W przeszłości stylizowała gwiazdy takie jak Lenny Kravitz, Fergie czy Jill Stuart. Na ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle pojawiła się u boku męża w zjawiskowej kreacji od Valentino, przykuwając uwagę fotoreporterów z całego świata i zyskując uznanie nie tylko za sprawą stylizacji idealnie dobranej do okazji, ale i nietuzinkowej urody umiejętnie podkreślonej miętowym kolorem sukni, płaszcza i nakrycia głowy z kolekcji włoskiego domu mody. – Moja żona wyglądała olśniewająco w sukni vintage z 1968 roku – napisał na Instagramie dumny Alexi Lubomirski, który został zaproszony na królewską ceremonię jako światowej sławy fotograf gwiazd.
Czym obecnie zajmuje się Giada Lubomirski, wybranka fotografa, przed którego obiektywem pozowała brytyjska rodzina królewska oraz takie gwiazdy, jak Julia Roberts, Kate Winslet, Jenifer Lopez, Anne Hathaway, Emily Blunt czy Helena Christensen?
Giada Lubomirski: działalność ekologiczna
Obdarzona nietuzinkową urodą Giada Lubomirski ma włosko-kubańskie korzenie. Urodzona w Nowym Jorku, karierę zawodową rozpoczynała jako stylistka gwiazd i kuratorka galerii Milk w rodzinnym mieście. Odkąd została mamą, zrezygnowała w poprzednich zajęć, skupiając się nie tylko na wychowaniu synów – 14-letniego Sole Luka i 11-letniego Leone’a – ale i na aktywnych działaniach w celu ochrony środowiska w ramach założonej przez siebie w 2014 roku inicjatywy Ecoshaker. Jak można przeczytać na stronie internetowej firmy, jest to „platforma edukacyjna i społecznościowa stworzona w trosce o globalną sprawiedliwość ekologiczną”.
Propagowane przez siebie wartości – życie w stylu zero-waste, dbałość o środowisko, brak zgody na nadmierny konsumpcjonizm w branży modowej, a także wsparcie dla przedstawicieli marginalizowanych społeczności – założycielka platformy Ecoshaker przekazuje dzieciom. – Angażuję moich synów w najróżniejsze inicjatywy związane z dbałością o środowisko: od sprzątania plaży i ulic w towarzystwie kolegów ze szkoły, po projekty typu „Earth champion”, które organizują w swoich klasach. Takie działania mają na celu znalezienie ciekawego zastosowania dla artykułów szkolnych, które nie podlegają recyklingowi. Chłopcy są przy tym bardzo kreatywni – opisała w jednym z wywiadów.