Zmarł Ryan O'Neal, znany z filmu „Love story”. Kto był miłością jego życia?

„W 1967 mój tata był już gwiazdą telewizyjną ‘Peyton Place’. To tam poznał moją mamę Leigh Taylor-Young, a około dziewięciu miesięcy później (plus minus randka lub dwie) urodziłem się ja” – tak wspomina ojca Patrick O'Neal w poście informującym o jego śmierci.

Publikacja: 10.12.2023 20:02

Ryan O'Neal i Ali MacGraw

Ryan O'Neal i Ali MacGraw

Foto: PAP/Photoshot

Ryan O'Neal zmarł 8 grudnia w Los Angeles. Miał 82 lata.

Ryan O'Neal - kariera

Kariera urodzonego w Los Angeles Ryana O'Neala potoczyła się błyskawicznie. Był obiecującym bokserem, ale postanowił zostać aktorem. Po tym, jak wystąpił w latach sześćdziesiątych w telenoweli „Peyton Place”, gdzie grał u boku Mii Farrow, "rozbił bank" grając w adaptacji bestsellera Ericha Segala „Love story”. Nie był wymarzonym kandydatem do tej roli, reżyser Arthur Hiller w ogóle nie chciał go zatrudnić. Producent Bob Evans narzucił mu wybór aktora za namową swojej żony Ali McGraw, która zagrała Jennifer, młodą dziewczynę bez środków do życia, chorującą na nieuleczalną białaczkę. Słynna kwestia: „Miłość znaczy, że nigdy nie musisz mówić ‘przepraszam’” przeszła do historii, nie tylko kina. Rola Olivera Barretta przyniosła Ryanowi nominację do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego i Złotego Globu jako najlepszego aktora dramatycznego. Jak się później okazało, jego historie miłosne były także skomplikowane i wystawiane przez los na próby.

Szczyt jego sławy przypadł na lata 70. XX wieku. Wystąpił między innymi w produkcjach Petera Bogdanovicha „No i co, doktorku?” z Barbrą Streisand, która ponoć nie była zadowolona z bycia jego filmową partnerką, w „Cotton Candy” ze swoją córką Tatum, czy u Stanley’a Kubricka w „Barrym Lyndonie”. W ciągu całej kariery zagrał w ponad 30 filmach i kilkunastu serialach telewizyjnych. Ciekawostką jest, że miał polskie korzenie. Jego babka od strony matki była Żydówką niemieckiego i polskiego pochodzenia.

Joan Collins, Bianca Jagger, Diana Ross, Anjelica Huston… Lista romansów Ryana O’Neala jest dość długa. Do tego należy doliczyć małżeństwa, wszystkie z aktorkami. Ożenił się najpierw z Joanne Moore, z którą miał córkę Tatum (60 l.) i syna Griffina (59 l.). Następnie poślubił Leigh Taylor-Young, która została matką Patricka (56 l.) - to on poinformował o śmierci ojca. W 1985 roku na świat przyszło najmłodsze dziecko O’Neala, Redmond – owoc trwającego z przerwami 30 lat związku z Farrah Fawcett. Dzięki temu związkowi najczęściej lądował na pierwszych stronach gazet.

Czytaj więcej

Rosalynn Carter – Pierwsza Dama USA nie chciała być tylko żoną swojego męża

Ryan O'Neal - życie prywatne

Prawdziwą miłość od pierwszego wejrzenia para przeżyła w 1979 roku, zanim nawiązała namiętny i wybuchowy romans. „Całowaliśmy się tak mocno, że nasze usta krwawiły” – wspominała Farrah Fawcett w jednym z wywiadów, która była jeszcze wtedy żoną Lee Majorsa. - „Kochałem ją całym sercem” – wyznawał Ryan O'Neal. Sześć lat później zakochani powitali na świecie swoje dziecko - Redmonda O’Neala, który dziś ma 38 lat, ale choć został aktorem dubbinowym, bardziej znany jest ze swoich konfliktów z prawem. To jednak było za mało, żeby stworzyć stabilny związek. Para rozstała się w 1997 r., by spotkać się ponownie w 2001 r. Ryan O'Neal chorował wtedy na przewlekłą białaczkę szpikową. Po tym spotkaniu trwali już razem dokąd nie rozłączyła ich śmierć. W 2006 roku Farah również dowiedziała się, że jest chora. Cierpiała na raka wątroby. W 2009 roku, po intensywnej chemioterapii, trafiła do szpitala Saint John's Health Center w Santa Monica w Kalifornii. Ukochany czuwał przy jej łóżku. Tam poprosił ją o rękę, a ona powiedziała „tak”. Do ślubu jednak nigdy nie doszło, Farrah Fawcett zmarła kilka tygodni później. „Ryan był miłością jej życia. Nie sądzę, żeby była szczęśliwa bez niego. Walczyli ze sobą i kochali się z pasją. Nigdy nie było nudno. Iskrzyło między nimi” – oceniała Sylvia Dorsey, bliska przyjaciółka aktorki.

Nowotwór nie oszczędził też Ryana O'Neala, który odszedł w piątek 8 grudnia 2023 roku w Los Angeles. Miał 82 lata. Od wielu lat walczył z przewlekłą białaczką i rakiem prostaty. „Ryan był bardzo hojnym człowiekiem, który przez dziesięciolecia zawsze służył pomocą bliskim” – napisał jego syn Patrick O’Neal w mediach społecznościowych. - „Pozostawił ogromną pustkę w naszym życiu”.

Ludzie
Wystawa poświęcona Naomi Campbell. "Jedna z najbardziej wpływowych postaci we współczesnej kulturze"
Ludzie
Zmarła Anouk Aimée - wielka aktorka całe życie uparcie szukała miłości
Ludzie
Emilia Clarke przeszła dwa poważne urazy mózgu w trakcie „Gry o tron”. Co dziś robi?
Ludzie
Oprah Winfrey trafiła do szpitala. Zawiniły leki odchudzające?
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Ludzie
Billie Eilish doświadczyła ghostingu: jaką cenę zapłaciła za popularność?
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży