Vanessa Williams będzie nową Mirandą Priestly. Zagra w musicalu „Diabeł ubiera się u Prady”

W musicalu „Diabeł ubiera się u Prady” w postać Mirandy Priestly wcieli się amerykańska piosenkarka i aktorka, Vanessa Williams. Musicalową wersję kultowego filmu, który z kolei był adaptacją bestsellerowej powieści autorstwa Lauren Weisberger, widzowie będą mogli oglądać na londyńskim West Endzie.

Publikacja: 20.02.2024 18:33

Kariera Williams rozpoczęła się w latach 80., kiedy w 1983 roku została pierwszą afroamerykańską Mis

Kariera Williams rozpoczęła się w latach 80., kiedy w 1983 roku została pierwszą afroamerykańską Miss America.

Foto: PAP/AdMedia

Vanessa Williams wcieli się w kultową rolę Mirandy Priestly

Wyjątkowo wyrazista postać Mirandy Priestly jako surowej redaktorki naczelnej wpływowego czasopisma o modzie zapisała się w historii kina dzięki znakomitej roli Meryl Streep w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Oczywiście wszystko, co tworzyło fabułę zarówno powieści, jak i filmu, było fikcyjne. Wielu jednak uważało magazyn „Runway” za odpowiednik „Vogue’a”, zaś pierwowzoru Priestly doszukiwano się w redaktorce naczelnej tego czasopisma, Annie Wintour.

Czytaj więcej

"Szefowa z piekła rodem" Anna Wintour kończy 74 lata. Mało kto pamięta, jak zaczęła karierę

Już niebawem w postać Mirandy Priestly – tyle że na scenie teatru Dominion Theatre w Londynie – wcieli się 60-letnia amerykańska aktorka Vanessa Williams. Informacja o jej obsadzeniu w tej roli pojawiła się w poniedziałek 19 lutego na oficjalnym profilu musicalu „Diabeł ubiera się u Prady” na Instagramie, a także na koncie aktorki.

„Vanessa Williams JEST Mirandą Priestly. To wszystko” – napisała aktorka w jednym ze swoich najnowszych postów na Instagramie, nawiązując do słynnej kwestii postaci, która każde polecenie, jakie wydawała swoim podwładnym, kończyła krótkim: „to wszystko”. Na profil aktorki oraz do mediów społecznościowych trafiła również seria krótkich filmików reklamujących musical.

„Nie siedź tak tutaj! Idź kup bilety lub cokolwiek” – mówi w nim zasadniczym tonem elegancko ubrana, siedząca za biurkiem aktorka, z roboczą wersją kolejnego numeru „Runway” pod ręką.

Sława historii młodej, aspirującej dziennikarki Andy Sachs zaczęła się w 2003 roku. To właśnie wtedy ukazała się powieść „Diabeł ubiera się u Prady” amerykańskiej pisarki Lauren Weisberger, która szybko stała się bestsellerem. Trzy lata później powstał bodaj jeszcze popularniejszy film pod tym samym tytułem.

Pierwsze informacje o stworzeniu musicalowej adaptacji powieści pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku i wkrótce ruszyła przedsprzedaż biletów na spektakle. W październiku z kolei ogłoszono, że muzykę do musicalu skomponuje Elton John, jeden z najsłynniejszych żyjących brytyjskich muzyków. Spektakl będzie można obejrzeć w październiku 2024 roku.

Kim jest Vanessa Williams, nowa Miranda Priestly?

Vanessa Williams urodziła się 18 marca 1963 roku w Nowym Jorku. Jej rodzice byli nauczycielami muzyki, ona sama również studiowała aktorstwo teatru muzycznego.

Kariera Williams rozpoczęła się w latach 80., kiedy w 1983 roku została pierwszą afroamerykańską Miss America. Po skandalu wokół jej rozbieranej sesji zdjęciowej w magazynie „Penthouse” musiała zrzec się tytułu, a jej kariera zawisła na włosku.

Czytaj więcej

„Piekielna naczelna” Anna Wintour zadebiutowała na Broadwayu

Młodziutka Williams nie zraziła się tym niepowodzeniem i zajęła się muzyką. Wydała jak dotąd osiem albumów studyjnych, za które otrzymała wiele nagród, w tym Grammy. Również jako aktorka ma na koncie wiele udanych ról, które przyniosły jej szereg wyróżnień. Artystka doczekała się również własnej gwiazdy na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.

Rola Mirandy Priestly nie będzie pierwszą tego typu postacią, w którą wcieli się Vanessa Williams. Aktorka zagrała również Wilhelminę Slater, redaktorkę magazynu „MODE” w amerykańskim serialu „Brzydula Betty”. Za rolę tę otrzymała kilka nagród, między innymi Primetime Emmy Awards.

Styl życia
Raport: samotne matki bardziej narażone na ubóstwo. Wskazano powody
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Styl życia
"Zrobione przez kobiety? Powinno być tańsze”. Badanie ujawniło seksizm wśród miłośników win
Styl życia
Przerywanie lektury książki to nie grzech. Wiadomo, jakie woluminy warto odkładać bez wahania
Styl życia
Prezenty na komunię psują dzieci? Psycholog Maria Rotkiel: Winne są zaniedbania dorosłych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Styl życia
Starożytna kobieta uratowana spod kół buldożerów. Cenne znalezisko na placu budowy