Aktualizacja: 19.03.2025 07:31 Publikacja: 14.11.2023 12:56
Rynek podrabianych produktów luksusowych marek wciąż ma się bardzo dobrze.
Foto: Adobe Stock
Przed kilkoma dniami na profilu Bartka Karpowskiego działającego na Instagramie jako TheBartekUSA (obok innych doskonałych satyrycznych wystąpień autora) pojawiła się parodia filmiku nieznanej mi użytkowniczki platformy. Oferowała ona sprzedaż wyjątkowych, jedynych i niepowtarzalnych okularów przeciwsłonecznych marek Louis Vuitton i Chanel. Każde z nich w okazyjnej cenie 120 zł. Ta forma sprzedaży na żywo jest w ostatnim czasie niezwykle popularna i, jak mniemam, dochodowa. Polega na prezentowaniu danego towaru na modelce. Można powiedzieć: dobrze znane przez laty telezakupy po tuningu. Rzecz w tym, że bez konieczności zasięgania porady specjalisty i nie prosząc o opinię rzeczoznawcy, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż oferowane w atrakcyjnych cenach przedmioty (w tym wypadku okulary) to w najlepszym wypadku dobre jakościowo kopie modeli znanych i cenionych marek. W najgorszym zaś – nędzne podróbki, wykorzystujące cudzy znak towarowy.
O podmiotowym traktowaniu kobiet w kampanii nie świadczą uśmiechnięte fotografie czy wypowiedzi o tym, że mają pilnować swoich mężczyzn, albo oceny ich wyborczych decyzji.
Patologie polskiej gospodarki się zmieniają, ale zawsze chodzi o jeden wspólny mianownik – by ktoś pracował za darmo.
Dzięki „Anorze” Seana Bakera Rosja odniosła sukces. Kultura jest potężną bronią w jej arsenale. Za jej pomocą realizuje polityczne cele. Właśnie na nowo oswaja ze sobą zachodnie salony, które entuzjastycznie podejmują Yurę Borisova.
Poziom ubóstwa jest najwyższy od dekady, ale jedna pula pieniędzy tkwi niewzruszona. Aż 16 mld zł - tyle wynosi kwota niezapłaconych alimentów, a to tylko dane o najbiedniejszych polskich dzieciach..
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Ekspertem do spraw pieniądza może być doradca inwestycyjny w banku, nie bloger, nie instagramerka, nawet jeśli na zdjęciu jest na orientalnej plaży. Z wielu takich plaż nie ma ekstradycji.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Mało znana praca Eugène’a Delacroix, XIX-wiecznego francuskiego artysty, została odkryta w prywatnej kolekcji we Francji. Dzieło wycenia się na kilkaset tysięcy euro.
Modernistyczne koncepcje nowoczesnych osiedli powstawały jako realizacja wizji idealnych miejsc do życia. Rzeczywistość szybko jednak zweryfikowała te marzenia. „Osiedla idealne” szybko podupadały i zmieniały się w slumsy. W Neapolu trwa właśnie wyburzanie kompleksu mieszkalnego Vella Gialla – jednego z symboli XX-wiecznego włoskiego modernizmu, ale też – symbolu systemu, który stworzyła neapolitańska mafia, Camorra.
Polacy nie mają wątpliwości: pieniądze dają szczęście. W szczególności są tego pewni młodzi ludzie – to w największym skrócie podsumowanie badań przeprowadzonych przez ekspertkę z zakresu psychologii pracującą na Uniwersytecie Warszawskim.
Z raportu Ipsos „(Nie)równość płci w Polsce” wynika, że prawie połowa Polaków jest zaniepokojona tym, jak daleko zaszyły działania, których celem jest zniwelowanie różnic w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn na różnych polach. Badanie pokazuje także, jakie stereotypy dotyczące płci są wciąż obecne.
Pieniądze otrzymane z okazji 21 urodzin przeznaczyła na stworzenie aplikacji, która ma chronić kobiety podczas samotnych powrotów do domów. Jaka idea przyświecała E-J Roodt i czym jej pomysł różni się od tych dostępnych na rynku wcześniej?
W świecie finansów tworzy się zróżnicowane portfele (portfolia) inwestycyjne, po to, żeby zwiększyć szanse na duże zyski, jednocześnie minimalizując ryzyko strat. Na podobnej zasadzie opiera się dieta Portfolio, opracowana przez profesora nauk o żywieniu Davida Jenkinsa.
Znana marka odzieżowa Forever 21 ogłosiła bankructwo swojego oddziału w USA. Zamkniętych zostanie kilkaset sklepów. To już drugi raz, gdy Forever 21 bankrutuje, jednak te turbulencje nie obejmą sklepów poza Stanami Zjednoczonymi, te działają bez zakłóceń.
We Francji rozprzestrzenia się wśród dzieci niepokojące zjawisko. Mowa o salonach piękności i centrach spa przeznaczonych dla dziecięcych klientów. Miejsca te zyskują coraz większą popularność. Lekarze i psycholodzy biją na alarm.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas