Iga Świątek o krok od pierwszej 10 najlepiej zarabiających tenisistek

Według danych dostępnych na stronie Women’s Tennis Association (WTA) Iga Świątek w trakcie całej kariery sportowej zarobiła już 25,968 milionów dolarów, czyli około 103 milionów złotych.

Publikacja: 28.02.2024 14:27

Iga Świątek ma duże szanse na to, by już wkrótce dołączyć do znamienitego grona najlepiej zarabiając

Iga Świątek ma duże szanse na to, by już wkrótce dołączyć do znamienitego grona najlepiej zarabiających tenisistek świata.

Foto: PAP/EPA

– 12 lub więcej. Kto dołącza do wyzwania Read with IGA? (Czytaj z Igą?) – tak za pośrednictwem Instagrama najsłynniejsza obecnie polska tenisistka zachęcała fanów do pobijania własnych rekordów w czytaniu. Przed Igą kolejne wyzwanie: będąc na 11 miejscu klasyfikacji wszech czasów w wysokości płac w kobiecym tenisie, ma możliwość przejścia do pierwszej dziesiątki. Ile brakuje, by osiągnąć ten cel, i czy są na to realne szanse w najbliższym czasie?

Polskie nazwisko w pierwszej 10

Według danych dostępnych na stronie Women’s Tennis Association (WTA) Iga Świątek w trakcie całej kariery sportowej zarobiła 25,968 milionów dolarów, czyli około 103 milionów złotych. Taka kwota daje Polce 11. pozycję na liście płac w kobiecym tenisie, a do wyprzedzającej jej w rankingu Swietłany Kuzniecowej z Rosji brakuje jej 8 tysięcy dolarów. Szacuje się, że polska zawodniczka wyprzedzi Rosjankę już po pierwszej rundzie Indian Wells, które odbywają się 6-17 marca, ponieważ za sam udział w pierwszej rundzie turnieju zawodniczki otrzymają po $30,050.

Dziewiąte miejsce klasyfikacji zajmuje inna polska tenisistka: Agnieszka Radwańska, która w latach 2006-2018 zarobiła 27,683 miliony dolarów. Im bliżej podium, tym różnice finansowe między poszczególnymi zawodniczkami są większe. Ranking otwierają siostry Williams: Serena, która w trakcie swojej niemal 30-letniej kariery sportowej zarobiła 94,816 miliony dolarów, oraz druga na podium Venus z kwotą 42,595 milionów dolarów.

Kolejne wyzwania

Oprócz rywalizacji o miejsce w rankingu finansowym, Iga Świątek ma przed sobą jeszcze szereg wyzwań natury sportowej. Pokonując Jelenę Rybakinę podczas turnieju WTA w katarskim Doha, po raz kolejny sięgnęła po zwycięstwo w rozgrywkach Qatar TotalEnergies Open. W rozpoczynających się w maju rozgrywkach Wielkiego Szlema Iga będzie miała okazję obronić zdobywanych już trzykrotnie tytułów na ulubionych kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Początek tegorocznych zawodów zaplanowany jest odpowiednio na: 26 maja – French Open, 1 lipca – Wimbledon, 26 sierpnia – US Open.

Czytaj więcej

Iga Świątek ambasadorką Lego. Wiemy, który zestaw jest jej ulubionym i jak używa klocków w treningu mentalnym

Pomiędzy tymi rozgrywkami polska tenisistka powalczy jeszcze o medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które startują 29 lipca. Choć do planowanych na sezon letni rozgrywek pozostało jeszcze kilka miesięcy, to w międzyczasie aspirująca do pierwszej dziesiątki w klasyfikacji finansowej tenisa kobiecego zawodniczka będzie szlifować formę podczas wspomnianego już powyżej Indian Wells, czy turniejów w Rzymie – Internazionali BNL d’Italia, Madrycie – Madryt Open i Stuttgarcie – Porsche Tennis Grand Prix.

Zwycięstwa wielkoszlemowe we Francji i Stanach Zjednoczonych, w turnieju WTA Finals, jak również niezliczone triumfy między innymi w Katarze, Włoszech, Chinach, Australii, Niemczech, pozwalają wierzyć, że kolejne sukcesy utalentowanej 22-latki są tylko kwestią czasu. O ile miejsce w pierwszej 10 rankingu najlepiej zarabiających tenisistek świata jest niemal pewne, to pozostaje pytanie, czy uda się w tym roku sprostać jeszcze jednemu wyzwaniu: przekroczeniu wyniku 12 przeczytanych książek?

Źródła:

https://www.wtatennis.com/players/326408/iga-swiatek

– 12 lub więcej. Kto dołącza do wyzwania Read with IGA? (Czytaj z Igą?) – tak za pośrednictwem Instagrama najsłynniejsza obecnie polska tenisistka zachęcała fanów do pobijania własnych rekordów w czytaniu. Przed Igą kolejne wyzwanie: będąc na 11 miejscu klasyfikacji wszech czasów w wysokości płac w kobiecym tenisie, ma możliwość przejścia do pierwszej dziesiątki. Ile brakuje, by osiągnąć ten cel, i czy są na to realne szanse w najbliższym czasie?

Pozostało 85% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Ludzie
Suri Cruise kończy 18 lat. Ojciec przestanie łożyć na jej utrzymanie?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Ludzie
Iga Światek ambasadorką Lancôme. Znamy kulisy współpracy
Ludzie
Seniorki gwiazdami sieci dzięki swoim opiekunom. Na czym polega zjawisko "carefluencers"?
Ludzie
Fin zastąpił Seraphinę. Dziecko kolejnej sławnej pary nie identyfikuje się ze swoją płcią
Ludzie
Sytuacja bez precedensu: Senegal ma dwie pierwsze damy. Nowy prezydent jest bigamistą