Luksusowa marka odzieżowa ubierze mężczyzn w stroje inspirowane... stylem księżniczki Anny

Styl księżniczki Anny stał się inspiracją dla nowej kolekcji marki Fendi. Męskie ubrania włoskiej firmy wzorowane są na militarnej garderobie córki królowej Elżbiety II.

Publikacja: 02.02.2024 15:44

Nowe projekty ubrań Fendi dla mężczyzn nawiązują do królewskiego stylu, a także pogody panującej w t

Nowe projekty ubrań Fendi dla mężczyzn nawiązują do królewskiego stylu, a także pogody panującej w tamtym regionie.

Foto: PAP/PA

Silvia Venturini Fendi przekazała, że nowa kolejka męska, za którą odpowiada, jest inspirowana stylem księżniczki Anny. Momentem, w którym podjęła decyzję o jej stworzeniu, była koronacja księcia Karola — wówczas córka Elżbiety II wystąpiła w formalnym stroju wojskowym.

Księżniczka Anna inspiracją dla włoskiej marki Fendi

Jak pisze ''The Guardian'', projektanci włoskiego domu mody Fendi tworząc męską kolekcję jesień/zima 2024/25, zainspirowali się stylem księżniczki Anny. Wnuczka założycieli marki Silvia Venturini Fendi, która odpowiada za linię dla mężczyzn, przyznała, że po tym, jak zobaczyła stylizację córki Elżbiety II podczas koronacji Karola, zakochała się w jej stylu. Anna miała na sobie aksamitny zielony płaszcz, a pod spodem mundur ze wszystkimi oznaczeniami. Głowę 73-latki zdobił wysoki wojskowy kapelusz z imponującym czerwonym piórem. Młodsza siostra króla przyznała później, że włożenie munduru pułkownika na ceremonię pozbawiło ją problemu z wyborem stylizacji.

Czytaj więcej

Nowa królowa Danii zdobyła serca przyszłych podwładnych jeszcze przed ślubem z księciem Fryderykiem

- Moim zdaniem jest najbardziej elegancką kobietą na świecie – powiedziała Venturini Fendi tłumacząc inspirację męskiej kolekcji. Projektantka wspomniała też o samym momencie podjęcia decyzji. - Kiedy w zeszłym roku widziałem koronację z księżniczką Anną w mundurze, pomyślałem, że wygląda pięknie. Powiedziałam więc: Zainspirujmy się tym, tworząc kolekcją męską.

Nowe projekty ubrań Fendi dla mężczyzn nawiązują do królewskiego stylu, a także pogody panującej w tamtym regionie. Wśród elementów znalazły się kalosze, szkocka krata, ciepłe swetry, czapki i kilty, a wszystko to utrzymane w ciemnych kolorach. Silvia Venturini Fendi przekazała, że zależy jej na tworzeniu klasycznej mody, która przetrwa więcej niż jeden sezon. To także nawiązanie do stylu księżniczki Anny, która wielokrotnie podkreślała, że czas wrócić do materiałów, które opłaca się przerabiać, a nie wyrzucać na wysypisko śmieci. Siostra króla od dawna krytykuje tzw. fast fashion i konsekwentnie decyduje się na ubrania, które można nosić przez lata. Media piszą o płaszczu, który Anna wkłada na zimowe nabożeństwa od niemal 50 lat, a także o okularach przeciwsłonecznych, które otrzymała od brytyjskiej drużyny kolaży 12 lat temu.

Księżniczka Anna łączy kobiecość i mundur

Silvia Venturini Fendi opowiadając o najnowszej męskiej kolekcji marki, wspominała też o łączeniu kobiecości i munduru, jak ma to w zwyczaju księżniczka Anna. - Spodobał mi się pomysł przełamywania barier, łamania męskich i kobiecych kodów. Księżniczka bardzo rygorystycznie podchodzi do ubioru, ma militarne podejście, ale jednocześnie jest kobieca. Projektantka nawiązała też do życiorysu siostry Króla, które określiła jako ''życie poza centrum uwagi''. Warto wspomnieć, że chociaż Anna udziela się w 300 instytucjach charytatywnych oraz była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, to w kontakcie z poddanymi jest raczej wycofana. Rzadko też podaje im dłoń, twierdząc, że jeśli nie może uścisnąć wszystkich, to lepiej nie witać się z żadnym z fanów rodziny królewskiej.

Czytaj więcej

"The Crown". Seksowna sukienka, dzięki której Kate została księżną, "zagra" w najnowszych odcinkach serialu

Księżniczka Anna nieczęsto udziela wywiadów. Jest za to bardzo oddana swojej pracy — na działania charytatywne poświęca 180 dni w roku. Według ''Vanity Fair'' jest najbardziej zapracowaną członkinią rodziny królewskiej. Instytucje, którym patronuje, działają na wielu polach są to m.in. prawa kobiet, edukacja najmłodszych czy jeździectwo.

Silvia Venturini Fendi przekazała, że nowa kolejka męska, za którą odpowiada, jest inspirowana stylem księżniczki Anny. Momentem, w którym podjęła decyzję o jej stworzeniu, była koronacja księcia Karola — wówczas córka Elżbiety II wystąpiła w formalnym stroju wojskowym.

Księżniczka Anna inspiracją dla włoskiej marki Fendi

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Moda
Wyjątkowy pokaz mody w Chile: modele wśród ton śmieci
Moda
HoYeon Jung, koreańska modelka po roli w „Squid Game" rozwija karierę aktorską. Nowa gwiazda kina?
Moda
Rekordowe wyniki sprzedażowe Prady. Wiadomo, czyja to zasługa
Moda
Zaskakujący bilans MET Gala 2024: czerwony dywan zdominowała znana sieciówka
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Moda
Met Gala 2024. Największe gwiazdy na czerwonym dywanie i ich bajeczne stylizacje
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży