Koniec domysłów. Pałac opublikował aktualne zdjęcie księżnej Kate

Księżna Kate po raz pierwszy od grudnia 2023 roku pojawiła się na oficjalnej fotografii. Kto jej partneruje, a kto stanął za obiektywem aparatu?

Publikacja: 10.03.2024 12:03

W Wielkiej Brytanii Dzień Matki przypada 10 marca. Z tej okazji Kensington Palace opublikował pierws

W Wielkiej Brytanii Dzień Matki przypada 10 marca. Z tej okazji Kensington Palace opublikował pierwsze od prawie trzech miesięcy oficjalne zdjęcie księżnej.

Foto: East news

Po wielu tygodniach spekulacji, wypatrywaniu informacji o stanie zdrowia księżnej Catherine, a nawet dopatrywania się jej podobizny na słabej jakości zdjęciach wykonywanych przez paparazzi z ukrycia, sama zainteresowana po raz pierwszy od grudnia 2023 roku pojawiła się na oficjalnej fotografii. Kto jej partneruje, a kto stanął za obiektywem aparatu?

Spekulacjom nie ma końca

Księżna Catherine po raz ostatni była widziana publicznie podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia minionego roku. Po planowanej operacji jamy brzusznej w styczniu bieżącego roku, na wiele tygodni wycofała się z życia publicznego, zawieszając pełnione przez siebie obowiązki co najmniej do tegorocznej Wielkanocy, czyli do końca marca.

Mimo zapewnień ze strony Pałacu Kensington, że stan zdrowia przyszłej monarchini jest stabilny, a ona sama docenia okazane jej zainteresowanie, wyrażając jednocześnie nadzieję, że każdy zrozumie jej potrzebę prywatności w tym trudnym czasie, media nieustannie snują spekulacje na temat tego, co dolega księżnej i czy rzeczywiście wyznaczony na koniec marca termin powrotu do obowiązków zostanie dotrzymany.

Czytaj więcej

Ważna zmiana w życiu księżnej Kate. Co ją czeka po powrocie z rekonwalescencji?

Atmosferę niepewności podsycił sam książę William, kiedy swoją nieobecność na nabożeństwie w intencji zmarłego ojca chrzestnego, ostatniego króla Grecji Konstantyna II, wytłumaczył ważnymi sprawami osobistymi. – Rodzina królewska ma prawo do prywatności – komentował wówczas królewski biograf Phil Dampier. – Jednak obecny czas jest wyjątkowy ze względu na stan zdrowia księżnej oraz króla Karola III. Obawiam się, że brak podania powodu nieobecności Williama zrodzi spekulacje, niektóre z nich całkiem szalone i niesłuszne, jednak taka jest natura mediów społecznościowych w obecnych czasach – wyjaśniał.

Długo wyczekiwana pierwsza fotografia

W Wielkiej Brytanii Dzień Matki przypada 10 marca. Z tej właśnie okazji Kensington Palace opublikował pierwsze od prawie trzech miesięcy oficjalne zdjęcie dawno niewidzianej księżnej. Roześmiana, otoczeniu trojga swoich dzieci – księżniczki Charlotte, księcia George’a i księcia Louis’a – prezentuje się bardzo swobodnie w naturalnej odsłonie: minimalistycznym, ledwie widocznym makijażu i niezobowiązującej stylizacji, na którą składają się: jednolita kolorystycznie ciemna marynarka oraz dżinsy. Nogi księżnej są splecione, a rękami obejmuje towarzyszące jej, równie roześmiane dzieci.

W podpisie pod zdjęciem widnieją podziękowania za serdeczne życzenia powrotu do zdrowia oraz za nieustanne wsparcie. – Życzę wszystkim szczęśliwego Dnia Matki – napisała księżna w ostatniej linijce postu opatrzonego skrótem swojego imienia – C. Za obiektywem stanął książę William, natomiast zdjęcie zostało wykonane kilka dni temu w domu książęcej pary w Windsorze.

Choć do Wielkanocy pozostało jeszcze kilka tygodni i odpoczynek księżnej Walii od pełnionych obowiązków odbywa się zgodnie z podanym w styczniu oficjalnym komunikatem Pałacu Kensington, to jednak wielotygodniowa nieobecność otwierała pole do licznych spekulacji co do jej stanu zdrowia. W minionym tygodniu świat obiegły wykonane przez paparazzi zdjęcia niskiej jakości, sugerujące, jakoby księżną widziano za kierownicą samochodu. Te rewelacje nie zostały jednak potwierdzone przez królewskie źródła, a internauci szybko zauważyli, że na zdjęciu znajduje się raczej siostra księżnej niż ona sama. Oficjalna fotografia opublikowana z okazji Dnia Matki nie pozostawia cienia wątpliwości co do osoby na niej zaprezentowanej. Pozwala też wierzyć, że księżna po przebytej operacji pozostaje w dobrej formie.

Źródło:

https://www.bbc.com/news/uk-68526972

Po wielu tygodniach spekulacji, wypatrywaniu informacji o stanie zdrowia księżnej Catherine, a nawet dopatrywania się jej podobizny na słabej jakości zdjęciach wykonywanych przez paparazzi z ukrycia, sama zainteresowana po raz pierwszy od grudnia 2023 roku pojawiła się na oficjalnej fotografii. Kto jej partneruje, a kto stanął za obiektywem aparatu?

Spekulacjom nie ma końca

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Ludzie
Grażyna Torbicka wspomina Jerzego Stuhra: Nigdy nie doklejał wąsów
Ludzie
"Był hojny". Aktorka Dominika Bednarczyk-Krzyżowska o nieznanym obliczu Jerzego Stuhra
Ludzie
Dotkliwy cios dla Chiary Ferragni. Zapłaci ponad milion euro kary za nadużycia w reklamie
Ludzie
Kim jest Ines de Ramon, nowa partnerka Brada Pitta?
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Ludzie
Księżna Kate pojawi się na Wimbledonie? Trwają ustalenia
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą