Aktualizacja: 03.04.2025 12:52 Publikacja: 18.10.2024 15:38
Businessowoman z Japonii
Obecnie obowiązujące w Japonii prawo wymaga, aby małżonkowie nosili jedno nazwisko, co w praktyce często oznacza, że kobiety muszą rezygnować ze swojego.
Foto: Adobe Stock
CEDAW bacznie przygląda się Japonii. Komitet składający się z ekspertów z 23 państw ocenia, na ile różne kraje wdrażają zasady równości płci. Każde państwo, w tym Japonia, zobowiązane jest do zaprezentowania swoich działań i osiągnięć. Spotkanie w Genewie to okazja do tego, by Japonia nie tylko przedstawiła swoje stanowisko, ale również wysłuchała uwag organizacji pozarządowych, przedstawiających realny obraz sytuacji kobiet. Rekomendacje, które dostanie, oparte będą na konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet (ang. Convention on the Elimination of All Forms of Discrimination against Women), przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 18 grudnia 1979 roku, nazywanej niekiedy “światową konstytucją” praw kobiet.
Najnowsza edycja corocznego badania konsumenckiego Mastercard pokazuje zmiany w wydatkach Polaków przeznaczonych...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Z badania Banku BNP Paribas, przeprowadzonego w grupie wiekowej 18-30, wynika, że 81 proc. ankietowanych skorzys...
Mimo że większości ludzi nie stać na dobra powszechnie uznawane za luksusowe, wielu z nich o nich marzy i jest g...
Kobiety szukające lepszego życia w Arabii Saudyjskiej często stają się ofiarami przemocy i niewolniczej pracy. I...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Jedzenie oprócz tego, że jest nośnikiem wspomnień, pozwala także poczuć przynależność do kultury, w której zosta...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas