MET Gala 2024. Nicole Kidman
MET Gala 2024. Jessica Biel
MET Gala 2024. Serena Williams
MET Gala 2024. Kylie Minogue
MET Gala 2024. Pamela Anderson
Aktualizacja: 07.10.2024 00:15 Publikacja: 07.05.2024 08:06
MET Gala 2024. Demi Moore
Foto: Michael Stewart/Cover Images/East News
MET Gala 2024. Nicole Kidman
PAP/EPA
MET Gala 2024. Jessica Biel
PAP/EPA
MET Gala 2024. Serena Williams
PAP/EPA
MET Gala 2024. Kylie Minogue
PAP/EPA
MET Gala 2024. Pamela Anderson
PAP/EPA
MET Gala 2024. Dua Lipa
PAP/EPA
MET Gala 2024. Meg Ryan
PAP/EPA
MET Gala 2024. Kylie Jenner
PAP/EPA
MET Gala 2024. Ariana Grande
PAP/EPA
MET Gala 2024. Kendall Jenner
PAP/EPA
MET Gala 2024. Amanda Seyfried
PAP/EPA
MET Gala 2024. Sarah Jessica Parker
PAP/EPA
Oficjalny motyw przewodni tegorocznej gali, zaczerpnięty z pochodzącej z 1962 roku powieści autorstwa J.G. Ballard – „The Garden of Time” – został przez wiele pań potraktowany dosłownie. Tym samym postawiły one na kwieciste kreacje, decydując się również na nietuzinkowe dodatki, a nawet stelaże inspirowane naturą i przypominające gałęzie drzew.
MET Gala 2024. Kim Kardashian
PAP/EPA
Gospodarzami tegorocznej ceremonii byli Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny i Chris Hemsworth. Zastąpili ubiegłorocznych prowadzących, w których gronie znaleźli się wówczas: Penélope Cruz, Michaela Coel, Roger Federer, Dua Lipa i Anna Wintour. Ta ostatnia prowadziła każdą galę począwszy od 1995 roku. Dbała też o staranną selekcję gości na to wyjątkowe wydarzenie, odbywające się w pierwszy poniedziałek maja.
Podczas gali prezentowane są kostiumy z zasobów Costume Institute: około 250 eksponatów pochodzących między innymi z kolekcji Schiaparelli, Dior czy Givenchy. Niektóre stroje można obejrzeć jedynie w wersji video lub przy użyciu technologii AI, ponieważ są na tyle unikatowe, że nie ma możliwości zaprezentowania ich w sposób tradycyjny. Jednym z takich obiektów jest pochodząca z 1877 roku suknia galowa projektu Charles’a Frederick’a Worth’a. Celem charytatywnej gali jest zebranie funduszy na potrzeby Costume Institute działającego przy The Metropolitan Museum of Art. Jak podaje „Vogue”, każdego roku udaje się zgromadzić 8-cyfrową kwotę.
Cokolwiek wydarzy się podczas gali MET, pozostaje tajemnicą, ponieważ goście proszeni są o powstrzymanie się od relacji na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych. Obowiązuje też zakaz wnoszenia na imprezę telefonów komórkowych. Wprawdzie w pojedynczych przypadkach udało się przemycić kilka relacji z samego wydarzenia – na przykład gdy Kendall Jenner podzieliła się ujęciami zza kulis w 2021 roku – jednak impreza ma charakter zamknięty, a około 450 zaproszonych gości oficjalnie można fotografować jedynie przed wejściem do nowojorskiego muzeum.
Lista gości utrzymywana jest w tajemnicy do ostatniego momentu, a w kwestii doboru miejsc przy każdym stole decydujący głos należy do Anny Wintour. Pierwsze wydarzenie odbyło się 1948 roku, a cena biletów wynosiła wówczas 50$. W 2023 roku kwota ta wzrośnie do rekordowych 22 milionów dolarów. Przez kolejne dekady impreza stopniowo zmieniała swój charakter, od lat 70. stając się najważniejszym spotkaniem przedstawicieli branży mody i świata towarzyskiego Nowego Jorku, między innymi za sprawą ówczesnej redaktor naczelnej „Vogue” Diany Vreeland. Jej następczyni, Anna Wintour, zapoczątkowała nową tradycję, zapraszając na galę również największe gwiazdy muzyki, filmu czy szeroko pojętego show biznesu. Tym samym gala cieszy się większym zainteresowaniem niż choćby finały Super Bowl: w 2023 roku, jak podaje CNN, wygenerowano za jej pośrednictwem zyski rzędu 995 milionów dolarów, co stanowi niemal dwukrotność zysków pochodzących z finału rozgrywek futbolu amerykańskiego.
O ile po imprezie sportowej dyskutuje się głównie o wynikach, zyskach z reklam i ewentualnie o obecności Taylor Swift, która przybywa na wydarzenie prywatnym helikopterem, by kibicować ukochanemu w zdobyciu głównej nagrody, o tyle owiana tajemnicą MET Gala przyciąga uwagę wielbicieli mody, którzy niestrudzenie komentują spektakularne kreacje pojawiających się na schodach The Metropolitan Museum of Art gwiazd. W przeszłości w wydarzeniu brały udział między innymi księżna Diana, Cher czy Diana Ross. Choć wyglądały niezwykle elegancko, to ich czarne wieczorowe suknie wydają się nad wyraz skromne w porównaniu do kreacji wybieranych na galę obecnie. A już z pewnością do ich właściwego zaprezentowania nie potrzebowały sztabu asystentów ani… stelażu.
Źródła:
https://edition.cnn.com/
https://www.vogue.com/
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Oficjalny motyw przewodni tegorocznej gali, zaczerpnięty z pochodzącej z 1962 roku powieści autorstwa J.G. Ballard – „The Garden of Time” – został przez wiele pań potraktowany dosłownie. Tym samym postawiły one na kwieciste kreacje, decydując się również na nietuzinkowe dodatki, a nawet stelaże inspirowane naturą i przypominające gałęzie drzew.
Jane Fonda przyznaje, że jej pewność siebie to efekt ciężkiej pracy nad sobą. Dzisiaj, dzięki pomocy trzech byłych mężów, przyjaciół i wieloletniej terapii, gwiazda deklaruje, że nareszcie dobrze czuje się we własnej skórze, nie boi starzenia ani śmierci.
Szerokie spodnie, obszerne bluzy, T-shirty z nazwami zespołów popularnych lata temu, flanelowe koszule, ciężkie buty albo klapki i długie skarpety – to elementy garderoby uwielbiane przez przedstawicieli pokolenia Z. Dlaczego „Zetki” tak chętnie sięgają po trendy lat 90. i przełomu wieków?
Dziś rozpoczyna się Tydzień Mody w Paryżu. Z tej okazji po raz siódmy odbędzie się pokaz l'Oréal Paris, w którym projekty różnych domów mody prezentują ambasadorki marki. Tym razem wśród nich znajdzie się piosenkarka i aktorka Julia Wieniawa-Narkiewicz.
„To świat kobiet, więc zrozumiałe jest, że nie można zorganizować pokazu mody bez samej matki mody - Cher! Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc ogłosić, że oficjalnie wystąpi na Victoria's Secret Fashion Show 2024” – przekazali organizatorzy znanego na cały świat pokazu bielizny.
Ta sama fryzura, sylwetka i ten sam naturalny wdzięk, a na dodatek dopasowana bandażowa sukienka z fiszbinami przy dekolcie. Kilka dni temu Kaia Gerber założyła kreację niemal identyczną jak ta, w której Cindy Crawford pojawiła się u boku Richarda Gere'a w 1993 roku. Czy to wielki powrót znanego trendu?
Choi Soon-hwa została modelką w wieku 72 lat, aby podreperować swój budżet. Marzyła o międzynarodowej popularności, którą 8 lat później przyniósł udział w konkursie Miss Universe Korea. Jak na jej obecność reagowały młodsze uczestniczki plebiscytu?
Wielu cudzoziemców mówi, że nauka polskiego to strata czasu. A ja zachęcam obcokrajowców żyjących w Polsce do poznawania języka, bo to ważne – mówi dr Amrita Jain, która mieszka w Polsce i pracuje w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN.
Coraz więcej młodych artystów szuka pomocy psychologicznej. To kwestia świadomej decyzji, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne i nie pozwolić, by zaburzenia i problemy przejęły kontrolę nad życiem – mówi Justyna Dworczyk, psychoterapeutka i doktor sztuki w dziedzinie sztuk filmowych i teatralnych.
Thalia Besson, córka słynnego reżysera Luca Bessona i producentki Virginie Besson-Silla, stała się ostatnio rozpoznawalna dzięki pojawieniu się w serialu „Emily w Paryżu”. Jej postać wzbudziła kontrowersje, ponieważ próbuje stanąć między główną bohaterką i jej ukochanym.
Wszystko zaczęło się od przepełnionej szafy i pomysłu na to, jak pozbyć się nadmiaru ubrań. Tak rozpoczęła się historia Vinted, litewskiej aplikacji, która stała się globalnym fenomenem i zarazem biznesem wartym obecnie miliardy dolarów. Kim jest Milda Mitkute, współtwórczyni Vinted?
Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badanie wykazało, że 52 proc. aktywnych zawodowo przedstawicieli pokolenia Z nie chce pracować w charakterze managera średniego szczebla. Co jeszcze charakteryzuje zjawisko nazywane conscious unbossing?
Książka "Welcome to Sex!" znalazła się na liście nominacji do prestiżowej nagrody literackiej premiera Australii. Ten fakt wzbudził skrajne emocje. Jedni uznali ją za ważne narzędzie edukacyjne, inni — za zbyt śmiałą publikację, nieodpowiednią dla młodych odbiorców. Skąd te kontrowersje?
Ogród Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przeszedł metamorfozę we współpracy z artystami i architektami zielenie. 6 października 2024 roku wypełni się muzyką – w ramach BMW Art Club Garden zagrają Zoi Michailova i Kacha.
W perspektywie 7-10 lat trzeba zmobilizować środki, które według różnych szacunków wynoszą od 700 mld zł do nawet 1,4–1,5 bln zł – mówi Bartosz Kublik, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.
Aby móc odnaleźć się w szybko zmieniającym się otoczeniu, trzeba myśleć o budowaniu skali, również poprzez fuzje i przejęcia, zarówno w tradycyjnym biznesie, jak i innych obszarach – wskazują prezesi zakładów ubezpieczeń.
Zaangażowanie małych i średnich firm w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i dążenie do zeroemisyjnej gospodarki znalazły się w centrum uwagi uczestników debaty „MŚP w zielonej transformacji” na PRECOP w Katowicach.
Wykorzystanie design thinking w projektach związanych z wdrożeniem sztucznej inteligencji pozwala realizować je szybciej, mniejszym kosztem, a także precyzyjniej dostosować rozwiązania do potrzeb i oczekiwań użytkowników.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnoskalową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że na spotkaniu w formacie Ramstein 12 października zaprezentuje tzw. plan zwycięstwa – „jasne i konkretne kroki prowadzące do sprawiedliwego zakończenia wojny”.
Od czasu nalotów Izraela na Bejrut w ubiegłym tygodniu nie ma kontaktu z dowódcą brygady Al-Kuds, należącej do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej - donosi agencja Reutera.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Sztuczna inteligencja wywraca do góry nogami rynek pracy, ale nie chodzi wcale o zastępowanie nią pracowników, a gigantyczny bałagan w rekrutacjach. Boty tworzą fałszywe ogłoszenia o pracę, generują także życiorysy kandydatów.
Minister sprawiedliwości prokurator generalny Adam Bodnar w niedzielę wieczorem po raz pierwszy publicznie zabrał głos w sprawie złamania tajemnicy adwokackiej przez prokuratorów, którzy zatrzymali Janusza Palikota.
Papież Franciszek podjął niezapowiedzianą decyzję, która nie jest bez znaczenia w kontekście wyboru jego następcy - podała agencja Reutera.
Tylko 201 z 2700 wniosków o dofinansowanie w drugiej edycji konkursu w ramach Ścieżki SMART otrzymało pozytywną ocenę i ponad 1,4 mld zł na zgłoszone projekty. Odpadło ponad 90 proc. projektów, co bardzo niepokoi ekspertów.
Wrocławski start-up zamierza wprowadzić na rynek odnawialnych źródeł energii innowacyjne rozwiązanie, które ma większe atuty niż turbiny wiatrowe czy fotowoltaika.
W finale rozgrywanych w Uzbekistanie mistrzostw świata w futsalu Brazylia pokonała Argentynę 2:1. To szósty w historii tytuł Canarinhos.
Trzy bramki Roberta Lewandowskiego pomogły Barcelonie pokonać na wyjeździe Deportivo Alaves (3:0).
Szef mazowieckiej Nowej Lewicy i niedoszły radny Płocka z Trzeciej Drogi w zarządzie spółki Orlenu. Wybrano ich w konkursie. Ogłoszenie zniknęło zaraz po wyborze.
Związek Radziecki istniał 74 lata. O ile dłużej zdołają przetrwać komunistyczne Chiny?
Nie milkną echa słów szefa Sztabu Generalnego gen. Wiesława Kukuły, który powiedział, że obecne pokolenie Polaków stanie z bronią w ręku w obronie Polski. Politycy komentują, że generał straszy, a nie za to pobiera wynagrodzenie.
Sytuacja w nauce nie wywróci koalicyjnej łódki, ani nie będzie główną przyczyną spodziewanego rozłamu na Lewicy. Ale niezadowolenie w środowisku naukowym rośnie. Badacze robią wszystko, aby nauka nie tonęła w ciszy.
W finale turnieju WTA 1000 China Open Coco Gauff (6. WTA) pokonała 6:1, 6:3 Karolinę Muchovę (49. WTA), odbierając tytuł Idze Świątek.
Oceniając wniosek o przyznanie statusu uchodźcy, jaki złożyła kobieta posiadająca obywatelstwo afgańskie, państwo członkowskie UE może wziąć pod uwagę wyłącznie jej płeć i obywatelstwo - wskazał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w piątkowym wyroku.
- Intencje ku negocjacjom są zarówno ze strony Rosji, jak i ze strony Zachodu. Ukraina zaś pyta o to, kto zagwarantuje jej bezpieczeństwo - mówi „Rzeczpospolitej” Michaił Chodorkowski, jeden z liderów rosyjskiej opozycji, niegdyś najbogatszy Rosjanin.
Narzędzie „Podróż w stronę dekarbonizacji” stworzone przez Ministerstwo Turystyki Wysp Kanaryjskich otrzymało podczas I Konwencji Turystycznej Wysp Kanaryjskich certyfikat AENOR. To oznacza, że region może mierzyć ślad węglowy w oparciu o uznane kryteria.
Komisja Europejska zgodziła się na przeznaczenie przez Francję 120 mln euro pomocy dla winiarzy na karczowanie winnic. Do końca 2025 r. nie będzie krzaków winogron na powierzchni 60-100 tys. ha.
Organizacje zawodowe dokerów i operatorów w portach wschodniego wybrzeża USA i Zatoki Meksykańskiej osiągnęły porozumienie płacowe i zakończyły strajk. To najlepsza wiadomość dla amerykańskiego handlu (w okresie przygotowań przed świętami) i dla eksporterów oliwy z Hiszpanii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas