Suknia z haftem w kształcie intymnych części kobiecego ciała i siwizna. Ekspertka o stylizacji Gillian Anderson

Gillian Anderson wystąpiła na 81 uroczystości rozdania Złotych Globów w pozornie prostej, a jednak kontrowersyjnej sukni. Stylistka ocenia jej kreację.

Publikacja: 09.01.2024 20:24

Gillian Anderson na gali Złote Globy 2024

Gillian Anderson na gali Złote Globy 2024

Foto: Billy Bennight

Gillian Anderson pojawiła się na uroczystości rozdania Złotych Globów w naturalnej odsłonie. Aktorka zdecydowała się delikatny makijaż i prostą fryzurę, w której jej srebrne pasemka rzucały się w oczy. Suknia, którą miała na sobie, na pierwszy rzut oka, wydawała się klasyczna. Szybko zauważono jednak, że haft na jej dolnej części przypominał kształtem waginę.

Gillian Anderson zachwyciła podczas rozdania Złotych Globów

W nocy z 7 na 8 stycznia 2024 roku przyznano Złote Globy. 81 uroczystość odbyła się w Beverly Hilton w Los Angeles. Poprowadził ją komik Jo Koy. Na gali pojawiło się wiele gwiazd — zarówno tych z młodego pokolenia, jak i starszego. Na czerwonym dywanie pozowali m.in.: Selena Gomez, Taylor Swift, Greta Gerwig, Julianne Moore, Robert Downey Jr. i Meryl Streep, Wolfgang Puck, Kevin Costner, Lenny Kravitz, Charles Melton, Nicole Avant, Billie Eilish, Colman Domingo i Ted Sarandos, Margot Robbie, Jennifer Lopez, Hunter Shafer, Reese Witherspoon, Lily Gladstone czy Dua Lipa.

Czytaj więcej

Złote Globy przyznane. ''Barbie'' liczyła na więcej?

Wśród wymienionych sław wyróżniała się Gillian Anderson. Aktorka pojawiła się w klasycznej sukni nawiązującej stylem do tzw. dawnego Hollywood. Dopasowany gorset oraz szeroki dół kreacji przyciągały spojrzenia. Na materiale w kolorze kości słoniowej zaznaczał się haft, o którym zagraniczni dziennikarze szybko napisali, że przypomina kształtem waginę. Kreację stworzyła Gabriela Hearst, a wyszycie każdego wzoru zajęło zespołowi projektantki 3,5 godziny.

- Anderson cenię nie tylko za to, jaką jest aktorką, ale dlatego, że nie ulega chwilowym trendom. Na czerwonym dywanie zawsze pojawia się w kreacjach, które odzwierciadlają ją jako kobietę, a nie czynią przebraną gwiazdą. Suknia jest nie tylko idealnie dopasowana do sylwetki i urody artystki, ale też perfekcyjnie wyważona. Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Ma w sobie wielką klasę i świetnie wyeksponowała atuty Gilian — gorset uwypuklił ładną linię ramion i wąską talię. Warto też zwrócić uwagę na praktyczne kieszenie oraz nowoczesną torebkę, która idealnie pasowała do eleganckiej kreacji — mówi Alicja Werniewicz, stylistka, która współpracuje m.in. z Małgorzatą Kożuchowską, Małgorzatą Sochą i Agnieszką Woźniak-Starak.

Gillian Anderson włożyła suknię z kontrowersyjnym haftem?

Anderson jeszcze na czerwonym dywanie przyznała, że suknia powstała dzięki jej własnej marce G-spot. - To pasuje do brandu — powiedziała z szerokim uśmiechem, sugerującym grę słów. Podczas gali aktorka rozmawiała też z dziennikarzami magazynu „People”.  Odpowiadając na ich pytania, zaprzeczyła sugestiom, jakoby haft na dole kreacji był inspirowany kształtem intymnych części kobiecego ciała. Stwierdziła, że oryginalne wzory nawiązują do jej ulubionych kwiatów — piwonii.

- Warto podkreślić, że chociaż widać, że aplikacje przypominają kształtem waginę, to absolutnie nie jest to wulgarne. Trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby zauważyć kształt haftu. Moim zdaniem aktorka absolutnie nie planowała wywołania skandalu, bo gdyby tak było, to wspomniane elementy byłyby w kolorze rzucającym się w oczy — mówi Werniewicz

Czytaj więcej

Pamela Anderson po raz kolejny pokazała się publicznie bez makijażu. Ekspertka komentuje

Przy okazji oceny stylizacji Gillian Anderson Alicja Werniewicz dodała, że jej zdaniem na przeciwnym biegunie, jeśli chodzi o udaną stylizację, znalazła się Margot Robbie. Gwiazda pojawiła się na rozdaniu Złotych Globów w obcisłej różowej kreacji wprost nawiązującej do strojów Barbie, którą zagrała w filmie o tym tytule. W opinii Alicji Werniewicz, Robbie była przebrana, a nie ubrana.

- Cenię jej styl, ale na tej imprezie stanowiła idealny przykład tego, jak aktorka może stać się produktem. Rozdanie Złotych Globów to gala, podczas której aktorzy powinny być sobą, a nie postaciami, w które się wcielali. Czas promocji filmu ''Barbie'' i kontraktów z tym związanych już minął, więc nie rozumiem jej decyzji. To niestety pokazuje, że nawet gwiazdy pokroju Margot Robbie są mniej istotne niż cała machina filmowa.

Gillian Anderson ze srebrnymi pasemkami na Złotych Globach

Mówiąc o kreacji Gillian Anderson, nie można pominąć naturalności, na jaką zdecydowała się artystka. Gwiazda wystąpiła na czerwonym dywanie z delikatnym makijażem i „zwykłą” fryzurą, która nie ukrywała srebrnych pasemek.

- Jestem zwolenniczką naturalności i cieszę się, że ten ''trend'' dotarł nawet do Hollywood. Mam wrażenie, że jest to objaw silnego kobiecego głosu, który mówi dość i jest sprzeciwem wobec ciągłego oceniania wyglądu oraz stawianych wymagań. Wreszcie pojawiła się przestrzeń, żeby zaprezentować swój wiek, niedoskonałości, czy siwe włosy będące symbolem przemijania — podsumowuje Alicja Werniewicz.

Gillian Anderson pojawiła się na uroczystości rozdania Złotych Globów w naturalnej odsłonie. Aktorka zdecydowała się delikatny makijaż i prostą fryzurę, w której jej srebrne pasemka rzucały się w oczy. Suknia, którą miała na sobie, na pierwszy rzut oka, wydawała się klasyczna. Szybko zauważono jednak, że haft na jej dolnej części przypominał kształtem waginę.

Gillian Anderson zachwyciła podczas rozdania Złotych Globów

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Moda
Barwnie i z rozmachem. Zmarły 12 kwietnia Roberto Cavalli żył tak, jak projektował
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Moda
Najsłynniejsza naga kreacja Kate Moss idzie pod młotek. "Dobra suknia - dobra noc"
Moda
Drogocenny minimalizm. Kolejna kreacja Marilyn Monroe sprzedana za rekordową kwotę
Moda
Sydney Sweeney w "rzeźbionym" topie. Moda na te ubrania rośnie w siłę
Moda
Agel Akol– najbardziej rozchwytywana modelka na pokazach Tygodnia Mody sezonu 2024/2025