Córka Angeliny Jolie odebrała z nią ważną nagrodę. Trema mocno dała jej się w znaki

Angelina Jolie zdobyła swoją pierwszą nagrodę Tony. W uroczystości towarzyszyła jej wyraźnie stremowana córka. Kto zainspirował ją do wyprodukowania braodwayowskiego show i dlaczego pierwowzorem stała się książka z lat 60.?

Publikacja: 17.06.2024 15:01

Współpraca Angeliny Jolie z 15-letnią córką przy produkcji pierwszego wspólnego spektaklu na Broadwa

Współpraca Angeliny Jolie z 15-letnią córką przy produkcji pierwszego wspólnego spektaklu na Broadwayu przebiegała bez zarzutu, a zdobywczyni Oscara za „Przerwaną Lekcję Muzyki” doceniła zaangażowanie i kreatywność córki w trakcie przygotowywania show.

Foto: PAP/EPA

Podczas 77. ceremonii wręczenia nagród Tony, przyznawanych corocznie twórcom teatralnym w Stanach Zjednoczonych, triumfy świecili głównie twórcy trzech spektakli „Stereophonic”, „Merrily We Roll Along” i „The Outsiders”. Pierwszy z nich otrzymał pięć nagród, dwa kolejne – po cztery. Wyprodukowany przez Angelinę Jolie we współpracy z jej córką Vivienne „The Outsiders” uzyskał główne wyróżnienie w kategorii najlepszy musical, najlepsze oświetlenie i dźwięk. Nagrodzona została też reżyserka spektaklu, Danya Taymor. Ile nominacji do tegorocznej nagrody Tony zdobył broadway’owski show gwiazdy „Mr & Ms Smith” i jak producentka zareagowała na przyznane jej wyróżnienia?

Podziękowania dla wspaniałych kobiet

Najmłodsza córka aktorskiej pary, Angeliny Jolie i Brada Pitta, współpracowała ze słynną mamą przy produkcji zwycięskiego spektaklu „The Outsiders”, który miał premierę na Broadway’u 11 kwietnia bieżącego roku. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale i bliższego zapoznania się z twórczością autorki S.E. Hinton, której powieść z 1967 roku posłużyła do stworzenia scenariusza broadway’owskiego show – Susan Hinton napisała powieść „The Outsiders” będąc w liceum. Pół wieku później jej dzieło nadal do nas przemawia. Społeczeństwo się zmienia, ale doświadczenia bycia outsiderem pozostaje takie samo – mówiła Angelina Jolie, odbierając nagrodę.

Podziękowania dla autorki książki, na podstawie której powstał musical, przekazała też reżyserka show, Danya Taymor, odbierając swoją nagrodę. – Dziękuję wszystkim wspaniałym kobietom, które inspirowały mnie w trakcie pracy – powiedziała, wymieniając między innymi Angelinę Jolie i Susan Hinton, również obecną tego wieczoru podczas ceremonii.

Czytaj więcej

Ważna decyzja Vivienne, córki Angeliny Jolie i Brada Pitta. Co na to rodzeństwo?

Vivienne kocha teatr

Debiutancki musical wyprodukowany przez Angelinę Jolie zyskał w sumie 12 nominacji do tegorocznych nagród Tony, stając się tym samym drugim show pretendującym do wygranej w tak wielu kategoriach. Rekord nadal należy do twórców „Stereophonics” i „Hell's Kitchen”, którzy uzyskali dotychczas po 13 nominacji.

Współpraca z 15-letnią córką przy produkcji pierwszego wspólnego spektaklu na Broadwayu przebiegała bez zarzutu, a zdobywczyni Oscara za „Przerwaną Lekcję Muzyki” doceniła zaangażowanie i kreatywność córki w trakcie przygotowywania show. – Viv jest bardzo uważna, poważnie podchodzi do swoich obowiązków i ciężko pracuje, by wnieść jak najlepszy wkład w całą produkcję – wyznała w jednym z wywiadów w trakcie prac nad musicalem. – Moja córka kocha teatr i potrafi docenić każdą produkcję, która jest jej bliska – dodała w rozmowie dla „Deadline”.

Stroje dostosowane kolorystycznie

O doskonałej synchronizacji i ciepłych relacjach łączących producentkę show ze swoją córką świadczą też wybrane przez nie na galę, dopasowane kolorystycznie, kreacje: Angelina Jolie zaprezentowała się z drapowanej aksamitnej sukni Versace, eksponującej ramiona, natomiast Vivienne zdecydowała się na białą koszulę oraz dwuczęściowy komplet złożony z kamizelki i spodni w kolorze turkusowym. Strój nastolatki dopełniła elegancka muszka, a także trampki, których charakterystyczne białe końcówki były widoczne spod długich, luźnych nogawek spodni.

Panie pozowały do zdjęć trzymając się za ręce, co jedynie podkreśla łączącą je więź i serdeczną relację, którą gwiazda „By The Sea” akcentuje w stosunku do każdego ze swoich sześciorga dzieci: Maddoxa, obecnie 22-latka, którego Jolie adoptowała w 2001 roku, będąc wówczas w związku z Billym Bobem Thorntonem; Paxa, który urodził się w 2003 roku w Wietnamie i został adoptowany przez aktorkę 3 lata później, 19-letniej Zahary, pochodzącej z Etiopii i adoptowanej w wieku 3 miesięcy, 18-letniej Shiloh, która przyszła na świat w 2006 roku i jest pierwszym owocem miłości Jolie i Pitta oraz 15-letnich bliźniąt Knoxa i Vivienne.

Czytaj więcej

Jolie kontra Pitt: sporu o winnicę ciąg dalszy

Pomysłodawczyni projektu

Jak przyznaje była partnerka Brada Pitta, nagrodzony musical „The Outsiders” nie zostałby stworzony, gdyby nie kreatywność i determinacja Vivienne. Powstały na kanwie wspomnianej powieści film nastolatka oglądała wielokrotnie, zachęcając do tego samego swoją mamę. – Przeczytałam książkę i ponownie obejrzałam film, który miałam okazję widzieć już lata temu – przyznaje w rozmowie z „Deadline”. – Słyszałam wiele na temat tego, że oba dzieła są ważne dla nastolatków, ponieważ autorka tworzyła książkę, będąc w wieku mojej córki. Jako mama zainteresowałam się więc nie tylko treścią powieści i filmu, ale efektem, jaki wywarły one na moje dziecko. Pozwoliło mi to lepiej zrozumieć reakcje i emocje nastolatki oraz poczuć z nią silniejszą więź – wyznała.

W dalszej części wywiadu gwiazda przyznała, że wspólna praca oraz zrozumienie przesłania „The Outsiders” uczyniły proces tworzenia musicalu bardzo cennym doświadczeniem, wzmacniającym, i tak już silną, relację matki z nastoletnią córką. – Na tym polega moc tego dzieła, które mimo upływu lat nadal pozostaje aktualne – dodaje.

Niesamowite oko

Ciepłe słowa pod adresem zaangażowanej w produkcję nastolatki przekazała w rozmowie z „Deadline” również reżyserka spektaklu, Danya Taymor. – Zarówno Angelina, jak i Vivienne, były obecne na każdym etapie prac. Vivienne uważnie obserwowała każdą próbę i przekazywała mi mnóstwo wartościowych wskazówek. Ma wprost niesamowite oko i zdolność do wychwytywania każdego szczegółu. To była wspaniała, wspaniała (powtórzenie za autorką wypowiedzi – przyp. red.) współpraca, która uczyniła cały proces przygotowania musicalu bardzo cennym doświadczeniem – dodaje reżyserka.

Po oficjalnej premierze musicalu oraz opublikowaniu list osób biorących udział w jego przygotowaniu, zauważono, że 15-latka została podpisana jako Vivienne Jolie, rezygnując z drugiego członu swojego nazwiska – Pitt. Podobną decyzję podjęły inne dzieci gwiazdorskiej pary, między innymi jedna ze starszych sióstr Vivienne, Zahara. Podczas ubiegłorocznego występu bractwa Alpha Kappa Alpha Sorority, Inc. w Spelman College, do którego uczęszcza, została podpisana jako Zahara Marley Jolie, również z pominięciem drugiego członu nazwiska należącego do adopcyjnego ojca. Według informacji „Us Weekly", także adoptowany syn pary, Maddox, posługuje się jedynie nazwiskiem matki w „dokumentach, które nie mają mocy prawnej". W ślad za rodzeństwem poszła też Shiloh, która w dniu swoich 18. urodzin, 27 maja, złożyła podanie o oficjalną zmianę nazwiska i usunięcie z niego drugiego członu, przypisanego do biologicznego ojca.

Czytaj więcej

Angelina Jolie pracuje z córką Vivienne. W Nowym Jorku przygotowują się do występu na Broadwayu

Jesteśmy siedmioma różnymi osobami

Procedura rozwodowa Angeliny Jolie i Brada Pitta rozpoczęła się we wrześniu 2016 po tym, jak – wedle zeznań aktorki – Pitt miał zachować się agresywnie wobec niej i dzieci w trakcie wspólnej podróży samolotem. Jak podlicza „The Cut”, każdy z byłych partnerów dotychczas współpracował co najmniej z kilkoma prawnikami oraz ekspertami do spraw opieki nad sześciorgiem potomstwa. Punktem zapalnym w trakcie procesu rozwodowego stała się też francuska winnica, w której w 2014 roku odbyła się ceremonia zaślubin pary.

Angelina Jolie nie po raz pierwszy angażuje swoje dzieci do współpracy przy produkcjach, w których bierze udział. W 2022 roku aktorkę na planie filmu „Without Blood” wspomagali synowie Maddox i Pax, zatrudnieni w charakterze asystentów reżysera. Gwiazda podkreśla jednak, że ceni ich indywidualność i nie zamierza narzucać im pomysłów na wybór ścieżki zawodowej w przyszłości. – Pragnę, aby podążali za własną intuicją i robili w życiu to, co kochają najbardziej. Ja będę wspierać ich przy każdym wyborze, jakiego dokonają – wyznała podczas wywiadu dla „Vogue”. – Są dla mnie najbliższymi ludźmi na świecie, moimi przyjaciółmi. Zostałam mamą w wieku 26 lat i od tamtego momentu moje życie całkowicie się zmieniło. Macierzyństwo uratowało mnie w najtrudniejszych chwilach i nie wiem, czy przetrwałabym ten trudny czas, gdyby nie moje dzieci. Jesteśmy siedmioma bardzo różnymi osobami i w tym tkwi nasza siła – wyznała.

Jak widać, umożliwianie dzieciom realizacji ich własnych zamierzeń i pomysłów artystycznych pozwala rozkwitać nie tylko im samym, ale osobie, która w ich głos wsłuchuje się z największą uwagą. Efekty są widoczne nie tylko w na wspólnych fotografiach.

Źródła:
https://www.independent.co.uk/
https://deadline.com/
https://www.thecut.com/
https://www.vogue.com/

Podczas 77. ceremonii wręczenia nagród Tony, przyznawanych corocznie twórcom teatralnym w Stanach Zjednoczonych, triumfy świecili głównie twórcy trzech spektakli „Stereophonic”, „Merrily We Roll Along” i „The Outsiders”. Pierwszy z nich otrzymał pięć nagród, dwa kolejne – po cztery. Wyprodukowany przez Angelinę Jolie we współpracy z jej córką Vivienne „The Outsiders” uzyskał główne wyróżnienie w kategorii najlepszy musical, najlepsze oświetlenie i dźwięk. Nagrodzona została też reżyserka spektaklu, Danya Taymor. Ile nominacji do tegorocznej nagrody Tony zdobył broadway’owski show gwiazdy „Mr & Ms Smith” i jak producentka zareagowała na przyznane jej wyróżnienia?

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Jej historia
Bolesne wspomnienia Sharon Stone. Została okradziona w czasie rekonwalescencji po udarze
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Jej historia
Legenda muzyki Dame Shirley Bassey odznaczona przez króla Karola III. Nie zawsze ją doceniano
Jej historia
Nie żyje słynna edukatorka seksualna dr Ruth Westheimer. Skąd wziął się jej fenomen?
Jej historia
Carolina Adriana Herrera. Jak córka znanej matki stała się ważnym filarem rodzinnego biznesu?
Jej historia
Liga NHL ma pierwszą w historii kobietę na stanowisku trenerskim. „Nie chcę być jedyna”