Aktualizacja: 06.11.2024 05:37 Publikacja: 29.01.2024 17:16
Do klientów Laury Wasser należą m.in. Angelina Jolie, Stevie Wonder, Heidi Klum, Britney Spears, Kevin Costner i siostry Kardashian.
Foto: East News
Co łączy sprawę rozwodową Angeliny Jolie, komedię „Kłamca kłamca” z 1997 roku i liceum w Beverly Hills? To samo, co jest punktem wspólnym dla Uniwersytetu w Kalifornii i dwóch podcastów o tematyce prawniczej – osoba Laury Wasser, prawniczki, specjalizującej się w procesach rozwodowych, która na swoim koncie ma prowadzenie spraw największych gwiazd hollywoodzkiego showbiznesu. Wbrew pozorom i pomimo urodzenia w prawniczej rodzinie, kariera adwokacka nie była jednak pierwszym wyborem w życiu kobiety. Co wiadomo o znanej dziś pod pseudonimem „Królowej rozwodów” amerykańskiej prawniczce?
Małe amerykańskie miasteczka bywają świadkami niezwykłych historii. Jedna z nich miała miejsce 16 października w Covington w stanie Georgia. 81-letnia mieszkanka Newton County Betty Cartledge biorąca udział w tzw. wczesnym głosowaniu w wyborach prezydenckich spełniła swoje marzenie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Carol Douglas jako nastolatka chciała zostać malarką, jednak rodzice odwiedli ją od tego pomysłu. Do realizacji młodzieńczego marzenia przystąpiła po sześćdziesiątce. Z jakim skutkiem?
Modelka, filantropka, reżyserka i aktywistka. Choć dla wielu nadal pozostaje jedną z najważniejszych postaci świata mody, jej życie wykracza daleko poza wybieg. Christy Turlington udowodniła, że piękny człowiek to nie ten, który zachwyca wyłącznie urodą.
Jest profesorem filozofii i pisarką. Prawie 20 lat żyła w ukryciu, by nie zaszkodzić reputacji swojego ojca, prezydenta Francji. W nowej książce pisze o traumach z tamtego czasu, z którymi do dziś się nie uporała: „Zostałam wygumkowana, więc wciąż zbieram dowody na swoje istnienie”.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Sportsmenka Marzieh Hamidi uciekła z Afganistanu do Paryża po tym, jak talibowie przejęli władzę w jej kraju. Niedawno zamieściła ważny apel w obronie praw Afganek na Instagramie. Teraz jej życie jest zagrożone - do tego stopnia, że ma ochronę policji. Głośno mówi jednak: „Nikt nie zdoła mnie uciszyć”.
Jaki zegarek wybrać? To trudne pytanie stawia niemal każdy, kto chce mieć na nadgarstku coś zarazem stylowego, wytrzymałego, wykonanego z troską o detale i przede wszystkim – precyzyjnie mierzącego czas. Od czego zacząć? Najlepiej zaufać ekspertom.
Rozszerzenie orzekania na posiedzeniach niejawnych, wyłączenie ograniczeń co do zarzutu potrącenia, automatyczne zabezpieczenie w postaci wstrzymywania obowiązku spłacania rat czy zachęty do ugód - to pomysły Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego na przyspieszenie rozpoznawania spraw frankowych.
Kosmetyki konwencjonalne mnie nie interesują. Zajmuję się zwalczaniem greenwashingu, więc nie lubię kosmetyków, które udają produkty naturalne – mówi Dominika Chirek, prawniczka, prowadząca blog Naturalnie Proste dla miłośników ekologii.
Słynna francuska marka, od lat współpracująca z najważniejszymi związkami sportowymi w tym kraju, od pewnego czasu zmaga się z problemami, które pogłębiły się dodatkowo po tegorocznych igrzyskach w Paryżu. Właściciele marki zapewniają jednak, że długoterminowe perspektywy rysują się korzystnie.
Wydziedziczenie jest instytucją prawa spadkowego, w wyniku której spadkobierca zostaje pozbawiony korzyści wynikających z dziedziczenia, w tym prawa do zachowku. Kodeks cywilny wymaga jednak konkretnych zapisów w testamencie.
Obniżenie kary umownej na podstawie kodeksowych przesłanek miarkowania nie stanowi zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego. Nie podlega, więc ograniczeniom wynikającym z prawa zamówień publicznych.
Wyraźna nieadekwatność kary umownej, przy uwzględnieniu wszystkich jej funkcji i skutków, także niemajątkowych, uzasadnia jej obniżenie, czyli miarkowanie – mówi Luiza Modzelewska, wiceprezes Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.
O tym czy opłacanie przez spółkę grupowej polisy od odpowiedzialności cywilnej może powodować powstanie przychodu podatkowego u beneficjenta, decyduje sposób określenia podmiotów objętych ochroną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas