Studenci Harvardu będą się uczyć o Taylor Swift. Oryginalna inicjatywa uczelni

Na Harvardzie pojawił się kurs, na którym studenci będą zgłębiać twórczość Taylor Swift. Pod lupę wezmą jej twórczość - teksty i muzykę, donosi "New York Times".

Publikacja: 06.12.2023 14:05

Taylor Swift zainspirowała naukowczynię. Wkrótce na Harvardzie ruszy kurs, na którym słuchacze będę

Taylor Swift zainspirowała naukowczynię. Wkrótce na Harvardzie ruszy kurs, na którym słuchacze będę analizować twórczość artystki.

Foto: PAP/ABACA

Studenci Harvardu będą uczyć się o 33-letniej Taylor Swift, która do show-biznesu wkroczyła już w wieku lat 14. Jedna z profesorek anglistyki i jednocześnie wielka fanka wokalistki postanowiła stworzyć kurs, który pozwoli uczestnikom poznać bliżej życie i twórczość jednej z najpopularniejszych wokalistek na świecie.

Studenci będą się uczyć o Taylor Swift

Ogromna popularność Taylor Swift trwa już kilkanaście lat. Gwiazda jest uwielbiana do tego stopnia, że jedna z wykładowczyń na Harvardzie Stephanie L. Burt, postanowiła stworzyć kurs, którego głównym tematem będzie właśnie kariera amerykańskiej piosenkarki. Studenci anglistyki będą analizować jej twórczość -pochylą się nad tekstami i muzyką.

Kurs, który wystartuje na Harvardzie w przyszłym semestrze, nosi nazwę "Taylor Swift and Her World". Uniwersytet nie pierwszy raz wykazał się w tej kwestii kreatywnością. Tytuł artykułu, który informował o tym zaskakującym przedsięwzięciu, brzmiał "Taylor Swift: Harvard's Version". Na zajęcia zapisało się już 300 osób.

Naukowczyni, która poprowadzi oryginalny kurs, w rozmowie z mediami wspomniała o ważnej roli, jaką pełni Taylor Swift. Jej zdaniem artystka jest popularna nie tylko w kontekście swojej twórczości artystycznej, ale zwraca też uwagę na ważne społeczne sprawy. W jej tekstach często można odnaleźć fragmenty nawiązujące do równości płci, czy wsparcia dla osób LGBTQ+.

Taylor Swift bije rekordy popularności

Amerykańska piosenkarka to bez wątpienia jedna z największych gwiazd XXI wieku. Taylor Swift jest właśnie w trakcie swojej szóstej trasy koncertowej ‘’The Eras Tour’’. Na koncertach wykonuje nie tylko swoje największe hity, ale także utwory z najnowszej płyty ”Midnights”. Każde wydarzenie trwa trzy godziny. Zainteresowanie wokalistką jest tak duże, że powstała filmowa wersja koncertu. Produkcja była wyświetlana w kinach (także w Polsce).

Czytaj więcej

"Taylor Swift. The Eras Tour" ma szansę pobić rekord "Barbie". W weekend wszystko się rozstrzygnie

Taylor Swift pracuje na swój sukces od dawna. Pierwszy kontrakt podpisała, mając zaledwie 14 lat. Jest najmłodszą w historii tekściarką zatrudnioną przez Sony/ATV Tree. Taylor Swift ma na swoim koncie 10 albumów. Pierwszy z nich miał premierę w 2006 roku. 

Dochód z ostatniej trasy, która jeszcze trwa, sprawił, że gwiazda z milionerki stała się miliarderką. "Bloomberg" przekazał, że obecnie majątek piosenkarki szacuje się na 1,1 miliarda dolarów.

Dorobek Taylor Swift został doceniony wieloma nagrodami. Statuetki Grammy, które do niej trafiły, nie sposób zliczyć. Tylko podczas ostatniej gali Video Music Awards wygrała w dziewięciu kategoriach.

Trudno jednoznacznie ocenić, z czego wynika fenomen piosenkarki. Nie można jednak odmówić jej talentu, wdzięku i umiejętności tworzenia więzi z fanami. Gwiazda utrzymuje się na szczycie od kilkunastu lat i zapewne nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Studenci Harvardu będą uczyć się o 33-letniej Taylor Swift, która do show-biznesu wkroczyła już w wieku lat 14. Jedna z profesorek anglistyki i jednocześnie wielka fanka wokalistki postanowiła stworzyć kurs, który pozwoli uczestnikom poznać bliżej życie i twórczość jednej z najpopularniejszych wokalistek na świecie.

Studenci będą się uczyć o Taylor Swift

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Styl życia
Pierwsza kobieca marka przeciera szlaki w drodze do F1
Styl życia
Monica Lewinsky wystąpiła w pomysłowej kampanii reklamowej
Styl życia
Superfani Taylor Swift pilnie poszukiwani. Czeka na nich praca marzeń
Styl życia
Bed rotting - pokolenie Z pokochało kontrowersyjny sposób spędzania czasu
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Styl życia
Dirty wellness. Na czym polega nowy trend w prowadzeniu zdrowego stylu życia?
Styl życia
Badanie: taka sama ilość ćwiczeń daje kobietom 2 razy więcej korzyści niż mężczyznom