Po powrocie do domu księżnę czeka kilkutygodniowa rekonwalescencja. Z opinii lekarzy wynika, że powrót Kate Middleton do obowiązków publicznych prawdopodobnie nastąpi dopiero po Wielkanocy.

Księżna Catherine przeszła operację

Nie podano dokładnych informacji o tym, jakie były powody wykonania zabiegu. W oświadczeniu księżna przeprosiła wszystkich za odwołane zobowiązania i obiecała je spełnić jak najszybciej będzie mogła. Tymczasem podkreśliła, że chce zachować w tajemnicy swoją dokumentację medyczną i ma nadzieję, że opinia publiczna zrozumie jej pragnienie utrzymania w tym czasie jak najbardziej normalnej sytuacji dla jej dzieci: księcia Jerzego, księżniczki Charlotte i księcia Louisa.

Służby prasowe Pałacu Kensington stwierdziły, że będą przekazywały aktualne informacje na temat stanu zdrowia księżnej Walii jedynie wówczas, gdy pojawią się nowe istotne informacje.

Czytaj więcej

Cięcia w budżecie: księżna Kate wydaje o połowę mniej na ubrania. Co to oznacza dla jej garderoby?

Z kolei Pałac Buckingham ogłosił, że do szpitala trafi również w przyszłym tygodniu 75-letni król Karol III — z powodu „łagodnego” przerostu prostaty. Władca, jak co roku, przeszedł badania kontrolne, z których wyniknęła konieczność przeprowadzenia zabiegu. Publiczne występy króla zostaną przełożone na nowe terminy po krótkim okresie rekonwalescencji.