Meghan Markle ostro o szerzeniu nienawiści w sieci

– Zapomnieliśmy o naszym człowieczeństwie w mediach społecznościowych – powiedziała Meghan Markle podczas przemówienia w Teksasie. Padły mocne słowa.

Publikacja: 12.03.2024 11:51

ona księcia Harry’ego już od najmłodszych lat odważnie wypowiadała swoje zdanie w kwestii traktowani

ona księcia Harry’ego już od najmłodszych lat odważnie wypowiadała swoje zdanie w kwestii traktowania i przedstawiania wizerunku kobiet w mediach.

Foto: AFP

To musi się zmienić

W odbywającym się w Teksasie corocznym festiwalu SXSW z okazji Dnia Kobiet, Meghan Markle wystąpiła w roli prelegentki. Podczas szczerej wypowiedzi wróciła wspomnieniami do trudnych momentów, kiedy będąc w ciąży padła ofiarą zastraszania ze strony internautów. Choć stara się dystansować od krzywdzących komentarzy i dbać o swój dobrostan psychiczny, to jednak toksyczne zachowania internautów nazwała wprost brakiem człowieczeństwa – Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ludzie potrafią być tak nienawistni. To nawet nie jest wulgarne. To jest okrutne – podsumowała.

W dalszej części wypowiedzi była gwiazda serialu Suits wyznała, że krzywdzących i pełnych nienawiści wypowiedzi pod jej adresem doświadczyła będąc w ciąży zarówno z synkiem Archiem, który urodził się w 2019 roku, jak i z córeczką Lilibet, która przyszła na świat dwa lata później – To musi się zmienić. – mówiła z pełną stanowczością – Wiem, że stoją za tym duże pieniądze, ale nawet jeśli przynosi to profity finansowe, takie zachowania nie mają sensu – podkreślała.

Nie zrobiłabyś tego mamie ani córce

Czytaj więcej

Efekt Meghan Markle. Kolejne stylizacje księżnej przynoszą gigantyczne zyski markom odzieżowym

Konferencja zatytułowana Breaking Barriers, Shaping Narratives: How Women Lead On And Off The Screen (Przełamywanie Barier, Kształtowanie Narracji: Przywództwo Kobiet Na Ekranie i Poza Nim – przyp. red.) poświęcona była też reprezentacji i sposobie przedstawiania kobiet w przemyśle filmowym i rozrywkowym. W gronie rozmówczyń znalazły się dziennikarka Katie Couric, aktorka Brooke Shields, autorka Nancy Wang Yuen i redaktorka Errin Haines.

W jednej ze swoich wypowiedzi była księżna Sussex podkreśliła, jak niepokojące są dla niej zachowania kobiet w przestrzeni medialnej oraz fakt, że obrzucają się nawzajem nienawiścią – Nie mogę tego zrozumieć. – skonstatowała – Gdyby chodziło o twoją przyjaciółkę, mamę czy córkę, nie zrobiłabyś tego – dodała.

Twój głos nie jest nieważny

Żona księcia Harry’ego już od najmłodszych lat odważnie wypowiadała swoje zdanie w kwestii traktowania i przedstawiania wizerunku kobiet w mediach. Podczas konferencji przypomniała zgromadzonym, że w wieku 11 lat wystosowała oficjalne pismo do znanej na całym świecie marki kosmetycznej, wytykając producentom seksualizację kobiet w spocie reklamowym. Apel poskutkował i reklama została zmieniona. – Twój głos nie jest nieważny. Po prostu musi zostać usłyszany – podkreślała była aktorka, przywołując historię ze swojego dzieciństwa.

Wśród zgromadzonej w studio publiczności znajdował się też książę Harry, bacznie przysłuchując się słowom żony. Małżonkowie wzbudzili kontrowersje swoją decyzją o rezygnacji z brytyjskich tytułów książęcych w styczniu 2020 roku. Założona przez nich po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych fundacja The Archewell Foundation ma na celu między innymi wspieranie rodziców, których dzieci padły ofiarą nienawiści ze strony użytkowników mediów społecznościowych, a także wsparcie dla przyszłych mam czy edukacja młodzieży w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu – Ten ciężar nie może spoczywać jedynie na barkach rodziców – podkreślała Meghan Markle podczas pierwszego spotkania zorganizowanego w ramach fundacji.

Źródła:
https://www.bbc.com/
https://www.harpersbazaar.com/
https://archewell.org/

Jej historia
Carolina Adriana Herrera. Jak córka znanej matki stała się ważnym filarem rodzinnego biznesu?
Jej historia
Liga NHL ma pierwszą w historii kobietę na stanowisku trenerskim. „Nie chcę być jedyna”
Jej historia
Legenda narciarstwa Lindsey Vonn o sekretach umysłu zwycięzcy. "To wielka sprzeczność"
Jej historia
Eva Marie Saint skończyła 100 lat. Aktorka "starsza niż Akademia Filmowa" imponuje formą
Materiał Promocyjny
Mazda CX-5 – wszystko, co dobre, ma swój koniec
Jej historia
Mec. Sylwia Zarzycka: Żyjąc tylko w konsumpcyjny sposób, odczuwałabym pustkę
Materiał Promocyjny
Branża bankowa gorszy okres ma za sobą