują władze Victoria and Albert Museum (V&A) i dlaczego tak bardzo zależy im na zdobyciu wiedzy, którą mają zakochani w wokalistce Swifites?

Publikacja: 28.02.2024 12:22

Okazuje się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i zarobić na byciu fanem Taylor Swift.

Okazuje się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym i zarobić na byciu fanem Taylor Swift.

Foto: PAP/Newscom

Superfan Advisor: Taylor Swift

W minionym tygodniu na stronie internetowej V&A Museum pojawiło się ogłoszenie o pracy na stanowisku Superfan Advisor: Taylor Swift. Władze muzeum postanowiły zatrudnić doradcę lub doradczynię, którzy pomogą w zrozumieniu kulturowego fenomenu, jakim niewątpliwie jest amerykańska wokalistka oraz w bieżącym kompletowaniu kolekcji pod kątem najnowszych trendów, które zyskują popularność wśród młodych ludzi. Atutem na tym stanowisku będzie też znajomość nowości modowych, ciekawostek z TikToka oraz umiejętność komunikowania się w języku użytkowników najbardziej popularnych platform służących do codziennych kontaktów.

– Nasi kuratorzy są opiekunami ponad 2,8 miliona obiektów, książek i archiwów obejmujących ponad 5000 lat ludzkiej działalności we wszystkich możliwych dziedzinach sztuki – można przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu dostępnym na stronie V&A. – W związku z tym chcemy nieustannie poszerzać naszą kolekcję i jednocześnie przekazywać obserwatorom informacje o tych trendach, które w danym momencie są na topie. Dlatego zależy nam na tym, aby poznać Twoje ciekawe niszowe zainteresowania w zakresie historii sztuki, projektowania i wszelkich możliwych nowości ze świata kreatywnego, o których powinniśmy wiedzieć – deklarują władze V&A w dalszej części ogłoszenia.

Bransoletki przyjaźni

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na spotkania, podczas których będą mieli okazję podzielenia się z przyszłymi pracodawcami informacją o swoich pasjach i dziedzinach, w których się specjalizują. Koszty podróży zostaną pokryte przez V&A. Dodatkową atrakcją podczas procesu rekrutacji będzie możliwość poznania słynnych kolekcji V&A od kulis. Ogłoszenie jest ważne do 7 marca, więc zainteresowane osoby mogą nadal nadsyłać swoje zgłoszenia.

Oprócz wyszczególnionych w ogłoszeniu wymagań pod adresem kandydatów, muzealnikom zależy też na zgłębieniu wiedzy w zakresie tzw. bransoletek przyjaźni wymienianych między fanami Taylor Swift podczas jej koncertów. Inspiracją do takiego rytuału stały się słowa jednej z piosenek artystki You’re on your own, kid, pochodzącej z albumu Midnights. Wykonywane z misternie nizanych na żyłkę koralików, zawierają tytuły piosenek, albumów lub jakiekolwiek kryjące się pod konkretnym hasłem ciekawostki związane z twórczością autorki hitu Shake it Off. Trend rozpoczął się w 2022 roku, gdy fani w ramach przygotowań do koncertów Eras tour, postanowili zadbać o przygotowanie na czas pamiątek z tego wyjątkowego dla nich wydarzenia.

Czytaj więcej

Fani Taylor Swift próbują odtworzyć jej mordercze treningi. Lekarze ostrzegają

Znawcy Lego i mody ulicznej

V&A Museum już w przeszłości poszukiwało pracowników na dość specyficzne stanowiska, takie jak choćby doradztwo w kwestii kart Pokémon, klocków Lego, czy najnowszych trendów w modzie ulicznej. Zainteresowanych nie brakowało i wszystkie pozycje zostały obsadzone. – Takie stanowiska doradcze pomagają nam zgłębiać wiedzę w zakresie fascynujących dziedzin, które pragniemy przedstawiać zwiedzającym – przyznaje dyrektor muzeum, dr Tristram Hunt – Przyczyniają się też do lepszego dostosowania oferty do naszych młodszych odbiorców – dodaje.

Skoro uczelnie wyższe od ponad roku organizują kursy i zajęcia z zakresu wiedzy o Taylor Swift, z pewnością ekspertyza w tym zakresie, znajomość wszystkich tekstów piosenek, dat wydawania albumów oraz posiadanie pokaźnej kolekcji bransoletek przyjaźni mogą ułatwić drogę do zdobycia pracy marzeń.

Źródła:

https://www.instagram.com/p/C3sKiSArEqm/?igsh=dDhyczU2dTV5cTBi&img_index=1

https://vam.current-vacancies.com/

https://www.theguardian.com/

Styl życia
Raport: samotne matki bardziej narażone na ubóstwo. Wskazano powody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl życia
"Zrobione przez kobiety? Powinno być tańsze”. Badanie ujawniło seksizm wśród miłośników win
Styl życia
Przerywanie lektury książki to nie grzech. Wiadomo, jakie woluminy warto odkładać bez wahania
Styl życia
Prezenty na komunię psują dzieci? Psycholog Maria Rotkiel: Winne są zaniedbania dorosłych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Styl życia
Starożytna kobieta uratowana spod kół buldożerów. Cenne znalezisko na placu budowy