Agel Akol– najbardziej rozchwytywana modelka na pokazach Tygodnia Mody sezonu 2024/2025

Agel Akol podkreśla, że modeling pozwala jej być niezależną i robić to, co kocha. Ceni sobie przy tym możliwość podróżowania po świecie i poznawania nowych ludzi. Jak ocenia ją branża?

Publikacja: 25.03.2024 18:07

Agel Akol pierwszy raz pojawiła się na wybiegu dużego domu mody w ubiegłym roku, prezentując kolekcj

Agel Akol pierwszy raz pojawiła się na wybiegu dużego domu mody w ubiegłym roku, prezentując kolekcję Prady.

Foto: Getty Images

W pokazach Tygodnia Mody sezonu jesień-zima 2024/2025, pojawiła się na wybiegach w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu co najmniej 37 razy. Agel Akol pierwszy raz pojawiła się na wybiegu dużego domu mody w ubiegłym roku, prezentując kolekcję Prady. W ostatnich tygodniach prezentowała modele sygnowane między innymi metkami Balenciaga, Alexander McQueen, Fendi, Ferragamo czy Loewe.

Urodzona w Sudanie topmodelka Agel Akol dorastała w Kanadzie, a mieszka w Paryżu. Reprezentują ją największe agencje modelingowe jak The Face we Francji czy ONE Management w Stanach Zjednoczonych. Branżowy serwis Models.com przyznał jej w tym roku tytuł Najlepszego debiutu i Najlepszego przełomu w karierze.

Zanim została zauważona przez łowców talentów, uczyła się w szkole średniej. Później musiała już łączyć naukę z pracą.

Na swoim pierwszym wybiegu pojawiła się u Prady, prezentując na jesień-zimę 2023/2024. „To było niesamowite! Widziałam wszystko: przygotowania, przymiarki, próby. Czułam się, jakbym była częścią tego fajnego świata za kulisami. A kiedy wszystko się połączyło, poczułam, że moje marzenia się spełniły” – wspomina w wywiadzie dla francuskiej edycji „Vogue’a”.

Czytaj więcej

Naomi Campbell: zawartość jej szafy wkrótce trafi do muzeum

Agel Akol podkreśla, że modeling pozwala jej być niezależną i robić to, co kocha. Ceni sobie przy tym możliwość podróżowania po świecie i poznawania nowych ludzi. „Kiedy przychodzi moja kolej, chłonę atmosferę: muzykę, energię innych modelek. To wspólne podekscytowanie i oczekiwanie sprawiają, że chwila na wybiegu jest wyjątkowa” – opowiada dodając, że ciągle chce się rozwijać i podejmować nowe wyzwania w tej branży.

Ambitna, optymistyczna, miła – to trzy słowa, które jej zdaniem najlepiej ją opisują. Pytana o swój talent, odpowiedziała, że być może ta cecha nie jest postrzegana w kategorii talentów, ale dla niej ważna jest empatia oraz inne zalety, dzięki którym można budować wartościowe relacje i oferować ludziom wsparcie.

„Moim największym marzeniem jest prowadzenie sensownego i radosnego życia, wypełnionego dobrymi relacjami. Zamiast ciągle myśleć o przyszłości, staram się być obecna i cieszyć się każdą chwilą. Praca w modzie jest również częścią tego marzenia” – wyznaje Agel Akol.

Źródło:

www.vogue.fr

Moda
Barwnie i z rozmachem. Zmarły 12 kwietnia Roberto Cavalli żył tak, jak projektował
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Moda
Najsłynniejsza naga kreacja Kate Moss idzie pod młotek. "Dobra suknia - dobra noc"
Moda
Drogocenny minimalizm. Kolejna kreacja Marilyn Monroe sprzedana za rekordową kwotę
Moda
Sydney Sweeney w "rzeźbionym" topie. Moda na te ubrania rośnie w siłę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Moda
Czasy ekshibicjonizmu: Gosia Baczyńska o odważnej stylizacji Kristen Stewart