Meghan Markle: jak reaguje na nienawistne komentarze ze strony internautów

Podczas spotkania z młodzieżą Meghan Markle oceniła, że jest jedną z najbardziej prześladowanych osób na świecie. Mówiła też o zagrożeniach wynikających z nadmiernej aktywności w sieci. Jak przekształca te doświadczenia w realne działania?

Publikacja: 18.10.2024 15:59

Podczas słynnego wywiadu z Oprah Winfrey w 2021 roku była księżna Sussex wyznała, że po wstąpieniu d

Podczas słynnego wywiadu z Oprah Winfrey w 2021 roku była księżna Sussex wyznała, że po wstąpieniu do brytyjskiej rodziny królewskiej, doświadczała myśli samobójczych.

Foto: PAP/Avalon

W trakcie wystąpień publicznych Meghan Markle niejednokrotnie sygnalizowała, że kierowane pod jej adresem nienawistne komentarze ze strony internautów miały destrukcyjny wpływ na jej stan psychiczny. Podczas słynnego wywiadu z Oprah Winfrey w 2021 roku była księżna Sussex wyznała, że po wstąpieniu do brytyjskiej rodziny królewskiej, doświadczała myśli samobójczych. Miała wówczas zwrócić się do przedstawicieli Pałacu Królewskiego z prośbą o pomoc w kryzysie psychicznym, w jakim wówczas się znalazła. – Powiedziałam, że muszę udać się do specjalisty, ponieważ doświadczam trudności, których dotąd nie znałam. Powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości, ponieważ nie byłoby to dobre dla wizerunku instytucji – wyznała w cytowanym wywiadzie.

W marcu bieżącego roku, podczas wystąpienia na festiwalu SXSW z okazji Dnia Kobiet, Meghan Markle wróciła też wspomnieniami do trudnych momentów, gdy będąc w ciąży padła ofiarą zastraszania ze strony internautów. Krzywdzących i pełnych nienawiści wypowiedzi pod swoim adresem doświadczyła zarówno w 2019 roku, gdy spodziewała się narodzin synka Archie’go, jak i dwa lata później, gdy na świat miała przyjść córeczka książęcej pary, Lilibet. – To musi się zmienić. Wiem, że stoją za tym duże pieniądze, ale nawet jeśli przynosi to profity finansowe, takie zachowania nie mają sensu – mówiła z pełną stanowczością.

Do swoich trudnych doświadczeń wynikających z niezaprzeczalnej popularności, Meghan Markle nawiązała również podczas jednego z bieżących spotkań z młodzieżą. W trakcie rozmowy z nastoletnimi członkiniami organizacji Girls Inc., żona księcia Harry’ego miała opisać siebie jako jedną z najbardziej prześladowanych osób na świecie. Jakie inne tematy zostały poruszone podczas spotkania?

Czytaj więcej

Meghan Markle tłumaczy, dlaczego publicznie mówi o swoich problemach psychicznych

Meghan Markle: spotkanie z członkiniami organizacji Girls Inc.

Założona w 1864 roku organizacja Girls Inc. wpiera dziewczęta w rozwijaniu ich talentów, oferuje pomoc w trudnościach na poszczególnych etapach edukacji i od najmłodszych lat przygotowuje swoje członkinie do podejmowania wyzwań związanych z wystąpieniami publicznymi czy kierowaniem zespołem. Z okazji 160. rocznicy powstania stowarzyszenia, Meghan Markle spotkała się z reprezentującymi je dziewczętami oraz przedstawicielką zarządu, aby rozmawiać o zagrożeniach wynikających z nadużywania nowoczesnych narzędzi technologicznych i nieustannej aktywności młodych ludzi w wirtualnym świecie.

Obecna na spotkaniu Larissa May, założycielka współpracującej z Girls Inc. grupy #HalfTheStory, zajmującej się ochroną zdrowia psychicznego nastolatków, w rozmowie z „Vanity Fair” krótko zrelacjonowała przebieg spotkania Meghan Markle z dziewczynkami. – Jednym z punktów wydarzenia były ćwiczenia praktyczne, w trakcie których omawialiśmy różne scenariusze zachowań oraz ich wpływ na emocje młodych osób. Dziewczynki posługiwały się tabliczkami z emotikonami, aby zakomunikować, jak poszczególne sytuacje wpłynęłyby na ich stan emocjonalny. Meghan wspomniała wtedy, że jest jedną z najbardziej prześladowanych osób na świecie – mówiła Larissa May w cytowanej rozmowie.

Czytaj więcej

Meghan Markle ostro o szerzeniu nienawiści w sieci

Meghan Markle, #HalfTheStory, Girls Inc.: o dorastaniu w wirtualnym świecie

Rozmowa z przedstawicielkami pokolenia zaznajomionego z technologią od najmłodszych lat, miała pomóc założycielce #HalfTheStory, CEO Girls Inc., dr Stephanie J. Hull, oraz Meghan Markle zrozumieć, z jakimi trudnościami mierzą się nastolatki w obliczu zagrożeń związanych z wszechobecnością technologii w ich życiu. – Chcemy mieć pewność, że społeczności takie jak #HalfTheStory dają młodym ludziom odpowiednio dużo przestrzeni i swobody do mówienia o własnych doświadczeniach. Wraz z Meghan i Stephanie rozmawiałyśmy z dziewczętami o tym, co dla nich oznacza dorastanie w cyfrowym świecie – dodaje Larissa May w cytowanej rozmowie z „Vanity Fair”.

Na profilu instagramowym grupy #HalfTheStory, która w tym roku obchodzi dziesięciolecie powstania, napisano też, że współpraca z Girls Inc. oraz założoną przez Meghan Markle i księcia Harry’ego The Archwell Foundation ma pomóc nastolatkom pewnie poruszać się po świecie cyfrowym. – Poprzez dzielenie się prawdziwymi historiami i utwierdzanie naszych podopiecznych w poczuciu ich sprawczości, uczymy dziewczęta, jak odnieść sukces w świecie wirtualnym i realnym – napisano. Swoim osobistym doświadczeniem podzieliła się też założycielka grupy, Larissa May, przyznając, że jako dziewczynka spędzała wiele godzin dziennie w wirtualnym świecie, w przeświadczeniu, że każda kierowana pod jej adresem nieprzychylna uwaga jest zgodna z prawdą. – Takie podejście niemal mnie zabiło, jednak stopniowo uczyłam się, jak przekształcać cierpienie w siłę. Wybrałam życie – podkreśla w poruszającym poście.

Czytaj więcej

„Efekt Meghan” ma drugie dno: Jak księżna Sussex pomaga zaistnieć mniej znanym markom?

Meghan Markle, Oprah Winfrey i Melinda French Gates: Social Media U

Kilka dni po wspomnianym spotkaniu fundacja The Archwell Foundation oficjalnie połączyła siły z #HalfTheStory i Girls Inc., jak również z firmą Melindy French Gates Pivotal Ventures i oraz założoną przez Oprah Winfrey Charitable Foundation w celu wspólnego wsparcia dla programu Social Media U. Jak można przeczytać na stronie internetowej The Archwell Foundation, inicjatywa ma „wyposażyć dziewczęta w niezbędne narzędzia, które pomogą im odnieść sukces w erze cyfrowej, jednocześnie wspierając zdrowsze i bardziej zrównoważone relacje z technologią”.

Inicjatywa Social Media U powstała przy aktywnym udziale nastoletnich doradczyń, a w ramach realizowanego programu porusza takie zagadnienia jak tworzenie zdrowych nawyków cyfrowych, edukacja w zakresie bezpieczeństwa w sieci, świadome zaangażowanie w aktywność w mediach społecznościowych czy wsparcie dla zdrowia psychicznego tych użytkowniczek, które doświadczają niechęci lub werbalnej agresji ze strony innych osób w wirtualnym świecie.

Data publikacji oficjalnego komunikatu dotyczącego wdrożenia programu Social Media U nie została wybrana przypadkowo. Przypadła bowiem na 11 października, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziewczynek. Oby doświadczenia, jakie połączyły pomysłodawczynie inicjatywy – Meghan Markle i Larissę May – również i innym pomogły przekształcić cierpienie w siłę i sprawczość.

Źródła:
https://archewell.org/
https://www.halfthestoryproject.com/
https://www.girlsinc.org/
https://www.vanityfair.com/

W trakcie wystąpień publicznych Meghan Markle niejednokrotnie sygnalizowała, że kierowane pod jej adresem nienawistne komentarze ze strony internautów miały destrukcyjny wpływ na jej stan psychiczny. Podczas słynnego wywiadu z Oprah Winfrey w 2021 roku była księżna Sussex wyznała, że po wstąpieniu do brytyjskiej rodziny królewskiej, doświadczała myśli samobójczych. Miała wówczas zwrócić się do przedstawicieli Pałacu Królewskiego z prośbą o pomoc w kryzysie psychicznym, w jakim wówczas się znalazła. – Powiedziałam, że muszę udać się do specjalisty, ponieważ doświadczam trudności, których dotąd nie znałam. Powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości, ponieważ nie byłoby to dobre dla wizerunku instytucji – wyznała w cytowanym wywiadzie.

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Styl życia
Kobiety w Japonii muszą nosić nazwisko męża. Sprawa trafiła pod lupę ONZ
Materiał Promocyjny
Stabilność systemu e-commerce – Twój klucz do sukcesu
Styl życia
Korea Południowa wręcza medale za rodzenie dzieci. W tle kryzys demograficzny
Styl życia
Ikigai: na czym polega japońska sztuka poszukiwania sensu istnienia
Ludzie
Terapia w czwartki: Simone Biles inspiruje kobiety do dbania o zdrowie psychiczne
Materiał Promocyjny
Rusza Jungle Night w outletach FACTORY. To największa akcja sprzedażowa w Polsce