Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2023. Oryginalne gotowe teksty i sztuka składania

Boże Narodzenie to jedne z tych świąt w roku, które trudno wyobrazić sobie bez składania życzeń. Większość osób kieruje je zarówno do najbliższych, jak i przyjaciół, a także dalszych znajomych. Jak mogą brzmieć świąteczne życzenia? Oto propozycje oryginalnych tekstów.

Aktualizacja: 24.12.2023 08:00 Publikacja: 21.12.2023 19:48

Składanie życzeń to wciąż żywa tradycja bożonarodzeniowa.

Składanie życzeń to wciąż żywa tradycja bożonarodzeniowa.

Foto: Adobe Stock

Śledząc zwyczaje towarzyszące celebracji świąt Bożego Narodzenia, nietrudno zauważyć, że jedną z tradycji, która w ostatnich czasach wyraźnie zmieniła swoje oblicze, jest składanie życzeń. Kiedyś, chcąc skontaktować się z taką intencją z bliższymi, wysyłało się kartkę pocztową. Później pierwszoplanową rolę w świątecznych kontaktach z bliskimi odgrywał telefon. Dziś również dzwoni się do osób, którym chce się złożyć świąteczne życzenia, ale równie często wysyła się im SMS-y. 

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2023 - savoir-vivre

Decydując się na to działanie, warto pamiętać, aby przestrzegać ważnej zasady życzeniowego savoir-vivre'u: wysyłany SMS-em tekst powinien być sformułowany tak, aby odbiorca miał poczucie, że jest adresowany właśnie do niego. Aby osiągnąć ten efekt, można skorzystać z prostego zabiegu. Nie potrzeba budować innego tekstu dla każdego odbiorcy. Wystarczy zadbać o to, aby przesyłane życzenia rozpoczynały się od zwrotu adresatywnego - najlepiej imienia osoby, którą „obdarowuje się” życzeniami. Takie samo działanie będzie też miało użycie nazw wynikających z pokrewieństwa z tymi, do których kieruje się przekaz - np. ciociu, wujku, kuzynko.

Czytaj więcej

Święta nie są zarezerwowane tylko dla wierzących. Ksiądz profesor Jan Kazimierz Przybyłowski o sensie przeżywania Bożego Narodzenia

Życzenia wysyłane SMS-em będą też lepiej odbierane, jeśli zadba się o to, by nie miałby bezosobowego charakteru. Jeśli nawet ich ogólna treść ma taki wyraz i trudno to zmienić, zawsze na końcu można dodać proste krótkie zdanie -  Tego Wam życzymy - Maria i Jan Kowalscy. Ten niewymagający zabieg pozytywnie wpłynie na postrzeganie otrzymanego komunikatu.

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2023. Oryginalne gotowe teksty

W razie problemów ze skonstruowaniem oryginalnych życzeń świątecznych można skorzystać z podpowiedzi.

Życzenia świąteczne dla najbliższych

Kochani, w tym wyjątkowym czasie życzymy Wam świątecznego spokoju, radości ze spotkań z bliskimi, poczucia spełnienia i wdzięczności za dobra otrzymane od Świata w kończącym się roku. Pięknego świętowania - Magda i Michał

Życzenia świąteczne dla przyjaciół

Aniu i Janku, niech ten świąteczny czas dostarczy Wam samych pozytywnych emocji. Zaczerpnijcie z tej wyjątkowej atmosfery siłę do dalszych działań i cieszcie się jedynym w swoim rodzaju klimatem bożonarodzeniowych chwil. Wszystkiego, co piękne - Magda i Michał

Życzenia świąteczne dla znajomych z pracy

Świątecznej radości, spokoju i wiary w to piękno nadchodzącego Nowego Noku. Niech ten wyjątkowy czas napełni Was siłą do działania i poczuciem spełnienia w każdej sferze. Celebrujcie z radością!

Życzenia świąteczne uniwersalne

W tym pięknym świątecznym czasie życzymy Wam pozytywnych uniesień, radości z celebracji i bliskości ważnych osób. Niech to będą wyjątkowe chwile, po których nastąpi udane wejście w Nowy Rok. 

Styl życia
Raport: samotne matki bardziej narażone na ubóstwo. Wskazano powody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl życia
"Zrobione przez kobiety? Powinno być tańsze”. Badanie ujawniło seksizm wśród miłośników win
Styl życia
Przerywanie lektury książki to nie grzech. Wiadomo, jakie woluminy warto odkładać bez wahania
Styl życia
Prezenty na komunię psują dzieci? Psycholog Maria Rotkiel: Winne są zaniedbania dorosłych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Styl życia
Starożytna kobieta uratowana spod kół buldożerów. Cenne znalezisko na placu budowy