Negocjacje biznesowe najtrudniejsze dla native speakerów języka angielskiego. Ważne fakty na temat lingwistycznej niesprawiedliwości

W krajach anglojęzycznych nauka języków obcych traktowana jest raczej jako hobby, a nie obowiązek czy wartość dodana na rynku pracy. Michele Gazzola, dziennikarz "The Guardian", nazywa to wprost lingwistyczną niesprawiedliwością.

Publikacja: 08.01.2024 13:18

Anna Pol: Angielski funkcjonuje dzisiaj na takich zasadach, jak kiedyś łacina, czyli uznawany jest z

Anna Pol: Angielski funkcjonuje dzisiaj na takich zasadach, jak kiedyś łacina, czyli uznawany jest za lingua franca - język powszechnie używany.

Foto: Adobe Stock

Redaktorzy BBC – wręcz przeciwnie – są zdania, że osoby anglojęzyczne, native speakers, mają gigantyczne problemy z komunikacją: Native English speakers are the world’s worst communicators – brzmi tytuł artykułu opublikowanego na stronie BBC w 2016 roku. Czy angielski jako język ojczysty to oczywisty benefit czy obciążenie? W tej kwestii wypowiadają się filolodzy: dr Anna Pol, językoznawca, ekspert Uniwersytetu WSB Merito oraz dr Łukasz Mencner, adiunkt w katedrze pedagogiki Akademii WSB.

Jedno słowo warte setki tysięcy dolarów

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
PODCAST "POWIEDZ TO KOBIECIE"
Fundusz awaryjny to nie to samo co poduszka finansowa
Biznes i prawo
Mądra Babcia o biznesie i swoim pokoleniu: Informuję, że my mamy pieniądze
Biznes i prawo
Pokolenie Z wprowadza do firm nowy rodzaj komunikacji. „Inna wrażliwość”
Biznes i prawo
Pokolenie Z to generacja „ukośników”. Ten model działania pracownika zmienia firmy
Biznes i prawo
Pokolenie Z daje popalić rekruterom na rozmowach o pracę. „Nowe kody zachowań”